No. 1 Free Social Classifieds. Best Social Classifieds, Fonolive.

salimnizam hashtag, instagram hashtagsalimnizam meanings, #salimnizam tag photos

salimnizam
salimnizam
salimnizam 💫⏳Merhaba uzun zamandır böyle içten,doğal bir hikaye kitabı okumamıştım. Beni biraz çocukluğuma götürdü😊teşekkürler @salim_nizam ve @cinaraltiyayinlari 🍎 Ana, mor salkımlı evimizin küçük sobasının üzerine, yine elma kabukları koysam, bacamıza elma kuşları gelir belki. Belki de bir tüy düşer kuşların kanatları arasından bahçemizin tam ortasına… 
#nurdaninkitaplari #okudumbitti #çınaraltıyayınları #cinaraltiyayinlari #salimnizam
Likes: 636
Posted at: 2020-04-26 08:53:48
💫⏳Merhaba uzun zamandır böyle içten,doğal bir hikaye kitabı okumamıştım. Beni biraz çocukluğuma götürdü😊teşekkürler @salim_nizam ve @cinaraltiyayinlari 🍎 Ana, mor salkımlı evimizin küçük sobasının üzerine, yine elma kabukları koysam, bacamıza elma kuşları gelir belki. Belki de bir tüy düşer kuşların kanatları arasından bahçemizin tam ortasına… #nurdaninkitaplari #okudumbitti #çınaraltıyayınları #cinaraltiyayinlari #salimnizam
salimnizam 💯👰 LEYLEKLİ KONAK
@salim_nizam 
@cinaraltiyayinlari 🏠🦩
“Her yaşın ayrı güzelliği var” derler ya,çok doğru derler.
Ama en çok gençliğin kıymetini bilmek gerek.
İstediğini yer,içer.Ayakların seni istediğin yere götürür.
Aklın hâlâ çalışırken,karşındakine mantıklı cevaplar verebilir.
Kafana takılanları kolayca sorabilirsin. *Rumlardan kalma,taştan yapılma iki katlı konağın bir zamanlar;evin hanımı olan 👵🏻Mürüvvet Hanım’ı şimdilerde yaşlanmış ve Alzheimer hastası olmuş ve Hicabiye İsimli bir hanıma emanet edilmiştir. *Dedim ya hani gençliğin kıymetini bilmek lazım diye işte,👵🏻Mürüvvet Hanım şimdilerde çoğu zaman kendi tuvalet ihtiyacını bile karşılayamaz,ilaçlarını kendi içemez,yeri geldiğinde evlatlarını bile hatırlayamaz olmuştur. *Öncelikle şunu belirtmek isterim.
Bu kitapta,ödüllü yazar Salim Nizam’ın; Ömer Seyfettin,Orhan Keman,Mahmut Tunaboylu,2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul,Ümit Kaftancıoğlu Hikaye Yarışması gibi çeşitli yarışmalarda elde ettiği ödüllü hikayeleri yer almaktadır.

Çok şanslıyım ki bu hikayeleri okuma şansı yakaladım.😌 Muhteşem yorum,Mükemmel akıcılık ve birbirinden güzel hikayelerle dolu 3 ödüllü kitap.Kendi yorumumdan sonra birde size arka kapak yorumu bırakıyorum❤️ 🦩🏠 Çatısında leylek yuvası bulunan Rumlardan kalma, taştan yapılma iki katlı tarihi konağın demir tokmaklı kapısının önünde, Süreyya Hanım ve Abdurrahman Bey otomobillerine binip yeni evlerine taşınmadan önce; eskiden evin hanımı olup şimdi kocamış bir çınar ağacı gibi yalnızlığına terk ettikleri Mürüvvet Hanım’ı yeni bakıcılarına teslim ederken sıkı sıkıya tembihlemekteydiler.

#nurdaninkitaplari #salimnizam 
#çınaraltıyayınları #okudumbitti 
#leyleklikonak
Likes: 554
Posted at: 2020-04-30 09:43:07
💯👰 LEYLEKLİ KONAK @salim_nizam @cinaraltiyayinlari 🏠🦩 “Her yaşın ayrı güzelliği var” derler ya,çok doğru derler. Ama en çok gençliğin kıymetini bilmek gerek. İstediğini yer,içer.Ayakların seni istediğin yere götürür. Aklın hâlâ çalışırken,karşındakine mantıklı cevaplar verebilir. Kafana takılanları kolayca sorabilirsin. *Rumlardan kalma,taştan yapılma iki katlı konağın bir zamanlar;evin hanımı olan 👵🏻Mürüvvet Hanım’ı şimdilerde yaşlanmış ve Alzheimer hastası olmuş ve Hicabiye İsimli bir hanıma emanet edilmiştir. *Dedim ya hani gençliğin kıymetini bilmek lazım diye işte,👵🏻Mürüvvet Hanım şimdilerde çoğu zaman kendi tuvalet ihtiyacını bile karşılayamaz,ilaçlarını kendi içemez,yeri geldiğinde evlatlarını bile hatırlayamaz olmuştur. *Öncelikle şunu belirtmek isterim. Bu kitapta,ödüllü yazar Salim Nizam’ın; Ömer Seyfettin,Orhan Keman,Mahmut Tunaboylu,2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul,Ümit Kaftancıoğlu Hikaye Yarışması gibi çeşitli yarışmalarda elde ettiği ödüllü hikayeleri yer almaktadır. Çok şanslıyım ki bu hikayeleri okuma şansı yakaladım.😌 Muhteşem yorum,Mükemmel akıcılık ve birbirinden güzel hikayelerle dolu 3 ödüllü kitap.Kendi yorumumdan sonra birde size arka kapak yorumu bırakıyorum❤️ 🦩🏠 Çatısında leylek yuvası bulunan Rumlardan kalma, taştan yapılma iki katlı tarihi konağın demir tokmaklı kapısının önünde, Süreyya Hanım ve Abdurrahman Bey otomobillerine binip yeni evlerine taşınmadan önce; eskiden evin hanımı olup şimdi kocamış bir çınar ağacı gibi yalnızlığına terk ettikleri Mürüvvet Hanım’ı yeni bakıcılarına teslim ederken sıkı sıkıya tembihlemekteydiler. #nurdaninkitaplari #salimnizam #çınaraltıyayınları #okudumbitti #leyleklikonak
salimnizam ✔️ Son Kazak Kocagöl ~ Salim NİZAM ✔️
.
📌 Satır Çizgleri;
.
📍 Kalp ağrımazsa göz yaşatmaz, derler. Katı bir kalp gözyaşı dökmez.
.
📍 Duvarı nem insanı gam yıkarmış.
.
📍 Yanmadan Sönmez insan
.
📍 En derin yaralar bile birgün kapanır.
.
. 📌 Kitap Yorumu;
Şimdi yazar ile tanışma kitabım oldu ve @salim_nizam kendisiyle muhabbet etme şansım da oldu şöyle ki; kitabı sipariş verdim şahsıma ait damgayı bile bastım birkaç gün sonra okumak için elime aldığımda bir baktım ki baskı hatası 33 sayfadan başlıyor yazarımız'a mesaj attım iade etmemi söyledi bende okumak istediğimi belirtince maille pdf olarak sağolsun attı ve o kısma kadar telefonda okudum. Kitaba gelecek olur isek Kazakların yaşamlarına ve hayatlarına dair gerçek kişilerden karakterlerden oluşan bir kasaba köy göreceksiniz ve o köyde kitap bitince şöyle hayal ettim sandalye yi köyün ortasına koymuşsunuz ve bütün köyü ve olayları seyre dalar şekilde buldum kendimi okurken de. Köyde ki karakterler o kadar güzel işlenmiş ki asıl baş kahramanları bile unutturur cinsten nerdeyse herkes baş rol tabiki asıl kişiler Ruslan ve Katya bunların yaşadıkları bir başlarına ruslanın bu köye gelmesi yolculuğu vb. Zangoç Vassi, Nikita, Slaki köyün büyükleri, Kırmızı Minibüsüyle Acer Emin Müslümanlar ile iç içe yaşamaları veya anlaşmaları ama en güzel şekli de bence herşeyin ve her yörenin iyisi kötüsü var. Kazakları birazda Vikinglere benzettim yaşam biçimleriyle okuyunca belki farkına varırsınız veya başka benzetmeleriniz de olabilir Kazaklar için Balık avı, Su, Göl, Akarsu, Deniz ve Şarap hem çalışkanlar hemde eğlenmeyi seviyorlar bazı yerlerinde çizdikleri oldu başka mücadeleleri konusunda okuyunca sizde farkına varacaksınız yazarın kalemi akıcı ve yormuyor ki zaten hikayede sizi içine alıyor kitapla kalın.
Keyifli Okumalar...
Likes: 258
Posted at: 2020-04-19 11:11:15
✔️ Son Kazak Kocagöl ~ Salim NİZAM ✔️ . 📌 Satır Çizgleri; . 📍 Kalp ağrımazsa göz yaşatmaz, derler. Katı bir kalp gözyaşı dökmez. . 📍 Duvarı nem insanı gam yıkarmış. . 📍 Yanmadan Sönmez insan . 📍 En derin yaralar bile birgün kapanır. . . 📌 Kitap Yorumu; Şimdi yazar ile tanışma kitabım oldu ve @salim_nizam kendisiyle muhabbet etme şansım da oldu şöyle ki; kitabı sipariş verdim şahsıma ait damgayı bile bastım birkaç gün sonra okumak için elime aldığımda bir baktım ki baskı hatası 33 sayfadan başlıyor yazarımız'a mesaj attım iade etmemi söyledi bende okumak istediğimi belirtince maille pdf olarak sağolsun attı ve o kısma kadar telefonda okudum. Kitaba gelecek olur isek Kazakların yaşamlarına ve hayatlarına dair gerçek kişilerden karakterlerden oluşan bir kasaba köy göreceksiniz ve o köyde kitap bitince şöyle hayal ettim sandalye yi köyün ortasına koymuşsunuz ve bütün köyü ve olayları seyre dalar şekilde buldum kendimi okurken de. Köyde ki karakterler o kadar güzel işlenmiş ki asıl baş kahramanları bile unutturur cinsten nerdeyse herkes baş rol tabiki asıl kişiler Ruslan ve Katya bunların yaşadıkları bir başlarına ruslanın bu köye gelmesi yolculuğu vb. Zangoç Vassi, Nikita, Slaki köyün büyükleri, Kırmızı Minibüsüyle Acer Emin Müslümanlar ile iç içe yaşamaları veya anlaşmaları ama en güzel şekli de bence herşeyin ve her yörenin iyisi kötüsü var. Kazakları birazda Vikinglere benzettim yaşam biçimleriyle okuyunca belki farkına varırsınız veya başka benzetmeleriniz de olabilir Kazaklar için Balık avı, Su, Göl, Akarsu, Deniz ve Şarap hem çalışkanlar hemde eğlenmeyi seviyorlar bazı yerlerinde çizdikleri oldu başka mücadeleleri konusunda okuyunca sizde farkına varacaksınız yazarın kalemi akıcı ve yormuyor ki zaten hikayede sizi içine alıyor kitapla kalın. Keyifli Okumalar...
salimnizam •”Artık her kitap okuduğumda,
Okula ve sana kokuyor öğretmenim,
Bu kokuyu ömrüm boyunca unutmadım,
Seni hatırlatıyor diye saksımdaki fasulyemi hiç kurutmadım.”
Elma Kuşları- Salim Nizam🌿

Bugün yazarımız Salim Nizam’ın bir diğer hikaye kitabıyla geldim. Mayıs ayının ikinci Salim Nizam kitabı okuduklarım listesine eklendi.✨ .
.
Elma Kuşları’nın içinde 16 adet hikaye bulunuyor. Hepsi birbirinden ödüllü ve değerli 16 hikaye. 
İsmini verdiği Elma Kuşları ise kitabımızın açılış hikayesi olarak karşımıza çıkıyor. Hatta yazarımızın “Ömer Seyfettin’in Ölümünün 100. Yılı Anısına” yazdığı hikayesi de bu kitapta bulunuyor. O hikayeyi okudukça Salim Nizam’ın Ömer Seyfettin’i her zaman örnek aldığına bir kez daha tanık oluyoruz.

Benim en sevdiğim hikaye yukarıdaki alıntının da sahibi “Ağaçkakan Kuşuna Benzettim Kendimi” oldu. Okudukça o öğretmen ben olmak, yazılanlar benim için yazılsın istedim!

Kitabımızın bir diğer hikayesi olan; “Elbisemi Çamaşır Telinde Unutma Anne” ise adeta roman olsa okunacak nitelikte bir hikayeydi. Kurgusu derinleştirilmeye o kadar müsaitti ki roman olursa okunurdu, okurduk.

Elma Kuşları’da özellikle taşra yaşamını anlatan birbirinden güzel hikayeleriyle okudukça aldı götürdü bizi uzak diyarlara, eski çocukluk günlerimize... .
.
Eğer siz de eski günleri yad etmek istiyorsanız, Elma Kuşları sizi bekliyor!💚 .
.
Bu güzel kitap ile tanışmama vesile olan yazarımız @salim_nizam ve @pinarinkitapbahcesi ‘ne çok teşekkür ediyorum.
Hikayelerinizin “Kuru Bedriye Tatlısı” gibi her daim hatırlanması diliyorum!💐 #elmakuşları #salimnizam #ödüllühikayeler #çınaraltı #çınaraltıyayınları #kitap #hikaye #roman #kültür #sanat #felsefe #psikoloji #edebiyat #şiir #doğa #kitaplardankesitler #kitapyorumu #kitapönerisi #kitapsözleri #kitaptavsiyesi #alinti #gününsözü #eskişehir #balıkesir #bookstagramturkey #hyrlıcmlrr🐞
Likes: 486
Posted at: 2020-05-22 12:39:05
•”Artık her kitap okuduğumda, Okula ve sana kokuyor öğretmenim, Bu kokuyu ömrüm boyunca unutmadım, Seni hatırlatıyor diye saksımdaki fasulyemi hiç kurutmadım.” Elma Kuşları- Salim Nizam🌿 Bugün yazarımız Salim Nizam’ın bir diğer hikaye kitabıyla geldim. Mayıs ayının ikinci Salim Nizam kitabı okuduklarım listesine eklendi.✨ . . Elma Kuşları’nın içinde 16 adet hikaye bulunuyor. Hepsi birbirinden ödüllü ve değerli 16 hikaye. İsmini verdiği Elma Kuşları ise kitabımızın açılış hikayesi olarak karşımıza çıkıyor. Hatta yazarımızın “Ömer Seyfettin’in Ölümünün 100. Yılı Anısına” yazdığı hikayesi de bu kitapta bulunuyor. O hikayeyi okudukça Salim Nizam’ın Ömer Seyfettin’i her zaman örnek aldığına bir kez daha tanık oluyoruz. Benim en sevdiğim hikaye yukarıdaki alıntının da sahibi “Ağaçkakan Kuşuna Benzettim Kendimi” oldu. Okudukça o öğretmen ben olmak, yazılanlar benim için yazılsın istedim! Kitabımızın bir diğer hikayesi olan; “Elbisemi Çamaşır Telinde Unutma Anne” ise adeta roman olsa okunacak nitelikte bir hikayeydi. Kurgusu derinleştirilmeye o kadar müsaitti ki roman olursa okunurdu, okurduk. Elma Kuşları’da özellikle taşra yaşamını anlatan birbirinden güzel hikayeleriyle okudukça aldı götürdü bizi uzak diyarlara, eski çocukluk günlerimize... . . Eğer siz de eski günleri yad etmek istiyorsanız, Elma Kuşları sizi bekliyor!💚 . . Bu güzel kitap ile tanışmama vesile olan yazarımız @salim_nizam ve @pinarinkitapbahcesi ‘ne çok teşekkür ediyorum. Hikayelerinizin “Kuru Bedriye Tatlısı” gibi her daim hatırlanması diliyorum!💐 #elmakuşları #salimnizam #ödüllühikayeler #çınaraltı #çınaraltıyayınları #kitap #hikaye #roman #kültür #sanat #felsefe #psikoloji #edebiyat #şiir #doğa #kitaplardankesitler #kitapyorumu #kitapönerisi #kitapsözleri #kitaptavsiyesi #alinti #gününsözü #eskişehir #balıkesir #bookstagramturkey #hyrlıcmlrr🐞
salimnizam Selam arkadaşlar🙋‍♀️🙋‍♀️
@cinaraltiyayinlari ve @pinarinkitapbahcesi nin #okuma etkinliğinde @salim_nizam yazarımızın 
Yeni kitabı Kırmızı Minibüs 'ü büyük grupla bir okuyoruz.
Kitabım ve kahvem hazır 😊😊ne duruyorum o vakit.
🥰🥰 Sizlerde bize katılın.

İncelemeniz için arka kapak yazısı ile sizleri baş başa bıraktım.
👇👇👇 #arkakapak

Çocuk annesinin yıllar önce diktiği ulu servi ağacına sarıldı.
Gözlerini kapattı o an. Servi ağacı anne ve babasının hikâyesini anlattı ona.
Evden uzak kaldığı zamanlarda bu evde yaşananları.
Burnunda reçine kokusu, annesinin söylediği türküleri fısıldadı kulağına ağaç.
Dallarda kuşların kanat çırpışları duyuldu birden.
Biliyordu anne, baba ve Engin abisi yeşil bir cennet kuşu olup eve gelmişti.
Sonra akşam ezanı okundu.
Çocuk gözleri kapalı dinledi.Gözlerini açtığında gece her şeyi içine almıştı.
Servi ağacından küçük bir kuş havalandı o an.
Yemyeşildi. Anne, dedi çocuk. Anne, baba, Engin… Yeşil cennet kuşu, gökte uçtu, uçtu, uçtu.Çocuk bakakaldı ardından. Yetişemedi peşinden.

@pinarinkitapbahcesi #pınarınetkinligi
#salimnizam #kırmızıminibüs #tanıtım #okumayabasliyoruz 
#booksbooksbooks #kütüphane #life #like #keşfet #kitapsever #kapağınardı01
Likes: 560
Posted at: 2019-10-10 12:23:46
Selam arkadaşlar🙋‍♀️🙋‍♀️ @cinaraltiyayinlari ve @pinarinkitapbahcesi nin #okuma etkinliğinde @salim_nizam yazarımızın Yeni kitabı Kırmızı Minibüs 'ü büyük grupla bir okuyoruz. Kitabım ve kahvem hazır 😊😊ne duruyorum o vakit. 🥰🥰 Sizlerde bize katılın. İncelemeniz için arka kapak yazısı ile sizleri baş başa bıraktım. 👇👇👇 #arkakapak Çocuk annesinin yıllar önce diktiği ulu servi ağacına sarıldı. Gözlerini kapattı o an. Servi ağacı anne ve babasının hikâyesini anlattı ona. Evden uzak kaldığı zamanlarda bu evde yaşananları. Burnunda reçine kokusu, annesinin söylediği türküleri fısıldadı kulağına ağaç. Dallarda kuşların kanat çırpışları duyuldu birden. Biliyordu anne, baba ve Engin abisi yeşil bir cennet kuşu olup eve gelmişti. Sonra akşam ezanı okundu. Çocuk gözleri kapalı dinledi.Gözlerini açtığında gece her şeyi içine almıştı. Servi ağacından küçük bir kuş havalandı o an. Yemyeşildi. Anne, dedi çocuk. Anne, baba, Engin… Yeşil cennet kuşu, gökte uçtu, uçtu, uçtu.Çocuk bakakaldı ardından. Yetişemedi peşinden. @pinarinkitapbahcesi #pınarınetkinligi #salimnizam #kırmızıminibüs #tanıtım #okumayabasliyoruz #booksbooksbooks #kütüphane #life #like #keşfet #kitapsever #kapağınardı01
salimnizam #okudumbitti
@cinaraltiyayinlari
@salim_nizam
#pinarinetkinligi 
Merhaba kitap dostlarım 📓☕
Biz güzel bir grupla yine keyifli okuma yaptık.Bol büyülü ve karakterli eseeri okurken zaman nasıl geçti anlayamadım.

Yazarımızın kalemini severim ve her kitapta farklı duygular yaşatır bana.
Bu eserinde ise zülüce beni etkisi altına aldı. 
Zülüce kara büyü yapan şifacıdır.Bu şifadan ve büyülerden yararlanmak isteyeyen Elbizlik köylüsü.
Elbizlik, Gönen'e yakın Aladagların eteğinde kurulmuş bir köydür.
Savaş yılları zor anlar kapılarını çalmak üzeredir.
Savaş ve işgali haberleri köye ulaşıyor,kaos ortamı Türkler kadar bu topraklarda doğmuş ,büyümüş Rumlarıda tedirgin etmekte .
Ama asıl tehlike köylünün kalbinde. 
Köyün güzeli Helena ölüm kalım şavaşı verir. ZÜLÜCE elinden geleni yapmış fakat başarılı olamamış. Bunu intikam haline dönüştüren Bedros ,Zülüce nin kocasını öldürmek ister.
Köyde peş peşe ölümler başlar.
Bunun gibi bir cok karakterin cok farklı yaşamları yer almakta

Yapılan büyüler onlara olumsuz geri dönmekte. 
Kindar, kötülükten kurtulamayan insanların bu yaptıkları büyüleer gelip başlarına bela olmuştur. 
@cinaraltiyayinlari
@pinarinkitapbahcesi
Bu güzel okuma etkinliği için çok teşekkür ederim. 
#çınaraltıyayınları #salimnizam #okudumbitti
 #ömrümuzaklardaazalmasın #okudumokuyun #tavsiyekitap #books #kitapvatanı
Likes: 1068
Posted at: 2019-12-03 14:32:59
#okudumbitti @cinaraltiyayinlari @salim_nizam #pinarinetkinligi Merhaba kitap dostlarım 📓☕ Biz güzel bir grupla yine keyifli okuma yaptık.Bol büyülü ve karakterli eseeri okurken zaman nasıl geçti anlayamadım. Yazarımızın kalemini severim ve her kitapta farklı duygular yaşatır bana. Bu eserinde ise zülüce beni etkisi altına aldı. Zülüce kara büyü yapan şifacıdır.Bu şifadan ve büyülerden yararlanmak isteyeyen Elbizlik köylüsü. Elbizlik, Gönen'e yakın Aladagların eteğinde kurulmuş bir köydür. Savaş yılları zor anlar kapılarını çalmak üzeredir. Savaş ve işgali haberleri köye ulaşıyor,kaos ortamı Türkler kadar bu topraklarda doğmuş ,büyümüş Rumlarıda tedirgin etmekte . Ama asıl tehlike köylünün kalbinde. Köyün güzeli Helena ölüm kalım şavaşı verir. ZÜLÜCE elinden geleni yapmış fakat başarılı olamamış. Bunu intikam haline dönüştüren Bedros ,Zülüce nin kocasını öldürmek ister. Köyde peş peşe ölümler başlar. Bunun gibi bir cok karakterin cok farklı yaşamları yer almakta Yapılan büyüler onlara olumsuz geri dönmekte. Kindar, kötülükten kurtulamayan insanların bu yaptıkları büyüleer gelip başlarına bela olmuştur. @cinaraltiyayinlari @pinarinkitapbahcesi Bu güzel okuma etkinliği için çok teşekkür ederim. #çınaraltıyayınları #salimnizam #okudumbitti #ömrümuzaklardaazalmasın #okudumokuyun #tavsiyekitap #books #kitapvatanı
salimnizam Selamlar!✨ .
.
Ömer Seyfettin’in izinden yürüyen bir yazar Salim Nizam!
Ödüllü hikayelerin toplandığı bir eser Leylekli Konak!

Bu ay @pinarinkitapbahcesi moderatörlüğünde @cinaraltiyayinlari ‘dan çıkan Salim Nizam’ın birbirinden güzel hikayelerinin bir araya toplandığı Leylekli Konak’ı okuduk.🤍 .
.
Leylekli Konak, içerisinde 15 tane hikayeyi barındırıyor. Bu 15 hikaye ile günümüzün şartlarını bir kenara bırakıp unuttuğumuz doğallıkların içine kendimizi teslim ediyoruz. Tarla, bağ, bahçe karakterlerimizin vazgeçilmez mekanları oluyor.

Benim en sevdiğim hikaye; Soğucak İstasyonu oldu. Ferah Hanım’ın yaşadıklarını, o karlı kış gününü bizzat içimde hissettim.🥺 .
.
Eğer siz de hem içinizi ısıtırken hem de üşütecek hüzünlü hikayeler ile tanışmak istiyorsanız; Leylekli Konak sizi bekliyor!💐 .
.
Bu güzel eserle tanışmama vesile olan @salim_nizam ve @pinarinkitapbahcesi ‘ne çok teşekkür ediyorum.💛 #leyleklikonak #köysaatçisi #salimnizam #çınaraltıyayınları #kitap #edebiyat #kültür #sanat #edebiyat #şiir #hikaye #roman #kitapönerisi #kitapsözleri #kitapyorumu #felsefe #psikoloji #eskişehir #bookstagramturkey #bzmgrpcmrts💫
Likes: 565
Posted at: 2020-05-09 14:19:47
Selamlar!✨ . . Ömer Seyfettin’in izinden yürüyen bir yazar Salim Nizam! Ödüllü hikayelerin toplandığı bir eser Leylekli Konak! Bu ay @pinarinkitapbahcesi moderatörlüğünde @cinaraltiyayinlari ‘dan çıkan Salim Nizam’ın birbirinden güzel hikayelerinin bir araya toplandığı Leylekli Konak’ı okuduk.🤍 . . Leylekli Konak, içerisinde 15 tane hikayeyi barındırıyor. Bu 15 hikaye ile günümüzün şartlarını bir kenara bırakıp unuttuğumuz doğallıkların içine kendimizi teslim ediyoruz. Tarla, bağ, bahçe karakterlerimizin vazgeçilmez mekanları oluyor. Benim en sevdiğim hikaye; Soğucak İstasyonu oldu. Ferah Hanım’ın yaşadıklarını, o karlı kış gününü bizzat içimde hissettim.🥺 . . Eğer siz de hem içinizi ısıtırken hem de üşütecek hüzünlü hikayeler ile tanışmak istiyorsanız; Leylekli Konak sizi bekliyor!💐 . . Bu güzel eserle tanışmama vesile olan @salim_nizam ve @pinarinkitapbahcesi ‘ne çok teşekkür ediyorum.💛 #leyleklikonak #köysaatçisi #salimnizam #çınaraltıyayınları #kitap #edebiyat #kültür #sanat #edebiyat #şiir #hikaye #roman #kitapönerisi #kitapsözleri #kitapyorumu #felsefe #psikoloji #eskişehir #bookstagramturkey #bzmgrpcmrts💫
salimnizam Selam 🙋‍♂️
.
#okudumpaylaşmamıştım vol.6
.
Likes: 195
Posted at: 2019-11-09 18:23:36
Selam 🙋‍♂️ . #okudumpaylaşmamıştım vol.6 . "Sanki uçurtmam gökyüzünden bana babam gibi bakıyordu,gülümsüyordu." . Salim hocam kendi çocukluğuyla otobiyigrafisini, Babasının hikayesiyle biyografisini kaleme aldığı satırları okurken kendimizden,çocukluğumuzdan mutlaka bir parça buluyoruz..zaman zaman tebessümle bazen de dolu gözlerle okudum #kırmızıminibüs ü .. hele ki son bölümler beni derinden etkiledi..Belki de son zamanlarda yaşadığım durumla çok benzer olduğu için.. . Yüreğinize ,kaleminize sağlık @salim_nizam hocam siz hep yazın biz okuyalım..📖☕ . Keyifiniz bol olsun güzel insanlar ☕huzurlu geceler 🙋‍♂️📚 . Çok teşekkür ederim Abicim @yalcinydm . #okudumbitti #salimnizam #kırmızıminibüs #iyikikitaplar #kitapcandır #kitapseveradam #istanbul #kuzguncuk #çengelköy #turkkahvesi #bookstagram #instabook #kitapkurdu #kütüphane #benimkutuphanem
salimnizam 🍂 Köy Saatçisi ~ Salim NİZAM 🍂
.
📌 Satır Çizgileri;
.
📍
Likes: 237
Posted at: 2020-05-08 09:04:38
🍂 Köy Saatçisi ~ Salim NİZAM 🍂 . 📌 Satır Çizgileri; . 📍"Zaferler; dua askerleriyle, serhat askerlerinin müşterek gayretleri neticesinde elde edilir." Geyikli Baba . 📍 Bazı şehirleri ruhsuz bulmuşumdur, alelade ve yaşanmamışlık vardır onlarda. Bazı şehirler de girdap gibi seni içine çeker ve örümcek ağındaki bir böcek gibi çırpınır da kurtulamazsınız. . 📍 Dinle oğul, dünya döner, dünya dua üstünedir. Dinle oğul, dünya döner nazı küskünedir. Ey oğul, evliyalar bunu söyler: "İncinsen de incitme. Bir gönüle gir de, bir gönülden gitme." . 📌 Kitap Yorumu; Salim NİZAM'ın ödüllü hikâyeler 1 kitabıyla gelmiş bulunduk affola 12 hikayeden oluşan başlıklar la ilk hikaye kitabın ismini alan Köy Saatçisi severek okudum. Tek tek her hikaye yi anlatmak olmaz. Ama özellikle çok sevdiklerimi başlıklar halinde verebilirim en azından. "Bursa'da Bir Seyyah" Bursa'yı öyle güzel anlatmış ki gitmeden görmeden burdan da sevebilir siniz çok beğendim buradaki anlatım şeklini kalemini "Minyatür İstanbul, "Mancınıkla Atılmış Gibiyim", "Eften Püften Sebepler" bunuda ekstra çok beğendim. "Köyün Mezar Kazıcısı", "Ters Lale" ve son olarak da "Heykel" ben bunları sevdim özellikle belirteyim. Hikaye sever kişiler sanırım beğenir diye düşünüyorum kendim çok iyi bir hikaye okuyucu değilim. Olmama rağmen bu yazdıklarımı sevdim kitapla kalın. Keyifli Okumalar!.. . . . #kitaplar #kitap #kitapkurdu #arkakapak #köysaatçisi #books #kitapseverler #book #çınaraltıyayınları #kitapdostu #okumak #okumazamanı #oku #kitapkardeşliği #kütüphane #evdekaltürkiye #kitapheryerde #kitapoku #kitapokuyorum #kitapaşkı #okudumbitti #kitapkardeşliği #instagram #okumahalleri #kitapkahve #kitapokumak #kitapönerisi #salimnizam #bookstagram
salimnizam Merhaba kitap sever dostlar
#mayısayıokuduklarım ile sizleri selamlıyoruz.
Bir aydır çalışıyorum aynı zamanda okumalarımı da aksatmamaya çalışıyorum. Covid19 illetiyle dolu zihnimizi ne kadar kitap okursak o kadar günlük hayatın debdebelerinden uzak tutuyoruz. İşe başlayınca okuduğum kitap ve sayfa da düştü maalesef. Bir de neredeyse on günümü yiyen iki kitap oldu yarım bıraktım, belki ilerde tekrar haşır neşir oluruz 😁
Aslında sayfa ve kitap sayısı az olsa da çok değerli eserleri okuyarak bu ayı iyi kapattım diyebilirim. 
@salim_nizam #köysaatçisi işe başlamak da ayrı bir motivasyon oldu. Yorumunu paylaştığımda ayrıntılı bir inceleme sizi bekliyor 😉
Beni tanıyanlar zaten biliyorlar ne kadar Maupassant sevdiğimi o yüzden yine üzerinizi gidip yoksa siz hâlâ Maupassant okumadınız mı demeyeceğim (dedim bile) 🤣
Üçüncü olarak Dostoyevski’den Netoçka Nezvanova okudum. İnce görünmesine aldanmayın çok dolu bir eserdi.
Her aya bir Yaşar Kemal yerleştirdiğimi farkettim 😁
Bu sefer şiirlerinin toplandığı Bugünlerde Bahar İndi kitabı şahaneydi. Her şiiri ayrı bir hikayeydi 😊
Bozkırda Altmışaltı uzun zamandır tadına doyamadan okuduğum öyküler toplamı olan bir eserdi. En son bu kadar zevk aldığım eser, geçen yıl benim için bir numara olan #karayarısı ve #sarıyaz kitaplarıydı. Bozkırda Altmışaltı şiddetle önerilir 😁
Ve son kitap Şeker Portakalı ah zeze ahh 
Okumayan bir ben kalmıştım. Ben de okuduğuma göre hepimiz dağılabiliriz 😁
Haziran ayı için büyük bir planım var onu da paylaşırım ilerleyen günlerde. 
Şimdilik benden bu kadar 
Sağlıkla kalın, Kitapla kalın...
#salimnizam #köysaatcisi #çınaraltı #guydemaupassant #aşklarımız #selyayıncılık #dostoyevski #netoçkanezvanova #varlıkyayınları #yaşarkemal #bugünlerdebaharindi #yapıkrediyayınları #mustafaçiftçi #bozkırdaaltmışaltı #iletişimyayınları #josemaurodevasconcelos #şekerportakalı #canyayınları #minikitap #lightbox
Likes: 209
Posted at: 2020-06-02 18:25:50
Merhaba kitap sever dostlar #mayısayıokuduklarım ile sizleri selamlıyoruz. Bir aydır çalışıyorum aynı zamanda okumalarımı da aksatmamaya çalışıyorum. Covid19 illetiyle dolu zihnimizi ne kadar kitap okursak o kadar günlük hayatın debdebelerinden uzak tutuyoruz. İşe başlayınca okuduğum kitap ve sayfa da düştü maalesef. Bir de neredeyse on günümü yiyen iki kitap oldu yarım bıraktım, belki ilerde tekrar haşır neşir oluruz 😁 Aslında sayfa ve kitap sayısı az olsa da çok değerli eserleri okuyarak bu ayı iyi kapattım diyebilirim. @salim_nizam #köysaatçisi işe başlamak da ayrı bir motivasyon oldu. Yorumunu paylaştığımda ayrıntılı bir inceleme sizi bekliyor 😉 Beni tanıyanlar zaten biliyorlar ne kadar Maupassant sevdiğimi o yüzden yine üzerinizi gidip yoksa siz hâlâ Maupassant okumadınız mı demeyeceğim (dedim bile) 🤣 Üçüncü olarak Dostoyevski’den Netoçka Nezvanova okudum. İnce görünmesine aldanmayın çok dolu bir eserdi. Her aya bir Yaşar Kemal yerleştirdiğimi farkettim 😁 Bu sefer şiirlerinin toplandığı Bugünlerde Bahar İndi kitabı şahaneydi. Her şiiri ayrı bir hikayeydi 😊 Bozkırda Altmışaltı uzun zamandır tadına doyamadan okuduğum öyküler toplamı olan bir eserdi. En son bu kadar zevk aldığım eser, geçen yıl benim için bir numara olan #karayarısı ve #sarıyaz kitaplarıydı. Bozkırda Altmışaltı şiddetle önerilir 😁 Ve son kitap Şeker Portakalı ah zeze ahh Okumayan bir ben kalmıştım. Ben de okuduğuma göre hepimiz dağılabiliriz 😁 Haziran ayı için büyük bir planım var onu da paylaşırım ilerleyen günlerde. Şimdilik benden bu kadar Sağlıkla kalın, Kitapla kalın... #salimnizam #köysaatcisi #çınaraltı #guydemaupassant #aşklarımız #selyayıncılık #dostoyevski #netoçkanezvanova #varlıkyayınları #yaşarkemal #bugünlerdebaharindi #yapıkrediyayınları #mustafaçiftçi #bozkırdaaltmışaltı #iletişimyayınları #josemaurodevasconcelos #şekerportakalı #canyayınları #minikitap #lightbox
salimnizam #Repost @maviyesilsayfalar
• • • • • •
İzmir, Turkey 🌟
Likes: 188
Posted at: 2020-05-31 03:25:58
#Repost @maviyesilsayfalar • • • • • • İzmir, Turkey 🌟"Demirkazık bu akşam yine yükseldi, içimde umudum hiç tükenmedi. Ben her gece yolumu kaybettigimde seni arıyorum, ömrüm uzaklarda azalmasın anne."🌟 . 💙Gönen 'in Elbizlik köyünde Rumlar ve Türklerin bir arada dostça , çan sesleri ve ezan sesleri ile birlikte mutlu bir şekilde yaşam sürerken kötü niyetli Sansar Sakis'in bitmeyen hırsı intikamı , Zülüce 'nin şifalı otları ve yılanları, yapılan karabüyüleri ,aşkları konu alan çok güzel bir dönem kitabı okudum. . 💙Milli Mücadele ile Bandırma Liman'ında hüzün dolu ayrılıklar ,ömürleri uzaklarda azalan insanlar. Okurken sizi de o karakterlerin içine alarak orada yaşıyor hissine kapılıyorsunuz. . 💙Zülüce'nin hastalarına şifa bulmak dağ taş demeden, ayağında lastik ayakkabıları ile kirpiyi takip ederek kirpiotunu bulmak için sarf ettiği çaba bile onun nasıl insancıl, iyi niyetli olduğunu anlatmama gerek yok. Bence siz de mutlaka okuyun derim. . 💙Bu güzel kitapla beni buluşturan çok sevgili canimm ❤ kitap.aysun Çok çok teşekkür ediyorum bir tanem. Yazarımız @salim_nizam hocama da okuma fırsatı verdiği için çok teşekkür ediyorum. Kaleminiz daim okuyanı çok olsun hocam. 😊📚🙏📚 . Biz güzel bir grupla okuduk .Nice kitaplarda buluşmak dileğimle #kitap dostlarım. . Keyifli huzur dolu bir haftasonu diliyorum.Sevgilerimle 🤗📚❤☕🎶💐🌼🌿 . 📸 @maviyesilsayfalar @cinaraltiyayinlari #cinaraltiyayinlari #salimnizam #ömrümuzaklardaazalmasın #kitapeniyidosttur #kitaptavsiyesi #kitapkurdu #kitapyurdu #kitapayraci #1kitap1fotoraf #neokuyorum #okumahalleri #kitapkokusu #kitaplarheryerde #kitapyorumu #kitapönerisi #kitapdostu #kitapsevgisi #kitapsever #kitapvakti #kitapvatani #okumakgüzeldir #okumakeyfi #neokumali #okudumbitti #kitaplariyikivar #gramkitap #kitapvekahve #okudumbitti
salimnizam #Repost @kitap.gemisi (@get_repost)
・・・
Günaydınlar, mutlu hafta sonları dilerim 🍃
..
Bugün size farklı bir kitap tavsiyesi ile geldim. Bu eserle, @pinarinkitapbahcesi sayesinde tanıştım. Kendisine buradan teşekkür ederim 🤗 Şu an okuma listemde başı çekiyorlar. Konusunu ve açıklamasını buraya bırakıyorum. Keyifli vakitler dilerim 🍃
Bu kitapta, ödüllü yazar Salim NİZAM’ın; Ömer Seyfettin, Orhan Kemal, Mahmut Tunaboylu, 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul, Ümit Kaftancıoğlu Hikâye Yarışması gibi çeşitli yarışmalarda elde ettiği ödüllü hikâyeleri yer almaktadır.
Ana, mor salkımlı evimizin küçük sobasının üzerine, yine elma kabukları koysam, bacamıza elma kuşları gelir belki. Belki de bir tüy düşer kuşların kanatları arasından bahçemizin tam ortasına… Elma Kuşları
Gönen Belediyesi kadirbilirlik örneği göstererek uzun yıllardan beri Ömer Seyfettin Hikâye Yarışması düzenliyor. Bu hikâye yarışmasının amacı, Ömer Seyfettin'in hatırasını yaşatmasının yanında Türk edebiyatı tarihine yeni hikâyeciler ve hikâyeler kazandırmaktır. Bu amacın belirlenmesinde ufak da olsa bir katkımın bulunduğunu düşünüyorum... Uzun süredir görev aldığım bu yarışmaların duyuru metnini arkadaşlarımla birlikte hazırlıyorduk. Yıllar sonra görüyorum ki bu amacımız büyük ölçüde gerçekleşmiştir. 2006 yılında düzenlediğimiz yarışmanın birincisi, Salim Nizam, bugün karşımıza bir hikâye ve roman yazarı olarak çıkmaktadır. Bunu, hem Gönen toprağının verimliliğine, hem Ömer Seyfettin'in hikâyede açtığı yolun doğruluğuna yoruyorum... Salim Nizam'ın bu yolda ilerlemeye devam ederek hikâyemizi zenginleştireceğini düşünüyorum.
Prof.Dr. Recep DUYMAZ / Trakya Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü
..
@salim_nizam - Elma Kuşları
..
@cinaraltiyayinlari
#apple #birds #bird #bookstore #gardening #homesweethome #trees #likeme #salimnizam #kitapgemisi #çınaraltıyayınları
Likes: 166
Posted at: 2020-05-30 11:01:31
#Repost @kitap.gemisi (@get_repost) ・・・ Günaydınlar, mutlu hafta sonları dilerim 🍃 .. Bugün size farklı bir kitap tavsiyesi ile geldim. Bu eserle, @pinarinkitapbahcesi sayesinde tanıştım. Kendisine buradan teşekkür ederim 🤗 Şu an okuma listemde başı çekiyorlar. Konusunu ve açıklamasını buraya bırakıyorum. Keyifli vakitler dilerim 🍃 Bu kitapta, ödüllü yazar Salim NİZAM’ın; Ömer Seyfettin, Orhan Kemal, Mahmut Tunaboylu, 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul, Ümit Kaftancıoğlu Hikâye Yarışması gibi çeşitli yarışmalarda elde ettiği ödüllü hikâyeleri yer almaktadır. Ana, mor salkımlı evimizin küçük sobasının üzerine, yine elma kabukları koysam, bacamıza elma kuşları gelir belki. Belki de bir tüy düşer kuşların kanatları arasından bahçemizin tam ortasına… Elma Kuşları Gönen Belediyesi kadirbilirlik örneği göstererek uzun yıllardan beri Ömer Seyfettin Hikâye Yarışması düzenliyor. Bu hikâye yarışmasının amacı, Ömer Seyfettin'in hatırasını yaşatmasının yanında Türk edebiyatı tarihine yeni hikâyeciler ve hikâyeler kazandırmaktır. Bu amacın belirlenmesinde ufak da olsa bir katkımın bulunduğunu düşünüyorum... Uzun süredir görev aldığım bu yarışmaların duyuru metnini arkadaşlarımla birlikte hazırlıyorduk. Yıllar sonra görüyorum ki bu amacımız büyük ölçüde gerçekleşmiştir. 2006 yılında düzenlediğimiz yarışmanın birincisi, Salim Nizam, bugün karşımıza bir hikâye ve roman yazarı olarak çıkmaktadır. Bunu, hem Gönen toprağının verimliliğine, hem Ömer Seyfettin'in hikâyede açtığı yolun doğruluğuna yoruyorum... Salim Nizam'ın bu yolda ilerlemeye devam ederek hikâyemizi zenginleştireceğini düşünüyorum. Prof.Dr. Recep DUYMAZ / Trakya Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü .. @salim_nizam - Elma Kuşları .. @cinaraltiyayinlari #apple #birds #bird #bookstore #gardening #homesweethome #trees #likeme #salimnizam #kitapgemisi #çınaraltıyayınları
salimnizam Günaydınlar, mutlu hafta sonları dilerim 🍃
..
Bugün size farklı bir kitap tavsiyesi ile geldim. Bu eserle, @pinarinkitapbahcesi sayesinde tanıştım. Kendisine buradan teşekkür ederim 🤗 Şu an okuma listemde başı çekiyorlar. Konusunu ve açıklamasını buraya bırakıyorum. Keyifli vakitler dilerim 🍃
Bu kitapta, ödüllü yazar Salim NİZAM’ın; Ömer Seyfettin, Orhan Kemal, Mahmut Tunaboylu, 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul, Ümit Kaftancıoğlu Hikâye Yarışması gibi çeşitli yarışmalarda elde ettiği ödüllü hikâyeleri yer almaktadır.
Ana, mor salkımlı evimizin küçük sobasının üzerine, yine elma kabukları koysam, bacamıza elma kuşları gelir belki. Belki de bir tüy düşer kuşların kanatları arasından bahçemizin tam ortasına… Elma Kuşları
Gönen Belediyesi kadirbilirlik örneği göstererek uzun yıllardan beri Ömer Seyfettin Hikâye Yarışması düzenliyor. Bu hikâye yarışmasının amacı, Ömer Seyfettin'in hatırasını yaşatmasının yanında Türk edebiyatı tarihine yeni hikâyeciler ve hikâyeler kazandırmaktır. Bu amacın belirlenmesinde ufak da olsa bir katkımın bulunduğunu düşünüyorum... Uzun süredir görev aldığım bu yarışmaların duyuru metnini arkadaşlarımla birlikte hazırlıyorduk. Yıllar sonra görüyorum ki bu amacımız büyük ölçüde gerçekleşmiştir. 2006 yılında düzenlediğimiz yarışmanın birincisi, Salim Nizam, bugün karşımıza bir hikâye ve roman yazarı olarak çıkmaktadır. Bunu, hem Gönen toprağının verimliliğine, hem Ömer Seyfettin'in hikâyede açtığı yolun doğruluğuna yoruyorum... Salim Nizam'ın bu yolda ilerlemeye devam ederek hikâyemizi zenginleştireceğini düşünüyorum.
Prof.Dr. Recep DUYMAZ / Trakya Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü
..
@salim_nizam - Elma Kuşları
..
@cinaraltiyayinlari
#apple #birds #bird #bookstore #gardening #homesweethome #trees #likeme #salimnizam #kitapgemisi #çınaraltıyayınları
Likes: 1481
Posted at: 2020-05-30 03:45:10
Günaydınlar, mutlu hafta sonları dilerim 🍃 .. Bugün size farklı bir kitap tavsiyesi ile geldim. Bu eserle, @pinarinkitapbahcesi sayesinde tanıştım. Kendisine buradan teşekkür ederim 🤗 Şu an okuma listemde başı çekiyorlar. Konusunu ve açıklamasını buraya bırakıyorum. Keyifli vakitler dilerim 🍃 Bu kitapta, ödüllü yazar Salim NİZAM’ın; Ömer Seyfettin, Orhan Kemal, Mahmut Tunaboylu, 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul, Ümit Kaftancıoğlu Hikâye Yarışması gibi çeşitli yarışmalarda elde ettiği ödüllü hikâyeleri yer almaktadır. Ana, mor salkımlı evimizin küçük sobasının üzerine, yine elma kabukları koysam, bacamıza elma kuşları gelir belki. Belki de bir tüy düşer kuşların kanatları arasından bahçemizin tam ortasına… Elma Kuşları Gönen Belediyesi kadirbilirlik örneği göstererek uzun yıllardan beri Ömer Seyfettin Hikâye Yarışması düzenliyor. Bu hikâye yarışmasının amacı, Ömer Seyfettin'in hatırasını yaşatmasının yanında Türk edebiyatı tarihine yeni hikâyeciler ve hikâyeler kazandırmaktır. Bu amacın belirlenmesinde ufak da olsa bir katkımın bulunduğunu düşünüyorum... Uzun süredir görev aldığım bu yarışmaların duyuru metnini arkadaşlarımla birlikte hazırlıyorduk. Yıllar sonra görüyorum ki bu amacımız büyük ölçüde gerçekleşmiştir. 2006 yılında düzenlediğimiz yarışmanın birincisi, Salim Nizam, bugün karşımıza bir hikâye ve roman yazarı olarak çıkmaktadır. Bunu, hem Gönen toprağının verimliliğine, hem Ömer Seyfettin'in hikâyede açtığı yolun doğruluğuna yoruyorum... Salim Nizam'ın bu yolda ilerlemeye devam ederek hikâyemizi zenginleştireceğini düşünüyorum. Prof.Dr. Recep DUYMAZ / Trakya Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü .. @salim_nizam - Elma Kuşları .. @cinaraltiyayinlari #apple #birds #bird #bookstore #gardening #homesweethome #trees #likeme #salimnizam #kitapgemisi #çınaraltıyayınları
salimnizam #Repost @vildanyktb (@get_repost)
・・・
Hayatımızın bir yerlerine yerleşmiş unutulmaz insanlar vardır mutlaka hepimizin. Bazen bir aşk hikayesinin kahramanı, bazen bir babaanne, bazen bir komşu kızı ya da oğlu, bazen bir okul arkadaşı.....
Bu unutulmaz insanlarla dolu çocukluk anıları da onlar sayesinde unutulmaz olur bence. 
Değerli yazar Salim Nizam’ın “Sisli Göl” adlı romanı da, kendi annesinin anlattığı, iki din aradında sıkışıp kalan bir aşk hikayesinin eşliğinde kahramanın çocukluk ve gençlik anılarıyla dolu duygu dolu bir öykü.... Birçoğumuz için kendi çocukluğumuzdan da resimler içeren bu romanı okurken o yıllara gidecek ve eski zamanları hatırlayarak tebessüm edeceksiniz. 
Anlatılan aşk hikayesi ise iki din arasında kalmış göçmen Müslüman bir kız ile Hristiyan bir gence ait...
Ayrıca kitabı okurken bazı yerel kelimeleri( Yazla -balkon,
Maşınga_kuzine soba,Çançur-erik ağacı )duymak ve öğrenmek de çok güzeldi. 
İlerleyen günlerde yine @salim_nizam ‘a ait “Kırmızı Minübüs” isimli kitabı da okuyacaklarım arasında yeralıyor...
Herkese sağlık, mutluluk ve kitap dolu günler diliyorum.... #salimnizam #sisligöl #okudumbitti #kitapokufotografcek #booklover #fenomenkitaplar
Likes: 236
Posted at: 2020-05-23 09:17:32
#Repost @vildanyktb (@get_repost) ・・・ Hayatımızın bir yerlerine yerleşmiş unutulmaz insanlar vardır mutlaka hepimizin. Bazen bir aşk hikayesinin kahramanı, bazen bir babaanne, bazen bir komşu kızı ya da oğlu, bazen bir okul arkadaşı..... Bu unutulmaz insanlarla dolu çocukluk anıları da onlar sayesinde unutulmaz olur bence. Değerli yazar Salim Nizam’ın “Sisli Göl” adlı romanı da, kendi annesinin anlattığı, iki din aradında sıkışıp kalan bir aşk hikayesinin eşliğinde kahramanın çocukluk ve gençlik anılarıyla dolu duygu dolu bir öykü.... Birçoğumuz için kendi çocukluğumuzdan da resimler içeren bu romanı okurken o yıllara gidecek ve eski zamanları hatırlayarak tebessüm edeceksiniz. Anlatılan aşk hikayesi ise iki din arasında kalmış göçmen Müslüman bir kız ile Hristiyan bir gence ait... Ayrıca kitabı okurken bazı yerel kelimeleri( Yazla -balkon, Maşınga_kuzine soba,Çançur-erik ağacı )duymak ve öğrenmek de çok güzeldi. İlerleyen günlerde yine @salim_nizam ‘a ait “Kırmızı Minübüs” isimli kitabı da okuyacaklarım arasında yeralıyor... Herkese sağlık, mutluluk ve kitap dolu günler diliyorum.... #salimnizam #sisligöl #okudumbitti #kitapokufotografcek #booklover #fenomenkitaplar
salimnizam Hayatımızın bir yerlerine yerleşmiş unutulmaz insanlar vardır mutlaka hepimizin. Bazen bir aşk hikayesinin kahramanı, bazen bir babaanne, bazen bir komşu kızı ya da oğlu, bazen bir okul arkadaşı.....
Bu unutulmaz insanlarla dolu çocukluk anıları da onlar sayesinde unutulmaz olur bence. 
Değerli yazar Salim Nizam’ın “Sisli Göl” adlı romanı da, kendi annesinin anlattığı, iki din aradında sıkışıp kalan bir aşk hikayesinin eşliğinde kahramanın çocukluk ve gençlik anılarıyla dolu duygu dolu bir öykü.... Birçoğumuz için kendi çocukluğumuzdan da resimler içeren bu romanı okurken o yıllara gidecek ve eski zamanları hatırlayarak tebessüm edeceksiniz. 
Anlatılan aşk hikayesi ise iki din arasında kalmış göçmen Müslüman bir kız ile Hristiyan bir gence ait...
Ayrıca kitabı okurken bazı yerel kelimeleri( Yazla -balkon,
Maşınga_kuzine soba,Çançur-erik ağacı )duymak ve öğrenmek de çok güzeldi. 
İlerleyen günlerde yine @salim_nizam ‘a ait “Kırmızı Minübüs” isimli kitabı da okuyacaklarım arasında yeralıyor...
Herkese sağlık, mutluluk ve kitap dolu günler diliyorum.... #salimnizam #sisligöl #okudumbitti #kitapokufotografcek #booklover #fenomenkitaplar
Likes: 147
Posted at: 2020-05-23 09:06:30
Hayatımızın bir yerlerine yerleşmiş unutulmaz insanlar vardır mutlaka hepimizin. Bazen bir aşk hikayesinin kahramanı, bazen bir babaanne, bazen bir komşu kızı ya da oğlu, bazen bir okul arkadaşı..... Bu unutulmaz insanlarla dolu çocukluk anıları da onlar sayesinde unutulmaz olur bence. Değerli yazar Salim Nizam’ın “Sisli Göl” adlı romanı da, kendi annesinin anlattığı, iki din aradında sıkışıp kalan bir aşk hikayesinin eşliğinde kahramanın çocukluk ve gençlik anılarıyla dolu duygu dolu bir öykü.... Birçoğumuz için kendi çocukluğumuzdan da resimler içeren bu romanı okurken o yıllara gidecek ve eski zamanları hatırlayarak tebessüm edeceksiniz. Anlatılan aşk hikayesi ise iki din arasında kalmış göçmen Müslüman bir kız ile Hristiyan bir gence ait... Ayrıca kitabı okurken bazı yerel kelimeleri( Yazla -balkon, Maşınga_kuzine soba,Çançur-erik ağacı )duymak ve öğrenmek de çok güzeldi. İlerleyen günlerde yine @salim_nizam ‘a ait “Kırmızı Minübüs” isimli kitabı da okuyacaklarım arasında yeralıyor... Herkese sağlık, mutluluk ve kitap dolu günler diliyorum.... #salimnizam #sisligöl #okudumbitti #kitapokufotografcek #booklover #fenomenkitaplar
salimnizam #Repost @vet_yazar_elif (@get_repost)
・・・
Bugün kitap tanıtım köşemizde , Salim Nizam’ın hayatını kaleme aldığı eseri olan ‘Kırmızı Minibüs’ var. 📚📖📝 . Yazarımızın kalemi, diğer eserlerinde olduğu gibi yalın ve son derece sürükleyicidir. Yazarın Gönen’de geçen sevgi dolu çocukluğu, aile sıcaklığı, komşuluk , akrabalık dostluk ilişkileri tarihler verilerek çok güzel anlatılmaktadır. Okurken yazarın çocukluk ve gençlik yılları olan 70’lere ve 80’lere doğru zamanda yolculuk yapıyorsunuz. Özellikle kırmızı minibüsüyle eve, yuvasına bakan fedakar bir babaya, enerji dolu, sevgi dolu bir annenin evdeki çalışıp, didinmesine şahit oluyorsunuz. Yazarımızın ,Gönen’de geçen çocukluğu, İzmir’de olan üniversite hayatı ve öğretmen oluşu, doğu hizmetini yerine getirmesi ve sonra tekrar memleketine dönmesi kronolojik sıraya göre en güzel şekilde hayat örgüsüyle taçlandırılıyor..... Hayatın gerçekleriyle beraber yalın sevgi dolu bir ailenin hikayesine şahit olmak isteyenlere bu eser tavsiye edilir.🙏😊📖📚🍀🧚🏻‍♀️ #kitapönerisi #kitaptanitimi #kitap #readingtime #okuyorum #yazıyorum #kitapyorumu #kitaptavsiyesi #neokumali #okudumbitti #sizdeokuyun #yazıyorum #bookstagram #salimnizam #gönen #kırmızıminibüs @salim_nizam @salimnizamkitaplar
Likes: 155
Posted at: 2020-05-22 22:05:42
#Repost @vet_yazar_elif (@get_repost) ・・・ Bugün kitap tanıtım köşemizde , Salim Nizam’ın hayatını kaleme aldığı eseri olan ‘Kırmızı Minibüs’ var. 📚📖📝 . Yazarımızın kalemi, diğer eserlerinde olduğu gibi yalın ve son derece sürükleyicidir. Yazarın Gönen’de geçen sevgi dolu çocukluğu, aile sıcaklığı, komşuluk , akrabalık dostluk ilişkileri tarihler verilerek çok güzel anlatılmaktadır. Okurken yazarın çocukluk ve gençlik yılları olan 70’lere ve 80’lere doğru zamanda yolculuk yapıyorsunuz. Özellikle kırmızı minibüsüyle eve, yuvasına bakan fedakar bir babaya, enerji dolu, sevgi dolu bir annenin evdeki çalışıp, didinmesine şahit oluyorsunuz. Yazarımızın ,Gönen’de geçen çocukluğu, İzmir’de olan üniversite hayatı ve öğretmen oluşu, doğu hizmetini yerine getirmesi ve sonra tekrar memleketine dönmesi kronolojik sıraya göre en güzel şekilde hayat örgüsüyle taçlandırılıyor..... Hayatın gerçekleriyle beraber yalın sevgi dolu bir ailenin hikayesine şahit olmak isteyenlere bu eser tavsiye edilir.🙏😊📖📚🍀🧚🏻‍♀️ #kitapönerisi #kitaptanitimi #kitap #readingtime #okuyorum #yazıyorum #kitapyorumu #kitaptavsiyesi #neokumali #okudumbitti #sizdeokuyun #yazıyorum #bookstagram #salimnizam #gönen #kırmızıminibüs @salim_nizam @salimnizamkitaplar
salimnizam Bugün kitap tanıtım köşemizde , Salim Nizam’ın hayatını kaleme aldığı eseri olan ‘Kırmızı Minibüs’ var. 📚📖📝 . Yazarımızın kalemi, diğer eserlerinde olduğu gibi yalın ve son derece sürükleyicidir. Yazarın Gönen’de geçen sevgi dolu çocukluğu, aile sıcaklığı, komşuluk , akrabalık dostluk ilişkileri tarihler verilerek çok güzel anlatılmaktadır. Okurken yazarın çocukluk ve gençlik yılları olan 70’lere ve 80’lere doğru zamanda yolculuk yapıyorsunuz. Özellikle kırmızı minibüsüyle eve, yuvasına bakan fedakar bir babaya, enerji dolu, sevgi dolu bir annenin evdeki çalışıp, didinmesine şahit oluyorsunuz. Yazarımızın ,Gönen’de geçen çocukluğu, İzmir’de olan üniversite hayatı ve öğretmen oluşu, doğu hizmetini yerine getirmesi ve sonra tekrar memleketine dönmesi kronolojik sıraya göre en güzel şekilde hayat örgüsüyle taçlandırılıyor..... Hayatın gerçekleriyle beraber yalın sevgi dolu bir ailenin hikayesine şahit olmak isteyenlere bu eser tavsiye edilir.🙏😊📖📚🍀🧚🏻‍♀️ #kitapönerisi #kitaptanitimi #kitap #readingtime #okuyorum #yazıyorum #kitapyorumu #kitaptavsiyesi #neokumali #okudumbitti #sizdeokuyun #yazıyorum #bookstagram #salimnizam #gönen #kırmızıminibüs @salim_nizam @salimnizamkitaplar
Likes: 284
Posted at: 2020-05-22 19:36:32
Bugün kitap tanıtım köşemizde , Salim Nizam’ın hayatını kaleme aldığı eseri olan ‘Kırmızı Minibüs’ var. 📚📖📝 . Yazarımızın kalemi, diğer eserlerinde olduğu gibi yalın ve son derece sürükleyicidir. Yazarın Gönen’de geçen sevgi dolu çocukluğu, aile sıcaklığı, komşuluk , akrabalık dostluk ilişkileri tarihler verilerek çok güzel anlatılmaktadır. Okurken yazarın çocukluk ve gençlik yılları olan 70’lere ve 80’lere doğru zamanda yolculuk yapıyorsunuz. Özellikle kırmızı minibüsüyle eve, yuvasına bakan fedakar bir babaya, enerji dolu, sevgi dolu bir annenin evdeki çalışıp, didinmesine şahit oluyorsunuz. Yazarımızın ,Gönen’de geçen çocukluğu, İzmir’de olan üniversite hayatı ve öğretmen oluşu, doğu hizmetini yerine getirmesi ve sonra tekrar memleketine dönmesi kronolojik sıraya göre en güzel şekilde hayat örgüsüyle taçlandırılıyor..... Hayatın gerçekleriyle beraber yalın sevgi dolu bir ailenin hikayesine şahit olmak isteyenlere bu eser tavsiye edilir.🙏😊📖📚🍀🧚🏻‍♀️ #kitapönerisi #kitaptanitimi #kitap #readingtime #okuyorum #yazıyorum #kitapyorumu #kitaptavsiyesi #neokumali #okudumbitti #sizdeokuyun #yazıyorum #bookstagram #salimnizam #gönen #kırmızıminibüs @salim_nizam @salimnizamkitaplar
salimnizam @salim_nizam hocamın ikinci kitabı #seniniçinenginarsakladım yine uzun süredir benimle olan bir kitap bazen kitaplığımda kitap olduğu hâlde kitap alınca sanki onlara haksızlık yapmış gii hissediyorum. Popüler kitaplar okurken bazı kitaplara inanılmaz haksızlık yapıyoruz. 
Ah Gülnara ah, yine çok özel bir kadının hikayesi var kitapta , aldatma her kadını yaralar ama bir de bu en yakınındaki kadın tarafından yapılırsa eşinin acısı kadar arkadaş dediğinin yaptığı da yaralar kadını. Başlarda @salim_nizam hocama yazdığım gibi biraz şaşırdım sağolsun okuyucusuna değer veren konuşan bir yazar hocam bana devam et bence seveceksin dedi ve gerçekten o özel kadının yüreğinin büyüklüğü güçlü duruşu beni çok etkiledi. 
Çok beğendim anlatımı duygu geçişlerini yüreğinize sağlık @salim_nizam hocam en yakın zamanda diğer kitabınızla buluşmak üzere. 🕊🕊🕊🕊🕊İnsan bazen yakındakilerin değerini bilmez, at gözü hep uzağa bakar. İnsan neyi arıyorsa odur ve ufuklarda bulmak ister aradığını...
🦋🦋🦋🦋Bazen kitapların arasında kurutulmaya bırakılmış çiçekler gibi unutulmuş hissediyorum kendimi
#salimnizam 
#seniniçinenginarsakladım #evdekal #coronavirus #karantinagünlükleri #kitapokumak #mayısokumaları #instakitap
Likes: 134
Posted at: 2020-05-22 14:01:26
@salim_nizam hocamın ikinci kitabı #seniniçinenginarsakladım yine uzun süredir benimle olan bir kitap bazen kitaplığımda kitap olduğu hâlde kitap alınca sanki onlara haksızlık yapmış gii hissediyorum. Popüler kitaplar okurken bazı kitaplara inanılmaz haksızlık yapıyoruz. Ah Gülnara ah, yine çok özel bir kadının hikayesi var kitapta , aldatma her kadını yaralar ama bir de bu en yakınındaki kadın tarafından yapılırsa eşinin acısı kadar arkadaş dediğinin yaptığı da yaralar kadını. Başlarda @salim_nizam hocama yazdığım gibi biraz şaşırdım sağolsun okuyucusuna değer veren konuşan bir yazar hocam bana devam et bence seveceksin dedi ve gerçekten o özel kadının yüreğinin büyüklüğü güçlü duruşu beni çok etkiledi. Çok beğendim anlatımı duygu geçişlerini yüreğinize sağlık @salim_nizam hocam en yakın zamanda diğer kitabınızla buluşmak üzere. 🕊🕊🕊🕊🕊İnsan bazen yakındakilerin değerini bilmez, at gözü hep uzağa bakar. İnsan neyi arıyorsa odur ve ufuklarda bulmak ister aradığını... 🦋🦋🦋🦋Bazen kitapların arasında kurutulmaya bırakılmış çiçekler gibi unutulmuş hissediyorum kendimi #salimnizam #seniniçinenginarsakladım #evdekal #coronavirus #karantinagünlükleri #kitapokumak #mayısokumaları #instakitap
salimnizam •”Artık her kitap okuduğumda,
Okula ve sana kokuyor öğretmenim,
Bu kokuyu ömrüm boyunca unutmadım,
Seni hatırlatıyor diye saksımdaki fasulyemi hiç kurutmadım.”
Elma Kuşları- Salim Nizam🌿

Bugün yazarımız Salim Nizam’ın bir diğer hikaye kitabıyla geldim. Mayıs ayının ikinci Salim Nizam kitabı okuduklarım listesine eklendi.✨ .
.
Elma Kuşları’nın içinde 16 adet hikaye bulunuyor. Hepsi birbirinden ödüllü ve değerli 16 hikaye. 
İsmini verdiği Elma Kuşları ise kitabımızın açılış hikayesi olarak karşımıza çıkıyor. Hatta yazarımızın “Ömer Seyfettin’in Ölümünün 100. Yılı Anısına” yazdığı hikayesi de bu kitapta bulunuyor. O hikayeyi okudukça Salim Nizam’ın Ömer Seyfettin’i her zaman örnek aldığına bir kez daha tanık oluyoruz.

Benim en sevdiğim hikaye yukarıdaki alıntının da sahibi “Ağaçkakan Kuşuna Benzettim Kendimi” oldu. Okudukça o öğretmen ben olmak, yazılanlar benim için yazılsın istedim!

Kitabımızın bir diğer hikayesi olan; “Elbisemi Çamaşır Telinde Unutma Anne” ise adeta roman olsa okunacak nitelikte bir hikayeydi. Kurgusu derinleştirilmeye o kadar müsaitti ki roman olursa okunurdu, okurduk.

Elma Kuşları’da özellikle taşra yaşamını anlatan birbirinden güzel hikayeleriyle okudukça aldı götürdü bizi uzak diyarlara, eski çocukluk günlerimize... .
.
Eğer siz de eski günleri yad etmek istiyorsanız, Elma Kuşları sizi bekliyor!💚 .
.
Bu güzel kitap ile tanışmama vesile olan yazarımız @salim_nizam ve @pinarinkitapbahcesi ‘ne çok teşekkür ediyorum.
Hikayelerinizin “Kuru Bedriye Tatlısı” gibi her daim hatırlanması diliyorum!💐 #elmakuşları #salimnizam #ödüllühikayeler #çınaraltı #çınaraltıyayınları #kitap #hikaye #roman #kültür #sanat #felsefe #psikoloji #edebiyat #şiir #doğa #kitaplardankesitler #kitapyorumu #kitapönerisi #kitapsözleri #kitaptavsiyesi #alinti #gününsözü #eskişehir #balıkesir #bookstagramturkey #hyrlıcmlrr🐞
Likes: 486
Posted at: 2020-05-22 12:39:05
•”Artık her kitap okuduğumda, Okula ve sana kokuyor öğretmenim, Bu kokuyu ömrüm boyunca unutmadım, Seni hatırlatıyor diye saksımdaki fasulyemi hiç kurutmadım.” Elma Kuşları- Salim Nizam🌿 Bugün yazarımız Salim Nizam’ın bir diğer hikaye kitabıyla geldim. Mayıs ayının ikinci Salim Nizam kitabı okuduklarım listesine eklendi.✨ . . Elma Kuşları’nın içinde 16 adet hikaye bulunuyor. Hepsi birbirinden ödüllü ve değerli 16 hikaye. İsmini verdiği Elma Kuşları ise kitabımızın açılış hikayesi olarak karşımıza çıkıyor. Hatta yazarımızın “Ömer Seyfettin’in Ölümünün 100. Yılı Anısına” yazdığı hikayesi de bu kitapta bulunuyor. O hikayeyi okudukça Salim Nizam’ın Ömer Seyfettin’i her zaman örnek aldığına bir kez daha tanık oluyoruz. Benim en sevdiğim hikaye yukarıdaki alıntının da sahibi “Ağaçkakan Kuşuna Benzettim Kendimi” oldu. Okudukça o öğretmen ben olmak, yazılanlar benim için yazılsın istedim! Kitabımızın bir diğer hikayesi olan; “Elbisemi Çamaşır Telinde Unutma Anne” ise adeta roman olsa okunacak nitelikte bir hikayeydi. Kurgusu derinleştirilmeye o kadar müsaitti ki roman olursa okunurdu, okurduk. Elma Kuşları’da özellikle taşra yaşamını anlatan birbirinden güzel hikayeleriyle okudukça aldı götürdü bizi uzak diyarlara, eski çocukluk günlerimize... . . Eğer siz de eski günleri yad etmek istiyorsanız, Elma Kuşları sizi bekliyor!💚 . . Bu güzel kitap ile tanışmama vesile olan yazarımız @salim_nizam ve @pinarinkitapbahcesi ‘ne çok teşekkür ediyorum. Hikayelerinizin “Kuru Bedriye Tatlısı” gibi her daim hatırlanması diliyorum!💐 #elmakuşları #salimnizam #ödüllühikayeler #çınaraltı #çınaraltıyayınları #kitap #hikaye #roman #kültür #sanat #felsefe #psikoloji #edebiyat #şiir #doğa #kitaplardankesitler #kitapyorumu #kitapönerisi #kitapsözleri #kitaptavsiyesi #alinti #gününsözü #eskişehir #balıkesir #bookstagramturkey #hyrlıcmlrr🐞
salimnizam #Repost @salim_nizam with @make_repost
・・・
Hadi başlayalım
@ramiscinar @postigayayinevi 
#ramiscinar #ömrümündörtmevsimi #kitap #roman #edebiyat #aşk #aşkromanı #romantik #bookstagram #salimnizam #okurpaylaşımı
Likes: 118
Posted at: 2020-05-21 15:23:03
#Repost @salim_nizam with @make_repost ・・・ Hadi başlayalım @ramiscinar @postigayayinevi #ramiscinar #ömrümündörtmevsimi #kitap #roman #edebiyat #aşk #aşkromanı #romantik #bookstagram #salimnizam #okurpaylaşımı
salimnizam @kitapyurducom ndan sipariş verdiğim yeni cicilerim.Okumak için sabırsızlanıyorum. Sevgili kitap dostlarım sizlerden benim için cok kıymetli olan yorumlarınızı bekliyorum.Okuyan yada fikir sahibi olan sizlerden gelen yorumlarınız benim için önemli.#talhauğurluel#tarihtıbbıkonusturdu#haticekübratongar#çocuklarımızlaitişmeyelimiletişelim#fıtratpedagojisi#mustafakutlu#uzunhikaye#alexandracavelius#leyla#miraççağrıaktaş#kendinehoşgeldin#yolarkadaşım#saitköşk#köysaatçisi#salimnizam#kitapyurdu#kitapkokusu#kitapkurdu#kitapalışverişi#kitaptavsiyesi#kitapyorumları#tarihkitapları#tarihikitapları#psikolojikkitaplar#psikolojikitapları#edebieserler#edebikitaplar#türkedebiyatı#roman#
Likes: 115
Posted at: 2020-05-18 18:50:57
@kitapyurducom ndan sipariş verdiğim yeni cicilerim.Okumak için sabırsızlanıyorum. Sevgili kitap dostlarım sizlerden benim için cok kıymetli olan yorumlarınızı bekliyorum.Okuyan yada fikir sahibi olan sizlerden gelen yorumlarınız benim için önemli.#talhauğurluel#tarihtıbbıkonusturdu#haticekübratongar#çocuklarımızlaitişmeyelimiletişelim#fıtratpedagojisi#mustafakutlu#uzunhikaye#alexandracavelius#leyla#miraççağrıaktaş#kendinehoşgeldin#yolarkadaşım#saitköşk#köysaatçisi#salimnizam#kitapyurdu#kitapkokusu#kitapkurdu#kitapalışverişi#kitaptavsiyesi#kitapyorumları#tarihkitapları#tarihikitapları#psikolojikkitaplar#psikolojikitapları#edebieserler#edebikitaplar#türkedebiyatı#roman#
salimnizam #Repost @yagmurkitap1 (@get_repost)
・・・
#kitapyorum #elmakuşları #salimnizam #çınaraltıyayınları
🔹
Yazarın, ödüllü hikayelerinin bulunduğu üç kitaplık serinin son kitabını da bitirdim. Her birinin ben de izler bıraktığını samimiyetle söyleyebilirim. Mutlaka yüreğinize dokunacak, etkileyici bir anlatımı olan güzel hikayelerdi.
🔹
Bu kitaptaki hikayelerin ana teması 'ölüm'. Her kayıp zamansızdır ama bazıları daha zamansız gelir insana. Küçük bir çocuğun annesini, babasını kaybetmesi ya da bir annenin kendi elleriyle evladını toprağa vermesi bir başka acı verir. Elbette acılar yarıştırılımaz ve her birinin ortak noktası da geride bıraktığı boşluklardır. Bazen bu boşluklar geleceğine yön veren basamaklar olur insan hayatında.
🔹
Bu kitapta açıkçası şu öykü daha çok etkiledi diye ayrım yapamam ama arada kalan, biraz daha farklı bir konuya değinen bir öyküden de bahsetmeden geçmek istemiyorum. Ağaçkakan Kuşuna Benzettim Kendimi de bir öğretmenin , çocukların hayatına nasıl dokunabileceğini anlatmış. Bitirdiğimde keşke dedim, keşke tüm öğretmenler nasıl bir sihir gücüne sahip olduklarının farkında olabilse.
🔹
Değerli yazarımız @salim_nizam ın bu üç güzel kitabını @pinarinkitapbahcesi vesilesiyle okudum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. 🤗🌷🌷🌷
Likes: 193
Posted at: 2020-05-11 10:42:25
#Repost @yagmurkitap1 (@get_repost) ・・・ #kitapyorum #elmakuşları #salimnizam #çınaraltıyayınları 🔹 Yazarın, ödüllü hikayelerinin bulunduğu üç kitaplık serinin son kitabını da bitirdim. Her birinin ben de izler bıraktığını samimiyetle söyleyebilirim. Mutlaka yüreğinize dokunacak, etkileyici bir anlatımı olan güzel hikayelerdi. 🔹 Bu kitaptaki hikayelerin ana teması 'ölüm'. Her kayıp zamansızdır ama bazıları daha zamansız gelir insana. Küçük bir çocuğun annesini, babasını kaybetmesi ya da bir annenin kendi elleriyle evladını toprağa vermesi bir başka acı verir. Elbette acılar yarıştırılımaz ve her birinin ortak noktası da geride bıraktığı boşluklardır. Bazen bu boşluklar geleceğine yön veren basamaklar olur insan hayatında. 🔹 Bu kitapta açıkçası şu öykü daha çok etkiledi diye ayrım yapamam ama arada kalan, biraz daha farklı bir konuya değinen bir öyküden de bahsetmeden geçmek istemiyorum. Ağaçkakan Kuşuna Benzettim Kendimi de bir öğretmenin , çocukların hayatına nasıl dokunabileceğini anlatmış. Bitirdiğimde keşke dedim, keşke tüm öğretmenler nasıl bir sihir gücüne sahip olduklarının farkında olabilse. 🔹 Değerli yazarımız @salim_nizam ın bu üç güzel kitabını @pinarinkitapbahcesi vesilesiyle okudum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. 🤗🌷🌷🌷
salimnizam 🎈🎼
#kitapyorum #elmakuşları #salimnizam #çınaraltıyayınları
🔹
Yazarın, ödüllü hikayelerinin bulunduğu üç kitaplık serinin son kitabını da bitirdim. Her birinin ben de izler bıraktığını samimiyetle söyleyebilirim. Mutlaka yüreğinize dokunacak, etkileyici bir anlatımı olan güzel hikayelerdi.
🔹
Bu kitaptaki hikayelerin ana teması 'ölüm'. Her kayıp zamansızdır ama bazıları daha zamansız gelir insana. Küçük bir çocuğun annesini, babasını kaybetmesi ya da bir annenin kendi elleriyle evladını toprağa vermesi bir başka acı verir. Elbette acılar yarıştırılımaz ve her birinin ortak noktası da geride bıraktığı boşluklardır. Bazen bu boşluklar geleceğine yön veren basamaklar olur insan hayatında.
🔹
Bu kitapta açıkçası şu öykü daha çok etkiledi diye ayrım yapamam ama arada kalan, biraz daha farklı bir konuya değinen bir öyküden de bahsetmeden geçmek istemiyorum. Ağaçkakan Kuşuna Benzettim Kendimi de bir öğretmenin , çocukların hayatına nasıl dokunabileceğini anlatmış. Bitirdiğimde keşke dedim, keşke tüm öğretmenler nasıl bir sihir gücüne sahip olduklarının farkında olabilse.
🔹
Değerli yazarımız @salim_nizam ın bu üç güzel kitabını @pinarinkitapbahcesi vesilesiyle okudum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. 🤗🌷🌷🌷
Likes: 313
Posted at: 2020-05-11 10:37:22
🎈🎼 #kitapyorum #elmakuşları #salimnizam #çınaraltıyayınları 🔹 Yazarın, ödüllü hikayelerinin bulunduğu üç kitaplık serinin son kitabını da bitirdim. Her birinin ben de izler bıraktığını samimiyetle söyleyebilirim. Mutlaka yüreğinize dokunacak, etkileyici bir anlatımı olan güzel hikayelerdi. 🔹 Bu kitaptaki hikayelerin ana teması 'ölüm'. Her kayıp zamansızdır ama bazıları daha zamansız gelir insana. Küçük bir çocuğun annesini, babasını kaybetmesi ya da bir annenin kendi elleriyle evladını toprağa vermesi bir başka acı verir. Elbette acılar yarıştırılımaz ve her birinin ortak noktası da geride bıraktığı boşluklardır. Bazen bu boşluklar geleceğine yön veren basamaklar olur insan hayatında. 🔹 Bu kitapta açıkçası şu öykü daha çok etkiledi diye ayrım yapamam ama arada kalan, biraz daha farklı bir konuya değinen bir öyküden de bahsetmeden geçmek istemiyorum. Ağaçkakan Kuşuna Benzettim Kendimi de bir öğretmenin , çocukların hayatına nasıl dokunabileceğini anlatmış. Bitirdiğimde keşke dedim, keşke tüm öğretmenler nasıl bir sihir gücüne sahip olduklarının farkında olabilse. 🔹 Değerli yazarımız @salim_nizam ın bu üç güzel kitabını @pinarinkitapbahcesi vesilesiyle okudum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. 🤗🌷🌷🌷
salimnizam #Repost @nalsalemehmet (@get_repost)
・・・
Kitaba adını veren #köysaatçisi hikayesiyle başlayarak, imkansız bir sevdaya tutulan iki güzel yüreğin acısını paylaşıyoruz öncelikle. Sonra bir kuş cıvıltısı, bir toprak kokusu, bir ağaç gölgesi derken molalarla eşlik ediyoruz anlatılan hayatlara.. Geçmişle günümüz arasında sayfalar boyunca ilerletip kendimizden bir şeyler buluyoruz, anımsıyoruz. Türk Filmi tadında hikayeler sarıp sarmalıyor bizleri. Bir aile sofrasında şen şakrak oturmak,, bir arkadaş kavgasında tarafsız kalmak, bir köy kahvesinde sohbete dalmak gibi son derece bizden öyküler bir ucundan dokunuyor bizlere. Koca Meşe'yi, mistik bir anlatımla kağıda dökülmüş ve çok sevdiğim şehri konu alan Bursa'da Bir Seyyah'ı, beni yaşadığım şehrin eski zamanlarına götüren Minyatür İstanbul'u, ama en çokta memleketim olan Şanlıurfa'nın dile geldiği Mancınıkla Atılmış Gibiyim'i çok sevdim. Yazarımızın daha önce romanlarını okuyup sevmiştim, öyküleri de ayrı bir güzeldi ve kitap kapakları inanılmaz güzel. Öykü sevenlerin severek okuyacağını düşünüyorum. Kaleminize sağlık Salim Bey @salim_nizam 😇🙏🏻💛
.
Kitabı okumama vesile olan canım ablam ve abime çok teşekkür ederim 🙏🏻😇💛 @kitap.aysun @yalcinydm 👍🏻 Ayrıca kalabalık okuma arkadaşlarıma da çok teşekkürler. Nice güzel kitapta buluşmak dileğiyle 😇🙏🏻🥳
.
Gece deminden arınmış, sabah oluyordu. Evlerde lambalar birer birer yanıyordu. Gaflet uykularından sıyrılmayı başaranlar çoktan mabetlerin yollarına düşmüşlerdi...
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
#salimnizam #çınaraltıyayınları #kitaplariyikivar #kitaplik #okuyorum #booklover #okumak #kitapokuyorum #kitapoku #okudumbitti #books #kitapsevgisi #roman #okumahalleri #kitaptavsiyesi #book #kitapkokusu #kitaplık #edebiyat #bookstagram #kitapaşkı #kitaplar #kitapkurdu #kitap #kitapsever
Likes: 213
Posted at: 2020-05-10 18:00:15
#Repost @nalsalemehmet (@get_repost) ・・・ Kitaba adını veren #köysaatçisi hikayesiyle başlayarak, imkansız bir sevdaya tutulan iki güzel yüreğin acısını paylaşıyoruz öncelikle. Sonra bir kuş cıvıltısı, bir toprak kokusu, bir ağaç gölgesi derken molalarla eşlik ediyoruz anlatılan hayatlara.. Geçmişle günümüz arasında sayfalar boyunca ilerletip kendimizden bir şeyler buluyoruz, anımsıyoruz. Türk Filmi tadında hikayeler sarıp sarmalıyor bizleri. Bir aile sofrasında şen şakrak oturmak,, bir arkadaş kavgasında tarafsız kalmak, bir köy kahvesinde sohbete dalmak gibi son derece bizden öyküler bir ucundan dokunuyor bizlere. Koca Meşe'yi, mistik bir anlatımla kağıda dökülmüş ve çok sevdiğim şehri konu alan Bursa'da Bir Seyyah'ı, beni yaşadığım şehrin eski zamanlarına götüren Minyatür İstanbul'u, ama en çokta memleketim olan Şanlıurfa'nın dile geldiği Mancınıkla Atılmış Gibiyim'i çok sevdim. Yazarımızın daha önce romanlarını okuyup sevmiştim, öyküleri de ayrı bir güzeldi ve kitap kapakları inanılmaz güzel. Öykü sevenlerin severek okuyacağını düşünüyorum. Kaleminize sağlık Salim Bey @salim_nizam 😇🙏🏻💛 . Kitabı okumama vesile olan canım ablam ve abime çok teşekkür ederim 🙏🏻😇💛 @kitap.aysun @yalcinydm 👍🏻 Ayrıca kalabalık okuma arkadaşlarıma da çok teşekkürler. Nice güzel kitapta buluşmak dileğiyle 😇🙏🏻🥳 . Gece deminden arınmış, sabah oluyordu. Evlerde lambalar birer birer yanıyordu. Gaflet uykularından sıyrılmayı başaranlar çoktan mabetlerin yollarına düşmüşlerdi... . . . . . . . . . . . . . . . #salimnizam #çınaraltıyayınları #kitaplariyikivar #kitaplik #okuyorum #booklover #okumak #kitapokuyorum #kitapoku #okudumbitti #books #kitapsevgisi #roman #okumahalleri #kitaptavsiyesi #book #kitapkokusu #kitaplık #edebiyat #bookstagram #kitapaşkı #kitaplar #kitapkurdu #kitap #kitapsever
salimnizam Kitaba adını veren #köysaatçisi hikayesiyle başlayarak, imkansız bir sevdaya tutulan iki güzel yüreğin acısını paylaşıyoruz öncelikle. Sonra bir kuş cıvıltısı, bir toprak kokusu, bir ağaç gölgesi derken molalarla eşlik ediyoruz anlatılan hayatlara.. Geçmişle günümüz arasında sayfalar boyunca ilerletip kendimizden bir şeyler buluyoruz, anımsıyoruz. Türk Filmi tadında hikayeler sarıp sarmalıyor bizleri. Bir aile sofrasında şen şakrak oturmak,, bir arkadaş kavgasında tarafsız kalmak, bir köy kahvesinde sohbete dalmak gibi son derece bizden öyküler bir ucundan dokunuyor bizlere. Koca Meşe'yi, mistik bir anlatımla kağıda dökülmüş ve çok sevdiğim şehri konu alan Bursa'da Bir Seyyah'ı, beni yaşadığım şehrin eski zamanlarına götüren Minyatür İstanbul'u, ama en çokta memleketim olan Şanlıurfa'nın dile geldiği Mancınıkla Atılmış Gibiyim'i çok sevdim. Yazarımızın daha önce romanlarını okuyup sevmiştim, öyküleri de ayrı bir güzeldi ve kitap kapakları inanılmaz güzel. Öykü sevenlerin severek okuyacağını düşünüyorum. Kaleminize sağlık Salim Bey @salim_nizam 😇🙏🏻💛
.
Kitabı okumama vesile olan canım ablam ve abime çok teşekkür ederim 🙏🏻😇💛 @kitap.aysun @yalcinydm 👍🏻 Ayrıca kalabalık okuma arkadaşlarıma da çok teşekkürler. Nice güzel kitapta buluşmak dileğiyle 😇🙏🏻🥳
.
Gece deminden arınmış, sabah oluyordu. Evlerde lambalar birer birer yanıyordu. Gaflet uykularından sıyrılmayı başaranlar çoktan mabetlerin yollarına düşmüşlerdi...
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
#salimnizam #çınaraltıyayınları #kitaplariyikivar #kitaplik #okuyorum #booklover #okumak #kitapokuyorum #kitapoku #okudumbitti #books #kitapsevgisi #roman #okumahalleri #kitaptavsiyesi #book #kitapkokusu #kitaplık #edebiyat #bookstagram #kitapaşkı #kitaplar #kitapkurdu #kitap #kitapsever
Likes: 383
Posted at: 2020-05-10 17:48:44
Kitaba adını veren #köysaatçisi hikayesiyle başlayarak, imkansız bir sevdaya tutulan iki güzel yüreğin acısını paylaşıyoruz öncelikle. Sonra bir kuş cıvıltısı, bir toprak kokusu, bir ağaç gölgesi derken molalarla eşlik ediyoruz anlatılan hayatlara.. Geçmişle günümüz arasında sayfalar boyunca ilerletip kendimizden bir şeyler buluyoruz, anımsıyoruz. Türk Filmi tadında hikayeler sarıp sarmalıyor bizleri. Bir aile sofrasında şen şakrak oturmak,, bir arkadaş kavgasında tarafsız kalmak, bir köy kahvesinde sohbete dalmak gibi son derece bizden öyküler bir ucundan dokunuyor bizlere. Koca Meşe'yi, mistik bir anlatımla kağıda dökülmüş ve çok sevdiğim şehri konu alan Bursa'da Bir Seyyah'ı, beni yaşadığım şehrin eski zamanlarına götüren Minyatür İstanbul'u, ama en çokta memleketim olan Şanlıurfa'nın dile geldiği Mancınıkla Atılmış Gibiyim'i çok sevdim. Yazarımızın daha önce romanlarını okuyup sevmiştim, öyküleri de ayrı bir güzeldi ve kitap kapakları inanılmaz güzel. Öykü sevenlerin severek okuyacağını düşünüyorum. Kaleminize sağlık Salim Bey @salim_nizam 😇🙏🏻💛 . Kitabı okumama vesile olan canım ablam ve abime çok teşekkür ederim 🙏🏻😇💛 @kitap.aysun @yalcinydm 👍🏻 Ayrıca kalabalık okuma arkadaşlarıma da çok teşekkürler. Nice güzel kitapta buluşmak dileğiyle 😇🙏🏻🥳 . Gece deminden arınmış, sabah oluyordu. Evlerde lambalar birer birer yanıyordu. Gaflet uykularından sıyrılmayı başaranlar çoktan mabetlerin yollarına düşmüşlerdi... . . . . . . . . . . . . . . . #salimnizam #çınaraltıyayınları #kitaplariyikivar #kitaplik #okuyorum #booklover #okumak #kitapokuyorum #kitapoku #okudumbitti #books #kitapsevgisi #roman #okumahalleri #kitaptavsiyesi #book #kitapkokusu #kitaplık #edebiyat #bookstagram #kitapaşkı #kitaplar #kitapkurdu #kitap #kitapsever
salimnizam #Repost @zezeslibrary (@get_repost)
・・・
Selamlar!✨ .
.
Ömer Seyfettin’in izinden yürüyen bir yazar Salim Nizam!
Ödüllü hikayelerin toplandığı bir eser Leylekli Konak!

Bu ay @pinarinkitapbahcesi moderatörlüğünde @cinaraltiyayinlari ‘dan çıkan Salim Nizam’ın birbirinden güzel hikayelerinin bir araya toplandığı Leylekli Konak’ı okuduk.🤍 .
.
Leylekli Konak, içerisinde 15 tane hikayeyi barındırıyor. Bu 15 hikaye ile günümüzün şartlarını bir kenara bırakıp unuttuğumuz doğallıkların içine kendimizi teslim ediyoruz. Tarla, bağ, bahçe karakterlerimizin vazgeçilmez mekanları oluyor.

Benim en sevdiğim hikaye; Soğucak İstasyonu oldu. Ferah Hanım’ın yaşadıklarını, o karlı kış gününü bizzat içimde hissettim.🥺 .
.
Eğer siz de hem içinizi ısıtırken hem de üşütecek hüzünlü hikayeler ile tanışmak istiyorsanız; Leylekli Konak sizi bekliyor!💐 .
.
Bu güzel eserle tanışmama vesile olan @salim_nizam ve @pinarinkitapbahcesi ‘ne çok teşekkür ediyorum.💛 #leyleklikonak #köysaatçisi #salimnizam #çınaraltıyayınları #kitap #edebiyat #kültür #sanat #edebiyat #şiir #hikaye #roman #kitapönerisi #kitapsözleri #kitapyorumu #felsefe #psikoloji #eskişehir #bookstagramturkey #bzmgrpcmrts💫
Likes: 207
Posted at: 2020-05-09 20:11:08
#Repost @zezeslibrary (@get_repost) ・・・ Selamlar!✨ . . Ömer Seyfettin’in izinden yürüyen bir yazar Salim Nizam! Ödüllü hikayelerin toplandığı bir eser Leylekli Konak! Bu ay @pinarinkitapbahcesi moderatörlüğünde @cinaraltiyayinlari ‘dan çıkan Salim Nizam’ın birbirinden güzel hikayelerinin bir araya toplandığı Leylekli Konak’ı okuduk.🤍 . . Leylekli Konak, içerisinde 15 tane hikayeyi barındırıyor. Bu 15 hikaye ile günümüzün şartlarını bir kenara bırakıp unuttuğumuz doğallıkların içine kendimizi teslim ediyoruz. Tarla, bağ, bahçe karakterlerimizin vazgeçilmez mekanları oluyor. Benim en sevdiğim hikaye; Soğucak İstasyonu oldu. Ferah Hanım’ın yaşadıklarını, o karlı kış gününü bizzat içimde hissettim.🥺 . . Eğer siz de hem içinizi ısıtırken hem de üşütecek hüzünlü hikayeler ile tanışmak istiyorsanız; Leylekli Konak sizi bekliyor!💐 . . Bu güzel eserle tanışmama vesile olan @salim_nizam ve @pinarinkitapbahcesi ‘ne çok teşekkür ediyorum.💛 #leyleklikonak #köysaatçisi #salimnizam #çınaraltıyayınları #kitap #edebiyat #kültür #sanat #edebiyat #şiir #hikaye #roman #kitapönerisi #kitapsözleri #kitapyorumu #felsefe #psikoloji #eskişehir #bookstagramturkey #bzmgrpcmrts💫
salimnizam #Repost @maviyesilsayfalar (@get_repost)
・・・
Merhaba arkadaşlar 🙋‍♀️
📚Kitaptaki hikayeler 'li yıllardan başlayıp aradaki uzun zamana rağmen insanın bu topraklardaki kaderi değişmediğini gösteriyor. Salim Nizam hocanın yine birbirinden güzel ödüllü öyküleri ile geldim. 
Bu kitapta,ödüllü yazar Salim Nizam 'ın; Ömer Seyfettin, Orhan Kemal, Mahmut Tunaboylu , 2010 Avrupa Kültür Başkenti Istanbul, Ümit Kaftancıoğlu Hikaye Yarışması gibi çeşitli yarışmalarda elde ettiği ödüllü hikayeler yer almaktadır. .
📚Bu kitabımızda onbeş öyküden oluşuyor. Hikayelerdeki hayatlar, yine çok başarılı tasvirler ve akıcılığı ile birbirine bağlantılı , iç içe geçmiş hayatlar bana harika bir okuma keyfi yaşattı. Sevgili Aysunum @kitap.aysun ve eşi @yalcinydm Yalçın Bey kardeşim vesilesi ile okudum. Iyi ki okudum diyorum. Yine çok güzel bir grupla okuduk, nice kitaplarda buluşmak dileğimle 🙏📚
.
💜Mürüvvet Hanım'ın bakır başlıklı ceviz yatakta, tarihin karanlık dehlizlerinde, eskimeye bırakılırken bu konak, hikâye bitmiştir. Çatıdan leylekler uçmuş, göç yolunu tutmuş, tıpkı Saraylı Mürüvvet Hanım gibi. .
💜Ferah annesinin deniz gözlerine daldı. Tütün tarlalarının acılarını, tütün karası ellerini kokusunu duydu. Ferah hastane odasında karar vermişti doktor olmayı annesi gibi çaresiz hastaları iyi olsun diye. Ne çare
Likes: 334
Posted at: 2020-05-09 18:51:05
#Repost @maviyesilsayfalar (@get_repost) ・・・ Merhaba arkadaşlar 🙋‍♀️ 📚Kitaptaki hikayeler 'li yıllardan başlayıp aradaki uzun zamana rağmen insanın bu topraklardaki kaderi değişmediğini gösteriyor. Salim Nizam hocanın yine birbirinden güzel ödüllü öyküleri ile geldim. Bu kitapta,ödüllü yazar Salim Nizam 'ın; Ömer Seyfettin, Orhan Kemal, Mahmut Tunaboylu , 2010 Avrupa Kültür Başkenti Istanbul, Ümit Kaftancıoğlu Hikaye Yarışması gibi çeşitli yarışmalarda elde ettiği ödüllü hikayeler yer almaktadır. . 📚Bu kitabımızda onbeş öyküden oluşuyor. Hikayelerdeki hayatlar, yine çok başarılı tasvirler ve akıcılığı ile birbirine bağlantılı , iç içe geçmiş hayatlar bana harika bir okuma keyfi yaşattı. Sevgili Aysunum @kitap.aysun ve eşi @yalcinydm Yalçın Bey kardeşim vesilesi ile okudum. Iyi ki okudum diyorum. Yine çok güzel bir grupla okuduk, nice kitaplarda buluşmak dileğimle 🙏📚 . 💜Mürüvvet Hanım'ın bakır başlıklı ceviz yatakta, tarihin karanlık dehlizlerinde, eskimeye bırakılırken bu konak, hikâye bitmiştir. Çatıdan leylekler uçmuş, göç yolunu tutmuş, tıpkı Saraylı Mürüvvet Hanım gibi. . 💜Ferah annesinin deniz gözlerine daldı. Tütün tarlalarının acılarını, tütün karası ellerini kokusunu duydu. Ferah hastane odasında karar vermişti doktor olmayı annesi gibi çaresiz hastaları iyi olsun diye. Ne çare "Tanrı severse kulunu yayına alırmış, biliyorum artık poyraz estiğinde sağlam ağaçların bile dalları kırılırmış " . 💜 İnsan sevgisiyle dolu yüreği kırılmış incinmiş Hurşide Gelin'in yüzü gülmedi hep içine attı üzüntüsünü, selâm verip, selamını almazlar olsun du, o yine Allah'ın selamını esirgemedi. Biliyordu ki her zaman veren el, alan elden üstündü. . 💜Tamara ile Tarık Çınarlı çeşmede gördüler birbirlerini işgalin gölgesinde kaldı sevdaları... . Salim Nizam hocanın @salim_nizam birbirinden zengin hikayelerini dinlemek için kulak verin derim. . Huzurlu sağlıklı akşamlar diliyorum. Sevgiler 🤗❤🌼🦋 . 📸 @maviyesilsayfalar @cinaraltiyayinlari #çınaraltıyayınları #okudumbitti📚 #leyleklikonak #salimnizam #neokudum #tavsiyekitap #kitapseç #benimkitaplarim #kendimçektim #öykü #edebiyat #türkedebiyatı #booksbooksbooks📚 #bookstagramturkey #maviyesilsayfalar #maviyesily
salimnizam Selamlar!✨ .
.
Ömer Seyfettin’in izinden yürüyen bir yazar Salim Nizam!
Ödüllü hikayelerin toplandığı bir eser Leylekli Konak!

Bu ay @pinarinkitapbahcesi moderatörlüğünde @cinaraltiyayinlari ‘dan çıkan Salim Nizam’ın birbirinden güzel hikayelerinin bir araya toplandığı Leylekli Konak’ı okuduk.🤍 .
.
Leylekli Konak, içerisinde 15 tane hikayeyi barındırıyor. Bu 15 hikaye ile günümüzün şartlarını bir kenara bırakıp unuttuğumuz doğallıkların içine kendimizi teslim ediyoruz. Tarla, bağ, bahçe karakterlerimizin vazgeçilmez mekanları oluyor.

Benim en sevdiğim hikaye; Soğucak İstasyonu oldu. Ferah Hanım’ın yaşadıklarını, o karlı kış gününü bizzat içimde hissettim.🥺 .
.
Eğer siz de hem içinizi ısıtırken hem de üşütecek hüzünlü hikayeler ile tanışmak istiyorsanız; Leylekli Konak sizi bekliyor!💐 .
.
Bu güzel eserle tanışmama vesile olan @salim_nizam ve @pinarinkitapbahcesi ‘ne çok teşekkür ediyorum.💛 #leyleklikonak #köysaatçisi #salimnizam #çınaraltıyayınları #kitap #edebiyat #kültür #sanat #edebiyat #şiir #hikaye #roman #kitapönerisi #kitapsözleri #kitapyorumu #felsefe #psikoloji #eskişehir #bookstagramturkey #bzmgrpcmrts💫
Likes: 565
Posted at: 2020-05-09 14:19:47
Selamlar!✨ . . Ömer Seyfettin’in izinden yürüyen bir yazar Salim Nizam! Ödüllü hikayelerin toplandığı bir eser Leylekli Konak! Bu ay @pinarinkitapbahcesi moderatörlüğünde @cinaraltiyayinlari ‘dan çıkan Salim Nizam’ın birbirinden güzel hikayelerinin bir araya toplandığı Leylekli Konak’ı okuduk.🤍 . . Leylekli Konak, içerisinde 15 tane hikayeyi barındırıyor. Bu 15 hikaye ile günümüzün şartlarını bir kenara bırakıp unuttuğumuz doğallıkların içine kendimizi teslim ediyoruz. Tarla, bağ, bahçe karakterlerimizin vazgeçilmez mekanları oluyor. Benim en sevdiğim hikaye; Soğucak İstasyonu oldu. Ferah Hanım’ın yaşadıklarını, o karlı kış gününü bizzat içimde hissettim.🥺 . . Eğer siz de hem içinizi ısıtırken hem de üşütecek hüzünlü hikayeler ile tanışmak istiyorsanız; Leylekli Konak sizi bekliyor!💐 . . Bu güzel eserle tanışmama vesile olan @salim_nizam ve @pinarinkitapbahcesi ‘ne çok teşekkür ediyorum.💛 #leyleklikonak #köysaatçisi #salimnizam #çınaraltıyayınları #kitap #edebiyat #kültür #sanat #edebiyat #şiir #hikaye #roman #kitapönerisi #kitapsözleri #kitapyorumu #felsefe #psikoloji #eskişehir #bookstagramturkey #bzmgrpcmrts💫
salimnizam Merhaba arkadaşlar 🙋‍♀️
📚Kitaptaki hikayeler 'li yıllardan başlayıp aradaki uzun zamana rağmen insanın bu topraklardaki kaderi değişmediğini gösteriyor. Salim Nizam hocanın yine birbirinden güzel ödüllü öyküleri ile geldim. 
Bu kitapta,ödüllü yazar Salim Nizam 'ın; Ömer Seyfettin, Orhan Kemal, Mahmut Tunaboylu , 2010 Avrupa Kültür Başkenti Istanbul, Ümit Kaftancıoğlu Hikaye Yarışması gibi çeşitli yarışmalarda elde ettiği ödüllü hikayeler yer almaktadır. .
📚Bu kitabımızda onbeş öyküden oluşuyor. Hikayelerdeki hayatlar, yine çok başarılı tasvirler ve akıcılığı ile birbirine bağlantılı , iç içe geçmiş hayatlar bana harika bir okuma keyfi yaşattı. Sevgili Aysunum @kitap.aysun ve eşi @yalcinydm Yalçın Bey kardeşim vesilesi ile okudum. Iyi ki okudum diyorum. Yine çok güzel bir grupla okuduk, nice kitaplarda buluşmak dileğimle 🙏📚
.
💜Mürüvvet Hanım'ın bakır başlıklı ceviz yatakta, tarihin karanlık dehlizlerinde, eskimeye bırakılırken bu konak, hikâye bitmiştir. Çatıdan leylekler uçmuş, göç yolunu tutmuş, tıpkı Saraylı Mürüvvet Hanım gibi. .
💜Ferah annesinin deniz gözlerine daldı. Tütün tarlalarının acılarını, tütün karası ellerini kokusunu duydu. Ferah hastane odasında karar vermişti doktor olmayı annesi gibi çaresiz hastaları iyi olsun diye. Ne çare
Likes: 684
Posted at: 2020-05-09 13:06:57
Merhaba arkadaşlar 🙋‍♀️ 📚Kitaptaki hikayeler 'li yıllardan başlayıp aradaki uzun zamana rağmen insanın bu topraklardaki kaderi değişmediğini gösteriyor. Salim Nizam hocanın yine birbirinden güzel ödüllü öyküleri ile geldim. Bu kitapta,ödüllü yazar Salim Nizam 'ın; Ömer Seyfettin, Orhan Kemal, Mahmut Tunaboylu , 2010 Avrupa Kültür Başkenti Istanbul, Ümit Kaftancıoğlu Hikaye Yarışması gibi çeşitli yarışmalarda elde ettiği ödüllü hikayeler yer almaktadır. . 📚Bu kitabımızda onbeş öyküden oluşuyor. Hikayelerdeki hayatlar, yine çok başarılı tasvirler ve akıcılığı ile birbirine bağlantılı , iç içe geçmiş hayatlar bana harika bir okuma keyfi yaşattı. Sevgili Aysunum @kitap.aysun ve eşi @yalcinydm Yalçın Bey kardeşim vesilesi ile okudum. Iyi ki okudum diyorum. Yine çok güzel bir grupla okuduk, nice kitaplarda buluşmak dileğimle 🙏📚 . 💜Mürüvvet Hanım'ın bakır başlıklı ceviz yatakta, tarihin karanlık dehlizlerinde, eskimeye bırakılırken bu konak, hikâye bitmiştir. Çatıdan leylekler uçmuş, göç yolunu tutmuş, tıpkı Saraylı Mürüvvet Hanım gibi. . 💜Ferah annesinin deniz gözlerine daldı. Tütün tarlalarının acılarını, tütün karası ellerini kokusunu duydu. Ferah hastane odasında karar vermişti doktor olmayı annesi gibi çaresiz hastaları iyi olsun diye. Ne çare "Tanrı severse kulunu yayına alırmış, biliyorum artık poyraz estiğinde sağlam ağaçların bile dalları kırılırmış " . 💜 İnsan sevgisiyle dolu yüreği kırılmış incinmiş Hurşide Gelin'in yüzü gülmedi hep içine attı üzüntüsünü, selâm verip, selamını almazlar olsun du, o yine Allah'ın selamını esirgemedi. Biliyordu ki her zaman veren el, alan elden üstündü. . 💜Tamara ile Tarık Çınarlı çeşmede gördüler birbirlerini işgalin gölgesinde kaldı sevdaları... . Salim Nizam hocanın @salim_nizam birbirinden zengin hikayelerini dinlemek için kulak verin derim. . Huzurlu sağlıklı akşamlar diliyorum. Sevgiler 🤗❤🌼🦋 . 📸 @maviyesilsayfalar @cinaraltiyayinlari #çınaraltıyayınları #okudumbitti📚 #leyleklikonak #salimnizam #neokudum #tavsiyekitap #kitapseç #benimkitaplarim #kendimçektim #öykü #edebiyat #türkedebiyatı #booksbooksbooks📚 #bookstagramturkey #maviyesilsayfalar #maviyesilyorumu #kütüphanemdekidostlar
salimnizam #Repost @seherokuyor (@get_repost)
・・・
@srdrskmn kardeşimin sayesinde tsnidim, @salim_nizam yazarımızı o kadar övdü ki açıkçası merak ettim. Sanırım sahaftan almıştım #sonkazakkocagöl kitabını uzun zamandır kitaplığımda bekledi. 
Elinize aldigim al sımsıcak hikayenin içinde buluyorsunuz. Ruslan ve ailesiyle değirmende çalışıyor, yaşadığı o korkunç olaya şahit oluyor Karstan Kocagöle olan yolculuğuna eşlik ediyorsunuz. Ruslanin Karstan Kocagöle gidişine Katyayi ilk görüşüne uzaktan bakıyorsunuz. O kadar sıcak , samimi bir anlatımı var ki kitabın sayfalarını bir an önce çevirme ihtiyacı hissediyorsunuz. 
@salim_nizam bir röportajında
Likes: 240
Posted at: 2020-05-08 20:10:43
#Repost @seherokuyor (@get_repost) ・・・ @srdrskmn kardeşimin sayesinde tsnidim, @salim_nizam yazarımızı o kadar övdü ki açıkçası merak ettim. Sanırım sahaftan almıştım #sonkazakkocagöl kitabını uzun zamandır kitaplığımda bekledi. Elinize aldigim al sımsıcak hikayenin içinde buluyorsunuz. Ruslan ve ailesiyle değirmende çalışıyor, yaşadığı o korkunç olaya şahit oluyor Karstan Kocagöle olan yolculuğuna eşlik ediyorsunuz. Ruslanin Karstan Kocagöle gidişine Katyayi ilk görüşüne uzaktan bakıyorsunuz. O kadar sıcak , samimi bir anlatımı var ki kitabın sayfalarını bir an önce çevirme ihtiyacı hissediyorsunuz. @salim_nizam bir röportajında "Son Kazak Kocagöl romanı çocukluğumda, annemden babamdan dinlediğim Manyas Kocagöl’de yaşamış olan Hristiyan Don Kazaklarının hikâyesidir",diye anlatmış kitabı. Don Kazakları kim derseniz Rus Çarı’na karşı savaşlarda tam 33 yıl Osmanlı’nın Kuban Ordusu’nda yılmadan savaştıkları ve başarı gösterdikleri için dönemin padişahı 1.Mahmut tarafından ödüllendirilen ve bu yüzden @salim_nizam hocam tarafından da rüzgarin oğlu olarak yazılan insanlar. Yeni kitaplarda bir an önce buluşmak istiyorum açıkçası tadı damağımda kaldı. #kitaplakal #evdekal #salimnizam #sonkazakkocagöl #seherokuyor #coronaturkiye #instagram #bookstagram
salimnizam @srdrskmn kardeşimin sayesinde tsnidim, @salim_nizam yazarımızı o kadar övdü ki açıkçası merak ettim. Sanırım sahaftan almıştım #sonkazakkocagöl kitabını uzun zamandır kitaplığımda bekledi. 
Elinize aldigim al sımsıcak hikayenin içinde buluyorsunuz. Ruslan ve ailesiyle değirmende çalışıyor, yaşadığı o korkunç olaya şahit oluyor Karstan Kocagöle olan yolculuğuna eşlik ediyorsunuz. Ruslanin Karstan Kocagöle gidişine Katyayi ilk görüşüne uzaktan bakıyorsunuz. O kadar sıcak , samimi bir anlatımı var ki kitabın sayfalarını bir an önce çevirme ihtiyacı hissediyorsunuz. 
@salim_nizam bir röportajında
Likes: 183
Posted at: 2020-05-08 19:48:23
@srdrskmn kardeşimin sayesinde tsnidim, @salim_nizam yazarımızı o kadar övdü ki açıkçası merak ettim. Sanırım sahaftan almıştım #sonkazakkocagöl kitabını uzun zamandır kitaplığımda bekledi. Elinize aldigim al sımsıcak hikayenin içinde buluyorsunuz. Ruslan ve ailesiyle değirmende çalışıyor, yaşadığı o korkunç olaya şahit oluyor Karstan Kocagöle olan yolculuğuna eşlik ediyorsunuz. Ruslanin Karstan Kocagöle gidişine Katyayi ilk görüşüne uzaktan bakıyorsunuz. O kadar sıcak , samimi bir anlatımı var ki kitabın sayfalarını bir an önce çevirme ihtiyacı hissediyorsunuz. @salim_nizam bir röportajında "Son Kazak Kocagöl romanı çocukluğumda, annemden babamdan dinlediğim Manyas Kocagöl’de yaşamış olan Hristiyan Don Kazaklarının hikâyesidir",diye anlatmış kitabı. Don Kazakları kim derseniz Rus Çarı’na karşı savaşlarda tam 33 yıl Osmanlı’nın Kuban Ordusu’nda yılmadan savaştıkları ve başarı gösterdikleri için dönemin padişahı 1.Mahmut tarafından ödüllendirilen ve bu yüzden @salim_nizam hocam tarafından da rüzgarin oğlu olarak yazılan insanlar. Yeni kitaplarda bir an önce buluşmak istiyorum açıkçası tadı damağımda kaldı. #kitaplakal #evdekal #salimnizam #sonkazakkocagöl #seherokuyor #coronaturkiye #instagram #bookstagram
salimnizam #Repost @okuyan_anne01 (@get_repost)
・・・
#okudumbitti #köysaatçisi #salimnizam 🌸
Herkese merhaba dostlar. Bugün size Türk öykücülüğünde önemli bir yeri olan yazarımız @salim_nizam ‘ın içinde ödüllü öyküleri olan kitabından söz etmek istiyorum. Ben Salim Nizam’la sevgili kitap dostum @kitap.aysun vesilesi ile tanıştım. İyi ki de tanıştım ❤️🙏🍀 Biraz yazardan söz etmek istiyorum. Salim Nizam 1970 Gönen doğumludur. Belki de Ege’li oluşundandır bilemiyorum ama onun öykülerini okurken çocukluğumun bildik tatlarıyla karşılaşıyorum. Her öyküsü o kadar bizden, her karakteri o kadar canlı ki... Öyle sonradan icat edilmiş sorunları yok mesela. Gerçek sorunları var. Yoksulluk gibi, toprak gibi, hasat gibi, sert geçen kışlar gibi, aile baskısı gibi gerçek sorunlar. Hiçbir karakteri “içim sıkılıyor, benim varoluş amacım nedir?” gibisinden bir derde düşmüyor, düşemiyor. Dili ve üslubu da son derece akıcı ve yormuyor. Yer yer yöre ağzını da satır aralarına öyle ustalıkla serpiştiriyor ki sanki yüzyıllardır siz de o ağızla konuşuyormuş gibi kanıksıyorsunuz. Bana biraz Yaşar Kemal’in kalemini hissettiriyor Salim Nizam’ın kalemi. Kendi içimizden, bizim geleneklerimizle, bizim insanımızın dertlerine, sevinçlerine, cenazelerine, düğünlerine ortak olmak harika bir deneyim. Son zamanlarda Türk yazarlarda sıklıkla gördüğüm ve artık gına getirten devşirme varoluş sancıları, psikolojik bozukluklar, mesaj verme kaygısıyla son derece yapay görünen iç konuşmalar burada yok. Burada siz varsınız, anneanneniz, dedeniz, onların anne-babaları, aşkları, gelenekleri, telaşları var. Zorlamadan, kanırtmadan, su gibi akan, yolunu bulan muhteşem öyküler var burada. Hala Salim Nizam’la tanışmayan varsa diye söylüyorum, tanışın. Seveceksiniz 👌🏻
Sevgiyle ve huzurla kalın ❤️❤️❤️
.
.
.
#tuğçeyleoku #edebiütopya #kitap #öykü #oku #tavsiyekitap #kitapkurdu #kitapönerileri #türkedebiyatı #okumakgüzeldir #book #bookstagram #bookstagramturkey #bookphotography #okudumokuyun #okuyun #insan #kesfet #kesfetteyiz #likeforlikes #ℍ𝕣güzelcuma🌸
Likes: 445
Posted at: 2020-05-08 11:15:53
#Repost @okuyan_anne01 (@get_repost) ・・・ #okudumbitti #köysaatçisi #salimnizam 🌸 Herkese merhaba dostlar. Bugün size Türk öykücülüğünde önemli bir yeri olan yazarımız @salim_nizam ‘ın içinde ödüllü öyküleri olan kitabından söz etmek istiyorum. Ben Salim Nizam’la sevgili kitap dostum @kitap.aysun vesilesi ile tanıştım. İyi ki de tanıştım ❤️🙏🍀 Biraz yazardan söz etmek istiyorum. Salim Nizam 1970 Gönen doğumludur. Belki de Ege’li oluşundandır bilemiyorum ama onun öykülerini okurken çocukluğumun bildik tatlarıyla karşılaşıyorum. Her öyküsü o kadar bizden, her karakteri o kadar canlı ki... Öyle sonradan icat edilmiş sorunları yok mesela. Gerçek sorunları var. Yoksulluk gibi, toprak gibi, hasat gibi, sert geçen kışlar gibi, aile baskısı gibi gerçek sorunlar. Hiçbir karakteri “içim sıkılıyor, benim varoluş amacım nedir?” gibisinden bir derde düşmüyor, düşemiyor. Dili ve üslubu da son derece akıcı ve yormuyor. Yer yer yöre ağzını da satır aralarına öyle ustalıkla serpiştiriyor ki sanki yüzyıllardır siz de o ağızla konuşuyormuş gibi kanıksıyorsunuz. Bana biraz Yaşar Kemal’in kalemini hissettiriyor Salim Nizam’ın kalemi. Kendi içimizden, bizim geleneklerimizle, bizim insanımızın dertlerine, sevinçlerine, cenazelerine, düğünlerine ortak olmak harika bir deneyim. Son zamanlarda Türk yazarlarda sıklıkla gördüğüm ve artık gına getirten devşirme varoluş sancıları, psikolojik bozukluklar, mesaj verme kaygısıyla son derece yapay görünen iç konuşmalar burada yok. Burada siz varsınız, anneanneniz, dedeniz, onların anne-babaları, aşkları, gelenekleri, telaşları var. Zorlamadan, kanırtmadan, su gibi akan, yolunu bulan muhteşem öyküler var burada. Hala Salim Nizam’la tanışmayan varsa diye söylüyorum, tanışın. Seveceksiniz 👌🏻 Sevgiyle ve huzurla kalın ❤️❤️❤️ . . . #tuğçeyleoku #edebiütopya #kitap #öykü #oku #tavsiyekitap #kitapkurdu #kitapönerileri #türkedebiyatı #okumakgüzeldir #book #bookstagram #bookstagramturkey #bookphotography #okudumokuyun #okuyun #insan #kesfet #kesfetteyiz #likeforlikes #ℍ𝕣güzelcuma🌸
salimnizam #Repost @tulinaykitap (@get_repost)
・・・
Bu kitapta, ödüllü yazar Salim NİZAM’ın; Ömer Seyfettin, Orhan Kemal, Mahmut Tunaboylu, 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul, Ümit Kaftancıoğlu Hikâye Yarışması gibi çeşitli yarışmalarda elde ettiği ödüllü hikâyeleri yer almaktadır. Salim Nizam 1970 yılında Gönen’de doğmuştur. Şiir, hikâye ve roman yazmaktadır. 💐 Ödüllü hikayelerden oluşan üç kıtanın birincisi
Likes: 213
Posted at: 2020-05-08 11:08:19
#Repost @tulinaykitap (@get_repost) ・・・ Bu kitapta, ödüllü yazar Salim NİZAM’ın; Ömer Seyfettin, Orhan Kemal, Mahmut Tunaboylu, 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul, Ümit Kaftancıoğlu Hikâye Yarışması gibi çeşitli yarışmalarda elde ettiği ödüllü hikâyeleri yer almaktadır. Salim Nizam 1970 yılında Gönen’de doğmuştur. Şiir, hikâye ve roman yazmaktadır. 💐 Ödüllü hikayelerden oluşan üç kıtanın birincisi "Köy Saatçisi" kitabını kalabalık değerli kitap dostlarım ile birlikte okudum. Tüm kitaplarını çok severek okudum. Bu kitabını da severek okuyacağımdan hiç şüphe duymadım, çünkü kalemini, yüreğini çok iyi biliyorum. 💐 Hikayelerin, kendine has yürekleri olduğuna inanırım. Yazarların kalemine göre lezzetleri ayrıdır. Bazı yazarların kalemi ise lezzetlerinden tadına doyum olmaz. İşte bunlardan biri değerli hocam @salim_nizam hikayelerinin tadı damağımda kaldı. Akıcı kalemi ile ruhunuzda izler bırakacak lezzette... Geçmiş yıllara dayanan, birrbiriyle bağlantılı 12 hikaye bulunuyor. Her biri içinizi ısıtacak adeta. Kendinizi geçmişteki yıllara giderek zaman tünelinde gibi hissedeceksiniz. İçinizi ısıtacak, düşündürecek, yüreğiniz de acı hissedeceğiniz bu değerli hikayeleri okumanızı yürekten diliyorum... 💐 Salim hocam başarılarınız ebedi olmasını yürekten diliyorum, çok teşekkür ediyorum... 💐 Bu güzel okumamizin büyük katkılarından dolayı, benim canım Aysun'um @kitap.aysun ve değerli eşi Yalçın Bey'in @yalcinydm güzel yüreklerine tekrar teşekkür ediyorum.. Sevgiler & Saygılar #salimnizam #köysaatçisi #leyleklikonak #elmakuşları #çınaraltıyayınları #ödüllühikayeler #hikaye #öykü #kitapokumayıseviyorum #okudumbitti #neokudum #sağlıklıgünler
salimnizam #Repost @srdrskmn (@get_repost)
・・・
🍂 Köy Saatçisi ~ Salim NİZAM 🍂
.
📌 Satır Çizgileri;
.
📍
Likes: 248
Posted at: 2020-05-08 09:59:24
#Repost @srdrskmn (@get_repost) ・・・ 🍂 Köy Saatçisi ~ Salim NİZAM 🍂 . 📌 Satır Çizgileri; . 📍"Zaferler; dua askerleriyle, serhat askerlerinin müşterek gayretleri neticesinde elde edilir." Geyikli Baba . 📍 Bazı şehirleri ruhsuz bulmuşumdur, alelade ve yaşanmamışlık vardır onlarda. Bazı şehirler de girdap gibi seni içine çeker ve örümcek ağındaki bir böcek gibi çırpınır da kurtulamazsınız. . 📍 Dinle oğul, dünya döner, dünya dua üstünedir. Dinle oğul, dünya döner bazı küskünedir. Ey oğul, evliyalar bunu söyler: "İncinsen de incitme. Bir gönüle gir de, bir gönülden gitme." . 📌 Kitap Yorumu; Salim NİZAM'ın ödüllü hikâyeler 1 kitabıyla gelmiş bulunduk affola 12 hikayeden oluşan başlıklar la ilk hikaye kitabın ismini alan Köy Saatçisi severek okudum. Tek tek her hikaye yi anlatmak olmaz. Ama özellikle çok sevdiklerimi başlıklar halinde verebilirim en azından. "Bursa'da Bir Seyyah" Bursa'yı öyle güzel anlatmış ki gitmeden görmeden burdan da sevebilir siniz çok beğendim buradaki anlatım şeklini kalemini "Minyatür İstanbul, "Mancınıkla Atılmış Gibiyim", "Eften Püften Sebepler" bunuda ekstra çok beğendim. "Köyün Mezar Kazıcısı", "Ters Lale" ve son olarak da "Heykel" ben bunları sevdim özellikle belirteyim. Hikaye sever kişiler sanırım beğenir diye düşünüyorum kendim çok iyi bir hikaye okuyucu değilim. Olmama rağmen bu yazdıklarımı sevdim kitapla kalın. Keyifli Okumalar!.. . . . #kitaplar #kitap #kitapkurdu #arkakapak #köysaatçisi #books #kitapseverler #book #çınaraltıyayınları #kitapdostu #okumak #okumazamanı #oku #kitapkardeşliği #kütüphane #evdekaltürkiye #kitapheryerde #kitapoku #kitapokuyorum #kitapaşkı #okudumbitti #kitapkardeşliği #instagram #okumahalleri #kitapkahve #kitapokumak #kitapönerisi #salimnizam #bookstagram
salimnizam Reposted from @srdrskmn 🍂 Köy Saatçisi ~ Salim NİZAM 🍂
.
📌 Satır Çizgileri;
.
📍
Likes: 143
Posted at: 2020-05-08 09:43:06
Reposted from @srdrskmn 🍂 Köy Saatçisi ~ Salim NİZAM 🍂 . 📌 Satır Çizgileri; . 📍"Zaferler; dua askerleriyle, serhat askerlerinin müşterek gayretleri neticesinde elde edilir." Geyikli Baba . 📍 Bazı şehirleri ruhsuz bulmuşumdur, alelade ve yaşanmamışlık vardır onlarda. Bazı şehirler de girdap gibi seni içine çeker ve örümcek ağındaki bir böcek gibi çırpınır da kurtulamazsınız. . 📍 Dinle oğul, dünya döner, dünya dua üstünedir. Dinle oğul, dünya döner bazı küskünedir. Ey oğul, evliyalar bunu söyler: "İncinsen de incitme. Bir gönüle gir de, bir gönülden gitme." . 📌 Kitap Yorumu; Salim NİZAM'ın ödüllü hikâyeler 1 kitabıyla gelmiş bulunduk affola 12 hikayeden oluşan başlıklar la ilk hikaye kitabın ismini alan Köy Saatçisi severek okudum. Tek tek her hikaye yi anlatmak olmaz. Ama özellikle çok sevdiklerimi başlıklar halinde verebilirim en azından. "Bursa'da Bir Seyyah" Bursa'yı öyle güzel anlatmış ki gitmeden görmeden burdan da sevebilir siniz çok beğendim buradaki anlatım şeklini kalemini "Minyatür İstanbul, "Mancınıkla Atılmış Gibiyim", "Eften Püften Sebepler" bunuda ekstra çok beğendim. "Köyün Mezar Kazıcısı", "Ters Lale" ve son olarak da "Heykel" ben bunları sevdim özellikle belirteyim. Hikaye sever kişiler sanırım beğenir diye düşünüyorum kendim çok iyi bir hikaye okuyucu değilim. Olmama rağmen bu yazdıklarımı sevdim kitapla kalın. Keyifli Okumalar!.. . . . #kitaplar #kitap #kitapkurdu #arkakapak #köysaatçisi #books #kitapseverler #book #çınaraltıyayınları #kitapdostu #okumak #okumazamanı #oku #kitapkardeşliği #kütüphane #evdekaltürkiye #kitapheryerde #kitapoku #kitapokuyorum #kitapaşkı #okudumbitti #kitapkardeşliği #instagram #okumahalleri #kitapkahve #kitapokumak #kitapönerisi #salimnizam #bookstagram
salimnizam #okudumbitti #köysaatçisi #salimnizam ❤️
Herkese merhaba dostlar. Bugün size Türk öykücülüğünde önemli bir yeri olan yazarımız @salim_nizam ‘ın içinde ödüllü öyküleri olan kitabından söz etmek istiyorum. Ben Salim Nizam’la sevgili kitap dostum @kitap.aysun vesilesi ile tanıştım. İyi ki de tanıştım ❤️🙏🍀 Biraz yazardan söz etmek istiyorum. Salim Nizam 1970 Gönen doğumludur. Belki de Ege’li oluşundandır bilemiyorum ama onun öykülerini okurken çocukluğumun bildik tatlarıyla karşılaşıyorum. Her öyküsü o kadar bizden, her karakteri o kadar canlı ki... Öyle sonradan icat edilmiş sorunları yok mesela. Gerçek sorunları var. Yoksulluk gibi, toprak gibi, hasat gibi, sert geçen kışlar gibi, aile baskısı gibi gerçek sorunlar. Hiçbir karakteri “içim sıkılıyor, benim varoluş amacım nedir?” gibisinden bir derde düşmüyor, düşemiyor. Dili ve üslubu da son derece akıcı ve yormuyor. Yer yer yöre ağzını da satır aralarına öyle ustalıkla serpiştiriyor ki sanki yüzyıllardır siz de o ağızla konuşuyormuş gibi kanıksıyorsunuz. Bana biraz Yaşar Kemal’in kalemini hissettiriyor Salim Nizam’ın kalemi. Kendi içimizden, bizim geleneklerimizle, bizim insanımızın dertlerine, sevinçlerine, cenazelerine, düğünlerine ortak olmak harika bir deneyim. Son zamanlarda Türk yazarlarda sıklıkla gördüğüm ve artık gına getirten devşirme varoluş sancıları, psikolojik bozukluklar, mesaj verme kaygısıyla son derece yapay görünen iç konuşmalar burada yok. Burada siz varsınız, anneanneniz, dedeniz, onların anne-babaları, aşkları, gelenekleri, telaşları var. Zorlamadan, kanırtmadan, su gibi akan, yolunu bulan muhteşem öyküler var burada. Hala Salim Nizam’la tanışmayan varsa diye söylüyorum, tanışın. Seveceksiniz 👌🏻
Sevgiyle ve huzurla kalın ❤️❤️❤️
.
.
.
#tuğçeyleoku #edebiütopya #kitap #öykü #oku #tavsiyekitap #kitapkurdu #kitapönerileri #türkedebiyatı #okumakgüzeldir #book #bookstagram #bookstagramturkey #bookphotography #okudumokuyun #okuyun #insan #kesfet #kesfetteyiz #likeforlikes #ֆȶǟȶɮɛɢ̆ɛռɨ10
Likes: 572
Posted at: 2020-05-08 09:16:52
#okudumbitti #köysaatçisi #salimnizam ❤️ Herkese merhaba dostlar. Bugün size Türk öykücülüğünde önemli bir yeri olan yazarımız @salim_nizam ‘ın içinde ödüllü öyküleri olan kitabından söz etmek istiyorum. Ben Salim Nizam’la sevgili kitap dostum @kitap.aysun vesilesi ile tanıştım. İyi ki de tanıştım ❤️🙏🍀 Biraz yazardan söz etmek istiyorum. Salim Nizam 1970 Gönen doğumludur. Belki de Ege’li oluşundandır bilemiyorum ama onun öykülerini okurken çocukluğumun bildik tatlarıyla karşılaşıyorum. Her öyküsü o kadar bizden, her karakteri o kadar canlı ki... Öyle sonradan icat edilmiş sorunları yok mesela. Gerçek sorunları var. Yoksulluk gibi, toprak gibi, hasat gibi, sert geçen kışlar gibi, aile baskısı gibi gerçek sorunlar. Hiçbir karakteri “içim sıkılıyor, benim varoluş amacım nedir?” gibisinden bir derde düşmüyor, düşemiyor. Dili ve üslubu da son derece akıcı ve yormuyor. Yer yer yöre ağzını da satır aralarına öyle ustalıkla serpiştiriyor ki sanki yüzyıllardır siz de o ağızla konuşuyormuş gibi kanıksıyorsunuz. Bana biraz Yaşar Kemal’in kalemini hissettiriyor Salim Nizam’ın kalemi. Kendi içimizden, bizim geleneklerimizle, bizim insanımızın dertlerine, sevinçlerine, cenazelerine, düğünlerine ortak olmak harika bir deneyim. Son zamanlarda Türk yazarlarda sıklıkla gördüğüm ve artık gına getirten devşirme varoluş sancıları, psikolojik bozukluklar, mesaj verme kaygısıyla son derece yapay görünen iç konuşmalar burada yok. Burada siz varsınız, anneanneniz, dedeniz, onların anne-babaları, aşkları, gelenekleri, telaşları var. Zorlamadan, kanırtmadan, su gibi akan, yolunu bulan muhteşem öyküler var burada. Hala Salim Nizam’la tanışmayan varsa diye söylüyorum, tanışın. Seveceksiniz 👌🏻 Sevgiyle ve huzurla kalın ❤️❤️❤️ . . . #tuğçeyleoku #edebiütopya #kitap #öykü #oku #tavsiyekitap #kitapkurdu #kitapönerileri #türkedebiyatı #okumakgüzeldir #book #bookstagram #bookstagramturkey #bookphotography #okudumokuyun #okuyun #insan #kesfet #kesfetteyiz #likeforlikes #ֆȶǟȶɮɛɢ̆ɛռɨ10
salimnizam 🍂 Köy Saatçisi ~ Salim NİZAM 🍂
.
📌 Satır Çizgileri;
.
📍
Likes: 237
Posted at: 2020-05-08 09:04:38
🍂 Köy Saatçisi ~ Salim NİZAM 🍂 . 📌 Satır Çizgileri; . 📍"Zaferler; dua askerleriyle, serhat askerlerinin müşterek gayretleri neticesinde elde edilir." Geyikli Baba . 📍 Bazı şehirleri ruhsuz bulmuşumdur, alelade ve yaşanmamışlık vardır onlarda. Bazı şehirler de girdap gibi seni içine çeker ve örümcek ağındaki bir böcek gibi çırpınır da kurtulamazsınız. . 📍 Dinle oğul, dünya döner, dünya dua üstünedir. Dinle oğul, dünya döner nazı küskünedir. Ey oğul, evliyalar bunu söyler: "İncinsen de incitme. Bir gönüle gir de, bir gönülden gitme." . 📌 Kitap Yorumu; Salim NİZAM'ın ödüllü hikâyeler 1 kitabıyla gelmiş bulunduk affola 12 hikayeden oluşan başlıklar la ilk hikaye kitabın ismini alan Köy Saatçisi severek okudum. Tek tek her hikaye yi anlatmak olmaz. Ama özellikle çok sevdiklerimi başlıklar halinde verebilirim en azından. "Bursa'da Bir Seyyah" Bursa'yı öyle güzel anlatmış ki gitmeden görmeden burdan da sevebilir siniz çok beğendim buradaki anlatım şeklini kalemini "Minyatür İstanbul, "Mancınıkla Atılmış Gibiyim", "Eften Püften Sebepler" bunuda ekstra çok beğendim. "Köyün Mezar Kazıcısı", "Ters Lale" ve son olarak da "Heykel" ben bunları sevdim özellikle belirteyim. Hikaye sever kişiler sanırım beğenir diye düşünüyorum kendim çok iyi bir hikaye okuyucu değilim. Olmama rağmen bu yazdıklarımı sevdim kitapla kalın. Keyifli Okumalar!.. . . . #kitaplar #kitap #kitapkurdu #arkakapak #köysaatçisi #books #kitapseverler #book #çınaraltıyayınları #kitapdostu #okumak #okumazamanı #oku #kitapkardeşliği #kütüphane #evdekaltürkiye #kitapheryerde #kitapoku #kitapokuyorum #kitapaşkı #okudumbitti #kitapkardeşliği #instagram #okumahalleri #kitapkahve #kitapokumak #kitapönerisi #salimnizam #bookstagram
salimnizam Bu kitapta, ödüllü yazar Salim NİZAM’ın; Ömer Seyfettin, Orhan Kemal, Mahmut Tunaboylu, 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul, Ümit Kaftancıoğlu Hikâye Yarışması gibi çeşitli yarışmalarda elde ettiği ödüllü hikâyeleri yer almaktadır. Salim Nizam 1970 yılında Gönen’de doğmuştur. Şiir, hikâye ve roman yazmaktadır. 💐 Ödüllü hikayelerden oluşan üç kıtanın birincisi
Likes: 247
Posted at: 2020-05-08 08:43:28
Bu kitapta, ödüllü yazar Salim NİZAM’ın; Ömer Seyfettin, Orhan Kemal, Mahmut Tunaboylu, 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul, Ümit Kaftancıoğlu Hikâye Yarışması gibi çeşitli yarışmalarda elde ettiği ödüllü hikâyeleri yer almaktadır. Salim Nizam 1970 yılında Gönen’de doğmuştur. Şiir, hikâye ve roman yazmaktadır. 💐 Ödüllü hikayelerden oluşan üç kıtanın birincisi "Köy Saatçisi" kitabını kalabalık değerli kitap dostlarım ile birlikte okudum. Tüm kitaplarını çok severek okudum. Bu kitabını da severek okuyacağımdan hiç şüphe duymadım, çünkü kalemini, yüreğini çok iyi biliyorum. 💐 Hikayelerin, kendine has yürekleri olduğuna inanırım. Yazarların kalemine göre lezzetleri ayrıdır. Bazı yazarların kalemi ise lezzetlerinden tadına doyum olmaz. İşte bunlardan biri değerli hocam @salim_nizam hikayelerinin tadı damağımda kaldı. Akıcı kalemi ile ruhunuzda izler bırakacak lezzette... Geçmiş yıllara dayanan, birrbiriyle bağlantılı 12 hikaye bulunuyor. Her biri içinizi ısıtacak adeta. Kendinizi geçmişteki yıllara giderek zaman tünelinde gibi hissedeceksiniz. İçinizi ısıtacak, düşündürecek, yüreğiniz de acı hissedeceğiniz bu değerli hikayeleri okumanızı yürekten diliyorum... 💐 Salim hocam başarılarınız ebedi olmasını yürekten diliyorum, çok teşekkür ediyorum... 💐 Bu güzel okumamizin büyük katkılarından dolayı, benim canım Aysun'um @kitap.aysun ve değerli eşi Yalçın Bey'in @yalcinydm güzel yüreklerine tekrar teşekkür ediyorum.. Sevgiler & Saygılar #salimnizam #köysaatçisi #leyleklikonak #elmakuşları #çınaraltıyayınları #ödüllühikayeler #hikaye #öykü #kitapokumayıseviyorum #okudumbitti #neokudum #sağlıklıgünler
salimnizam #Repost @bade_kitap (@get_repost)
・・・
Hepimiz bu dünyadan sıkıldık değil mi..
O zaman baska dünyalara yelken açalım; olduğumuzdan bambaşka yerlerde olalim.
Bunu da sadece kitaplarla yapabilirsiniz. Belki bir roman okuyarak ya da sımsıcak öyküler okuyarak..
.
Sevgili öğretmenim @salim_nizam in öykülerini cok sevdim. Corbami karıştırırken ya da oğlumla oynarken okudum okudum... Kitaba ismini veren Köy Saatcisi beni cok etkiledi..
Bu satirlarla bizi bulusturdugunuz icin @salim_nizam öğretmenime, canim melegim @kitap.aysun ablama sonsuz teşekkürler.
.
📚🌺🍀🧡🥰
.
#okudumbitti #çınaraltıyayınları #salimnizam #köysaatçisi #kitaplarkalpkirmazlar #bookstagramturkey
Likes: 224
Posted at: 2020-05-07 18:31:22
#Repost @bade_kitap (@get_repost) ・・・ Hepimiz bu dünyadan sıkıldık değil mi.. O zaman baska dünyalara yelken açalım; olduğumuzdan bambaşka yerlerde olalim. Bunu da sadece kitaplarla yapabilirsiniz. Belki bir roman okuyarak ya da sımsıcak öyküler okuyarak.. . Sevgili öğretmenim @salim_nizam in öykülerini cok sevdim. Corbami karıştırırken ya da oğlumla oynarken okudum okudum... Kitaba ismini veren Köy Saatcisi beni cok etkiledi.. Bu satirlarla bizi bulusturdugunuz icin @salim_nizam öğretmenime, canim melegim @kitap.aysun ablama sonsuz teşekkürler. . 📚🌺🍀🧡🥰 . #okudumbitti #çınaraltıyayınları #salimnizam #köysaatçisi #kitaplarkalpkirmazlar #bookstagramturkey
salimnizam #Repost @maviyesilsayfalar (@get_repost)
・・・
Merhaba arkadaşlar 🙋‍♀️
Nasilsiniz? Izmir güne biraz yağmurlu, çok bulutlu kapalı bir havayla bizi merhaba dedi. Umarım çokça yağmur yağar, sanki yağmur çok yağınca bütün mikroplar gidecekmiş gibi geliyor; ya da kendimizi buna inandırmak istiyoruz. Güzel düşünelim herşey güzelliğe dönüşsün salgın bitsin insAllah 🤲 çok çok Âminn diyorum 🤲🙏🙏🙏
.
📚Evet arkadaşlar 1.ci fotoğrafta gördüğünüz kitaplar 2 Mayıs 'ta okumaya başladık. Ben bugün başlıyorum geçikmeli olarak 🙈 Canımm Aysunumm ❤ @kitap.aysun ve değerli eşi Yalçın Bey @yalcinydm okumamiza vesile oldukları için çok teşekkür ediyorum.🙏📚 Yazarımız Salim Hoca'nın @salim_nizam okumamiza olanak sağladığı için çok teşekkür ediyorum 🙏📚
.
📚Kitap kapak tasarımlarını çok beğendim @cinaraltiyayinlari 📚😊 belirtmeden geçemiyeceğim ,harika ödüllü öyküler yer almakta , bizler bu güzel öyküleri çok güzel kitap dostları ile okuyoruz. Sizler de kitaplarınızı kapın gelin bekleriz efendim. .
📚Ikinci fotoğrafta bu ay okumayı düşündüğüm kitaplar, pek aylık liste yapmıyordum ama; bu ay böyle bir liste yapmak istedim, açıkçası listeye sadık kalamam diye yapmıyordum. Neyse okunur ümidi ile başladım. Hepimize keyifli okumalar kitap dostlarım.
.
Huzurlu ,sağlıklı pazarlar diliyorum 🙏
 Sevgiler 🤗❤🧚‍♀️🐞
.
📸 @maviyesilsayfalar @cinaraltiyayinlari #çınaraltıyayınları #okumayseviyorum #okumayabaşlıyorum #okumahalleri #okumakgüzeldir #yenikitaplar #yenikitap #kitapdostlugu #kitapseç #kitapseverlerkulubu #kitapseverler #bookpost #bookshelf #booknerd #bookholic #salimnizam #yasarkemal #williamshakespeare #pembefilidüşünme #igbooks #maviyesilsayfalar #maviyesilsayfalar #kütüphanemdekidostlar #kitapsayfası #kimneokudu #kitapvatani #kitapokufotografcek #reader #edebiyat
Likes: 25
Posted at: 2020-05-07 09:50:45
#Repost @maviyesilsayfalar (@get_repost) ・・・ Merhaba arkadaşlar 🙋‍♀️ Nasilsiniz? Izmir güne biraz yağmurlu, çok bulutlu kapalı bir havayla bizi merhaba dedi. Umarım çokça yağmur yağar, sanki yağmur çok yağınca bütün mikroplar gidecekmiş gibi geliyor; ya da kendimizi buna inandırmak istiyoruz. Güzel düşünelim herşey güzelliğe dönüşsün salgın bitsin insAllah 🤲 çok çok Âminn diyorum 🤲🙏🙏🙏 . 📚Evet arkadaşlar 1.ci fotoğrafta gördüğünüz kitaplar 2 Mayıs 'ta okumaya başladık. Ben bugün başlıyorum geçikmeli olarak 🙈 Canımm Aysunumm ❤ @kitap.aysun ve değerli eşi Yalçın Bey @yalcinydm okumamiza vesile oldukları için çok teşekkür ediyorum.🙏📚 Yazarımız Salim Hoca'nın @salim_nizam okumamiza olanak sağladığı için çok teşekkür ediyorum 🙏📚 . 📚Kitap kapak tasarımlarını çok beğendim @cinaraltiyayinlari 📚😊 belirtmeden geçemiyeceğim ,harika ödüllü öyküler yer almakta , bizler bu güzel öyküleri çok güzel kitap dostları ile okuyoruz. Sizler de kitaplarınızı kapın gelin bekleriz efendim. . 📚Ikinci fotoğrafta bu ay okumayı düşündüğüm kitaplar, pek aylık liste yapmıyordum ama; bu ay böyle bir liste yapmak istedim, açıkçası listeye sadık kalamam diye yapmıyordum. Neyse okunur ümidi ile başladım. Hepimize keyifli okumalar kitap dostlarım. . Huzurlu ,sağlıklı pazarlar diliyorum 🙏 Sevgiler 🤗❤🧚‍♀️🐞 . 📸 @maviyesilsayfalar @cinaraltiyayinlari #çınaraltıyayınları #okumayseviyorum #okumayabaşlıyorum #okumahalleri #okumakgüzeldir #yenikitaplar #yenikitap #kitapdostlugu #kitapseç #kitapseverlerkulubu #kitapseverler #bookpost #bookshelf #booknerd #bookholic #salimnizam #yasarkemal #williamshakespeare #pembefilidüşünme #igbooks #maviyesilsayfalar #maviyesilsayfalar #kütüphanemdekidostlar #kitapsayfası #kimneokudu #kitapvatani #kitapokufotografcek #reader #edebiyat
salimnizam #Repost @maviyesilsayfalar (@get_repost)
・・・
Merhaba arkadaşlar 🙋‍♀️
Çok kıymetli kitap dostları , Canımm Aysunumm @kitap.aysun ve eşi @yalcinydm Yalçın Bey vesilesi ile kalemini çok beğendiğim değerli yazarımız @salim_nizam hocamızın birbirinden güzel #ödüllüöyküler yer almakta olan bu kitabı çok severek okudum. 
#okudumbitti📚 .
Herkesin çok beğeneceği akıcı dili, hayata tutunmaya çalışan insanların hikayesi, aşkları, doğa tasvirleri ile, her biri ayrı bir renk olan hayatları büyük bir keyifle okudum. 12 öyküden oluşan kitabımız bazı öyküler bağımsız gibi görünsede , yazarımız biribirine çok güzel bir şekilde bağlamış. Anlatımındaki zenginliği, iç içe geçmiş hayatları çok beğendim.
.
Öykü okumayı çok seviyorum, hele ki bu şekilde anlatım derinliğine inmiş, birbirine bağlanmış öyküleri daha bir sevdim .Mutlaka tavsiye ederim kitapseverler 👌📚
.
En çokta 💜Köy Saatçisi Vera ve Tahsin'in hikâyesi
Likes: 89
Posted at: 2020-05-05 16:03:16
#Repost @maviyesilsayfalar (@get_repost) ・・・ Merhaba arkadaşlar 🙋‍♀️ Çok kıymetli kitap dostları , Canımm Aysunumm @kitap.aysun ve eşi @yalcinydm Yalçın Bey vesilesi ile kalemini çok beğendiğim değerli yazarımız @salim_nizam hocamızın birbirinden güzel #ödüllüöyküler yer almakta olan bu kitabı çok severek okudum. #okudumbitti📚 . Herkesin çok beğeneceği akıcı dili, hayata tutunmaya çalışan insanların hikayesi, aşkları, doğa tasvirleri ile, her biri ayrı bir renk olan hayatları büyük bir keyifle okudum. 12 öyküden oluşan kitabımız bazı öyküler bağımsız gibi görünsede , yazarımız biribirine çok güzel bir şekilde bağlamış. Anlatımındaki zenginliği, iç içe geçmiş hayatları çok beğendim. . Öykü okumayı çok seviyorum, hele ki bu şekilde anlatım derinliğine inmiş, birbirine bağlanmış öyküleri daha bir sevdim .Mutlaka tavsiye ederim kitapseverler 👌📚 . En çokta 💜Köy Saatçisi Vera ve Tahsin'in hikâyesi "O gün oraklar acıya bilenmiş, pirinçler Verena 'ya ağıtlar yakılarak biçilmişti. Verena'nın cansız bedeni hasatla birlikte toprağa düşerken. " . 💜Koca Meşe, ah bir meşe nereden bilsin, kendini sınır hattı olarak belirlenip, insanoğlunun bir hırsına yenik düşeceğini "Koca meşe biliyordu bütün hanelerin kerpicini taşını. Biliyordu Bozdağlıar'la Pamukçugillerin hısımlığını. Soran olsa söylerdi kaç kuşak olduğunu " . 💜Bursa'da Bir Seyyah "Sen ki şehirlerin en ruhaniyetlisiydin, sen de yaşanmışlık vardı, insanın yüzünde beş vakit okunan ezan gibi huzur vardı. " 💜Mezar Kazıcısı 💜 Ters Lale Çok da anlatmak istemiyorum, okuyunca anlıyacaksınız. Şimdiden keyifli okumalar diliyorum. #evdekalkitapoku #evdekalturkiye . Hayırlı bereketli iftarlar, huzurlu güzel akşamlar diliyorum. 🤲🙏 Sevgiler 🤗❤💐🍀 . 📸 @maviyesilsayfalar @cinaraltiyayinlari #çınaraltıyayınları #köysaatçisi #salimnizam #okudumokuyun #okuyorum #okumaköşesi #kitapokumak #okumakiyileştirir #okumakeyfi #vscobooks #vscoreads #bookblogger #bookphotography #bibliophile #bookholic #kitapligim #kitaplıkmodelleri #maviyesilsayfalar #maviyesilyorumu #kütüphanemdekidostlar #bookstagram #bookaddict #kitapyorumum #kitaponerisi #kimmersbooks
salimnizam #Repost @maviyesilsayfalar (@get_repost)
・・・
Merhaba arkadaşlar 🙋‍♀️
Çok kıymetli kitap dostları , Canımm Aysunumm @kitap.aysun ve eşi @yalcinydm Yalçın Bey vesilesi ile kalemini çok beğendiğim değerli yazarımız @salim_nizam hocamızın birbirinden güzel #ödüllüöyküler yer almakta olan bu kitabı çok severek okudum. 
#okudumbitti📚 .
Herkesin çok beğeneceği akıcı dili, hayata tutunmaya çalışan insanların hikayesi, aşkları, doğa tasvirleri ile, her biri ayrı bir renk olan hayatları büyük bir keyifle okudum. 12 öyküden oluşan kitabımız bazı öyküler bağımsız gibi görünsede , yazarımız biribirine çok güzel bir şekilde bağlamış. Anlatımındaki zenginliği, iç içe geçmiş hayatları çok beğendim.
.
Öykü okumayı çok seviyorum, hele ki bu şekilde anlatım derinliğine inmiş, birbirine bağlanmış öyküleri daha bir sevdim .Mutlaka tavsiye ederim kitapseverler 👌📚
.
En çokta 💜Köy Saatçisi Vera ve Tahsin'in hikâyesi
Likes: 319
Posted at: 2020-05-05 14:56:14
#Repost @maviyesilsayfalar (@get_repost) ・・・ Merhaba arkadaşlar 🙋‍♀️ Çok kıymetli kitap dostları , Canımm Aysunumm @kitap.aysun ve eşi @yalcinydm Yalçın Bey vesilesi ile kalemini çok beğendiğim değerli yazarımız @salim_nizam hocamızın birbirinden güzel #ödüllüöyküler yer almakta olan bu kitabı çok severek okudum. #okudumbitti📚 . Herkesin çok beğeneceği akıcı dili, hayata tutunmaya çalışan insanların hikayesi, aşkları, doğa tasvirleri ile, her biri ayrı bir renk olan hayatları büyük bir keyifle okudum. 12 öyküden oluşan kitabımız bazı öyküler bağımsız gibi görünsede , yazarımız biribirine çok güzel bir şekilde bağlamış. Anlatımındaki zenginliği, iç içe geçmiş hayatları çok beğendim. . Öykü okumayı çok seviyorum, hele ki bu şekilde anlatım derinliğine inmiş, birbirine bağlanmış öyküleri daha bir sevdim .Mutlaka tavsiye ederim kitapseverler 👌📚 . En çokta 💜Köy Saatçisi Vera ve Tahsin'in hikâyesi "O gün oraklar acıya bilenmiş, pirinçler Verena 'ya ağıtlar yakılarak biçilmişti. Verena'nın cansız bedeni hasatla birlikte toprağa düşerken. " . 💜Koca Meşe, ah bir meşe nereden bilsin, kendini sınır hattı olarak belirlenip, insanoğlunun bir hırsına yenik düşeceğini "Koca meşe biliyordu bütün hanelerin kerpicini taşını. Biliyordu Bozdağlıar'la Pamukçugillerin hısımlığını. Soran olsa söylerdi kaç kuşak olduğunu " . 💜Bursa'da Bir Seyyah "Sen ki şehirlerin en ruhaniyetlisiydin, sen de yaşanmışlık vardı, insanın yüzünde beş vakit okunan ezan gibi huzur vardı. " 💜Mezar Kazıcısı 💜 Ters Lale Çok da anlatmak istemiyorum, okuyunca anlıyacaksınız. Şimdiden keyifli okumalar diliyorum. #evdekalkitapoku #evdekalturkiye . Hayırlı bereketli iftarlar, huzurlu güzel akşamlar diliyorum. 🤲🙏 Sevgiler 🤗❤💐🍀 . 📸 @maviyesilsayfalar @cinaraltiyayinlari #çınaraltıyayınları #köysaatçisi #salimnizam #okudumokuyun #okuyorum #okumaköşesi #kitapokumak #okumakiyileştirir #okumakeyfi #vscobooks #vscoreads #bookblogger #bookphotography #bibliophile #bookholic #kitapligim #kitaplıkmodelleri #maviyesilsayfalar #maviyesilyorumu #kütüphanemdekidostlar #bookstagram #bookaddict #kitapyorumum #kitaponerisi #kimmersbooks
salimnizam Merhaba arkadaşlar 🙋‍♀️
Çok kıymetli kitap dostları , Canımm Aysunumm @kitap.aysun ve eşi @yalcinydm Yalçın Bey vesilesi ile kalemini çok beğendiğim değerli yazarımız @salim_nizam hocamızın birbirinden güzel #ödüllüöyküler yer almakta olan bu kitabı çok severek okudum. 
#okudumbitti📚 .
Herkesin çok beğeneceği akıcı dili, hayata tutunmaya çalışan insanların hikayesi, aşkları, doğa tasvirleri ile, her biri ayrı bir renk olan hayatları büyük bir keyifle okudum. 12 öyküden oluşan kitabımız bazı öyküler bağımsız gibi görünsede , yazarımız biribirine çok güzel bir şekilde bağlamış. Anlatımındaki zenginliği, iç içe geçmiş hayatları çok beğendim.
.
Öykü okumayı çok seviyorum, hele ki bu şekilde anlatım derinliğine inmiş, birbirine bağlanmış öyküleri daha bir sevdim .Mutlaka tavsiye ederim kitapseverler 👌📚
.
En çokta 💜Köy Saatçisi Vera ve Tahsin'in hikâyesi
Likes: 718
Posted at: 2020-05-05 14:39:55
Merhaba arkadaşlar 🙋‍♀️ Çok kıymetli kitap dostları , Canımm Aysunumm @kitap.aysun ve eşi @yalcinydm Yalçın Bey vesilesi ile kalemini çok beğendiğim değerli yazarımız @salim_nizam hocamızın birbirinden güzel #ödüllüöyküler yer almakta olan bu kitabı çok severek okudum. #okudumbitti📚 . Herkesin çok beğeneceği akıcı dili, hayata tutunmaya çalışan insanların hikayesi, aşkları, doğa tasvirleri ile, her biri ayrı bir renk olan hayatları büyük bir keyifle okudum. 12 öyküden oluşan kitabımız bazı öyküler bağımsız gibi görünsede , yazarımız biribirine çok güzel bir şekilde bağlamış. Anlatımındaki zenginliği, iç içe geçmiş hayatları çok beğendim. . Öykü okumayı çok seviyorum, hele ki bu şekilde anlatım derinliğine inmiş, birbirine bağlanmış öyküleri daha bir sevdim .Mutlaka tavsiye ederim kitapseverler 👌📚 . En çokta 💜Köy Saatçisi Vera ve Tahsin'in hikâyesi "O gün oraklar acıya bilenmiş, pirinçler Verena 'ya ağıtlar yakılarak biçilmişti. Verena'nın cansız bedeni hasatla birlikte toprağa düşerken. " . 💜Koca Meşe, ah bir meşe nereden bilsin, kendini sınır hattı olarak belirlenip, insanoğlunun bir hırsına yenik düşeceğini "Koca meşe biliyordu bütün hanelerin kerpicini taşını. Biliyordu Bozdağlıar'la Pamukçugillerin hısımlığını. Soran olsa söylerdi kaç kuşak olduğunu " . 💜Bursa'da Bir Seyyah "Sen ki şehirlerin en ruhaniyetlisiydin, sen de yaşanmışlık vardı, insanın yüzünde beş vakit okunan ezan gibi huzur vardı. " 💜Mezar Kazıcısı 💜 Ters Lale Çok da anlatmak istemiyorum, okuyunca anlıyacaksınız. Şimdiden keyifli okumalar diliyorum. #evdekalkitapoku #evdekalturkiye . Hayırlı bereketli iftarlar, huzurlu güzel akşamlar diliyorum. 🤲🙏 Sevgiler 🤗❤💐🍀 . 📸 @maviyesilsayfalar @cinaraltiyayinlari #çınaraltıyayınları #köysaatçisi #salimnizam #okudumokuyun #okuyorum #okumaköşesi #kitapokumak #okumakiyileştirir #okumakeyfi #vscobooks #vscoreads #bookblogger #bookphotography #bibliophile #bookholic #kitapligim #kitaplıkmodelleri #maviyesilsayfalar #maviyesilyorumu #kütüphanemdekidostlar #bookstagram #bookaddict #kitapyorumum #kitaponerisi #kimmersbooks #kimneokudu
salimnizam #Repost @karbeyaz_kitap (@get_repost)
・・・
#köysaatcisi #salimnizam #okudumbitti Günaydın dostlar, harika bir grupla canım Aysunummm @kitap.aysun ve eşi Yalçın kardeşim @yalcinydm sayesinde kalemini ve duygusunu çok sevdiğim @salim_nizam hocamın #ödüllüöyküler inden oluşan ilk kitap olan
Likes: 260
Posted at: 2020-05-05 08:41:59
#Repost @karbeyaz_kitap (@get_repost) ・・・ #köysaatcisi #salimnizam #okudumbitti Günaydın dostlar, harika bir grupla canım Aysunummm @kitap.aysun ve eşi Yalçın kardeşim @yalcinydm sayesinde kalemini ve duygusunu çok sevdiğim @salim_nizam hocamın #ödüllüöyküler inden oluşan ilk kitap olan "Köy Saatçisi" ni okuduk. Öykü okumayı zaten çok severim. Her öyküyle farklı duygular hissettim. Hüzün doldum ve mutlaka kendimden bir şeyler buldum. Yüreğinize ve kaleminize sağlık 👏💐💜 Kitap 12 harika öyküden oluşuyordu... Hepsini çok sevdim tabii ki, en çok sevdiklerim; ⭐ Köy Saatçisi ⭐ Koca Meşe ⭐ Bursa'da Bir Seyyah(Bursa'mı ne kadar özlediğimi anladım) ⭐ Apolyont Gördü Göl Yazdı ⭐ Köyün Mezar Kazıcısı 📖 İkindi namazının ardından cenaze namazı kılındı, Verena omuzlar üzerinde servili yoldan köy mezarlığına götürüldü. Çam ağaçlarının loş gölgesinde, kuşların cennet müjdeleyen cıvıltıları arasında, Verena son yolculuğuna uğurlandı. Tahsin, elindeki toprak testiden Verena'nın başucundan ayakucuna kadar su dökerek abı hayat suyunu verdi. 📖 Osman, ismiyle bölündü gece,Osman, ismiyle yürüdü zaman, Osman, ismiyle titredi kandiller... Gölge Osman'ın peşinde, Osman bir müridin peşinde... 📖 "Yine o insanları kandırmaya devam et balıkçı. Bil ki yıllar yılı rüzgarların acı sesini dinledim, onu yangın yeri yüreğimden nasıl gizledin? Kayığını yine rüzgarlarla yarışır balıkçı, beni aşk ateşiyle yanmaya alıştır. Al bu gözyaşı şişesini, gözyaşlarımı ya göle ya da kör bir kuyuya sal. Bundan böyle ölüm sana ya da bana gelene kadar, her gün bir somun ekmektir senden istediğim? Homeros ölümlü olsa da göl bilir, göl yazar bu öyküyü. "Apolyont gördü, duydu, bildi, O bir gün gelecek, Ekmek kırıntılarını kuşlar yiyecek." . . . 📷 @karbeyaz_kitap #çınaraltıyayınları @cinaraltiyayinlari #book #kitap #bookstagram #kitapkurdu #books #edebiyat #kitaplar #photography #bibliophile #bookworm #reading #instabook #yazarperest #booklover #kitaptavsiyesi #bookshelf #nofilter #read #kütüphanem #karbeyazınyorumu #karbeyazkitap
salimnizam #köysaatcisi #salimnizam #okudumbitti Günaydın dostlar, harika bir grupla canım Aysunummm @kitap.aysun ve eşi Yalçın kardeşim @yalcinydm sayesinde kalemini ve duygusunu çok sevdiğim @salim_nizam hocamın #ödüllüöyküler inden oluşan ilk kitap olan
Likes: 474
Posted at: 2020-05-05 06:01:11
#köysaatcisi #salimnizam #okudumbitti Günaydın dostlar, harika bir grupla canım Aysunummm @kitap.aysun ve eşi Yalçın kardeşim @yalcinydm sayesinde kalemini ve duygusunu çok sevdiğim @salim_nizam hocamın #ödüllüöyküler inden oluşan ilk kitap olan "Köy Saatçisi" ni okuduk. Öykü okumayı zaten çok severim. Her öyküyle farklı duygular hissettim. Hüzün doldum ve mutlaka kendimden bir şeyler buldum. Yüreğinize ve kaleminize sağlık 👏💐💜 Kitap 12 harika öyküden oluşuyordu... Hepsini çok sevdim tabii ki, en çok sevdiklerim; ⭐ Köy Saatçisi ⭐ Koca Meşe ⭐ Bursa'da Bir Seyyah(Bursa'mı ne kadar özlediğimi anladım) ⭐ Apolyont Gördü Göl Yazdı ⭐ Köyün Mezar Kazıcısı 📖 İkindi namazının ardından cenaze namazı kılındı, Verena omuzlar üzerinde servili yoldan köy mezarlığına götürüldü. Çam ağaçlarının loş gölgesinde, kuşların cennet müjdeleyen cıvıltıları arasında, Verena son yolculuğuna uğurlandı. Tahsin, elindeki toprak testiden Verena'nın başucundan ayakucuna kadar su dökerek abı hayat suyunu verdi. 📖 Osman, ismiyle bölündü gece,Osman, ismiyle yürüdü zaman, Osman, ismiyle titredi kandiller... Gölge Osman'ın peşinde, Osman bir müridin peşinde... 📖 "Yine o insanları kandırmaya devam et balıkçı. Bil ki yıllar yılı rüzgarların acı sesini dinledim, onu yangın yeri yüreğimden nasıl gizledin? Kayığını yine rüzgarlarla yarışır balıkçı, beni aşk ateşiyle yanmaya alıştır. Al bu gözyaşı şişesini, gözyaşlarımı ya göle ya da kör bir kuyuya sal. Bundan böyle ölüm sana ya da bana gelene kadar, her gün bir somun ekmektir senden istediğim? Homeros ölümlü olsa da göl bilir, göl yazar bu öyküyü. "Apolyont gördü, duydu, bildi, O bir gün gelecek, Ekmek kırıntılarını kuşlar yiyecek." . . . 📷 @karbeyaz_kitap #çınaraltıyayınları @cinaraltiyayinlari #book #kitap #bookstagram #kitapkurdu #books #edebiyat #kitaplar #photography #bibliophile #bookworm #reading #instabook #yazarperest #booklover #kitaptavsiyesi #bookshelf #nofilter #read #kütüphanem #karbeyazınyorumu #karbeyazkitap
salimnizam #Repost @kitabhanem_ (@get_repost)
・・・
#salimnizam 
#köysaatcisi .
.
Kalabalık bir gurup ile okuduğumuz @salim_nizam beyefendinin kaleminden dökülenlere konuk olduk. Değerli eserin ulaşmasına vesile olan Aysun'um @kitap.aysun ve eşi @yalcinydm kardeşime sonsuz teşekkür ederim. 🙏
.
Bu kitapta, ödüllü yazar Salim Nizam'ın;Ömer Seyfettin, Orhan Kemal, Mahmut Tunaboylu, 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul, Ümit Kaftancıoğlu hikâye yarışmalarında ödül alan hikâyelere konuk oluyoruz. 
Hikayeler 1970 li yıllardan başlayıp yüzyıllarca geriden gelirken yaşadığımız zamana gelirken aralarındaki bağlantılar bu günkü yaşantının insanların yazgısının değişmediğini gözler önüne sermiş yazarımız.
Birbirinden güzel 12 hikâye den oluşmaktadır. Bunların içinde kitaba ismini veren
Likes: 194
Posted at: 2020-05-04 19:31:37
#Repost @kitabhanem_ (@get_repost) ・・・ #salimnizam #köysaatcisi . . Kalabalık bir gurup ile okuduğumuz @salim_nizam beyefendinin kaleminden dökülenlere konuk olduk. Değerli eserin ulaşmasına vesile olan Aysun'um @kitap.aysun ve eşi @yalcinydm kardeşime sonsuz teşekkür ederim. 🙏 . Bu kitapta, ödüllü yazar Salim Nizam'ın;Ömer Seyfettin, Orhan Kemal, Mahmut Tunaboylu, 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul, Ümit Kaftancıoğlu hikâye yarışmalarında ödül alan hikâyelere konuk oluyoruz. Hikayeler 1970 li yıllardan başlayıp yüzyıllarca geriden gelirken yaşadığımız zamana gelirken aralarındaki bağlantılar bu günkü yaşantının insanların yazgısının değişmediğini gözler önüne sermiş yazarımız. Birbirinden güzel 12 hikâye den oluşmaktadır. Bunların içinde kitaba ismini veren "köy saatcisi" en etkilendiğim hikâye oldu. "Koca Meşe" "Bursa'da bir seyyah ""Minyatür İstanbul " "Köyün mezar kazıcısı "en etkilendiğim hikayeler oldu. Hikâyelerdeki hayatlar, anlatımı değerli kılan tasvirleriyle sade yalın diliyle ardan geçen zamanın bir insanın yazgısını kainatın tüm güzelliklerini gözler önüne seriyor... İçinizi ısıtacak sımsıcak hikâyelere ihtiyacınız var ise hiç kaçırmayın...📖👍 Kaleminize sağlık hocam @salim_nizam 🙏 . . . Huzurlu akşamlar Selam ve dua ile sevgiyle kitapla kalın 🙏📚 . . #bookstagram #turkey #books #instagram #photography #edebiyat #instagood #love #bookworm #reading #instabook #bookshelf #booklover#travel #read #bookblogger #bibliophiler #readrsofinstagram #booknerd #bookflatlay #bookobsessed #bookstafeature #bookstafeatures #kitabhaneminokudukları #kitabhanem_ #kizkızatoplandikokuyoruz
salimnizam #Repost @mrs_tarihci (@get_repost)
・・・
🌾O gün oraklar acıya bilenmiş, pirinçler Verena'ya ağıtlar yakılarak biçilmişti. Verena'nın cansız bedeni hasatla birlikte toprağa düşerken, hasat sevincini dinmez acıya boğmuştu. (Köy Saatçisi/ Verena)
.
.
🌾Ali durdu birden. Zaman durdu. Dizlerinin üstünde çöktü kuma. Dalgalar vurdular kıyıya. Ali üşümüştü, tepeden tırnağa ıslanmıştı. Darmadağındı yüreği, perişandı, kalbi kırk yerinden delik deşikti. Su alıyordu yüreği, dibe batıyordu, boğuluyordu. (Koca Meşe)
.
.
🌾Hangi coşkun okyanusların sularına dayanabilirdi gemim? Senelerce sığ sularda yüzmeye alışmıştım, derin sularda pusulam yön bulabilir miydi? Kimdim ben? Nereden geliyordum, nereye gidiyordum?
Ne'ydim? Ne'ciydim? (Mancınıkla Atılmış Gibiyim)
.
.
🌾Biliyorum seyyahım bu dünyada. Bir ağacın gölgesinde dinlendim ve gidiyorum. Ben hiç gidenleri sevmedim, bitenleri sevmedim, yitenleri sevmedim. .
.
.
-----------------------------------------------
Likes: 237
Posted at: 2020-05-04 19:01:15
#Repost @mrs_tarihci (@get_repost) ・・・ 🌾O gün oraklar acıya bilenmiş, pirinçler Verena'ya ağıtlar yakılarak biçilmişti. Verena'nın cansız bedeni hasatla birlikte toprağa düşerken, hasat sevincini dinmez acıya boğmuştu. (Köy Saatçisi/ Verena) . . 🌾Ali durdu birden. Zaman durdu. Dizlerinin üstünde çöktü kuma. Dalgalar vurdular kıyıya. Ali üşümüştü, tepeden tırnağa ıslanmıştı. Darmadağındı yüreği, perişandı, kalbi kırk yerinden delik deşikti. Su alıyordu yüreği, dibe batıyordu, boğuluyordu. (Koca Meşe) . . 🌾Hangi coşkun okyanusların sularına dayanabilirdi gemim? Senelerce sığ sularda yüzmeye alışmıştım, derin sularda pusulam yön bulabilir miydi? Kimdim ben? Nereden geliyordum, nereye gidiyordum? Ne'ydim? Ne'ciydim? (Mancınıkla Atılmış Gibiyim) . . 🌾Biliyorum seyyahım bu dünyada. Bir ağacın gölgesinde dinlendim ve gidiyorum. Ben hiç gidenleri sevmedim, bitenleri sevmedim, yitenleri sevmedim. . . . ----------------------------------------------- "Köy Saatçisi" Geçmişte yaşanan olayların hüzünlü öykülerine dalıp gidiyorsunuz sayfalar boyunca...Her öykü başka bir hayat, başka bir hüzün saklıyor içinde... Ki bu hüzünlü hava daha ilk öyküde hissettiriyor kendini...Dinleri farklı olsa da gönülleri bir olan iki genç Verena ve Tahsin'in acı dolu, ölüm kokan hikâyesi... Daha sonra bir meşe ağacı için yok olan ve olacak olan hayatlar, bu yok edilen hayatın insanın vicdanında oluşturduğu kocaman bir taşın ağırlığı...Babası mezar kazıcısı olan küçük İdris'in babasıyla olan güzel ilişkisi ve masumluğu...Buna benzer daha birçok öykü yer alıyor kitapta...Çabuk okunan, akıcı fakat insanın ruhunda kekre bir tat bırakan buruk hikâyeler...Öykü okumayı seviyorsanız bu ödüllü öykülere şans verebilirsiniz. . . . . Bu yolculuğa çıkmama vesile olduğun için teşekkür ederim tatlı tebessümüm ( @kitap.aysun ) @salim_nizam emeğinize sağlık 🙏📚 ----------------------------------------------- . . . . #köysaatçisi #salimnizam #şiirkokulukütüphanem📚 #kitapyurdu #neokumalı #okuyorumçünkü #okumayıseviyorum #booksbooksbooks #bookstagramespaña #lifestyle #like4likes #ig_fotografdiyari #coffeeandbooks #flatlayout #benimkadrajımdan #bookflatlay #flatlay #bookshelfdecor #1kitap1fotoğraf
salimnizam 🌾O gün oraklar acıya bilenmiş, pirinçler Verena'ya ağıtlar yakılarak biçilmişti. Verena'nın cansız bedeni hasatla birlikte toprağa düşerken, hasat sevincini dinmez acıya boğmuştu. (Köy Saatçisi/ Verena)
.
.
🌾Ali durdu birden. Zaman durdu. Dizlerinin üstünde çöktü kuma. Dalgalar vurdular kıyıya. Ali üşümüştü, tepeden tırnağa ıslanmıştı. Darmadağındı yüreği, perişandı, kalbi kırk yerinden delik deşikti. Su alıyordu yüreği, dibe batıyordu, boğuluyordu. (Koca Meşe)
.
.
🌾Hangi coşkun okyanusların sularına dayanabilirdi gemim? Senelerce sığ sularda yüzmeye alışmıştım, derin sularda pusulam yön bulabilir miydi? Kimdim ben? Nereden geliyordum, nereye gidiyordum?
Ne'ydim? Ne'ciydim? (Mancınıkla Atılmış Gibiyim)
.
.
🌾Biliyorum seyyahım bu dünyada. Bir ağacın gölgesinde dinlendim ve gidiyorum. Ben hiç gidenleri sevmedim, bitenleri sevmedim, yitenleri sevmedim. .
.
.
-----------------------------------------------
Likes: 150
Posted at: 2020-05-04 18:56:20
🌾O gün oraklar acıya bilenmiş, pirinçler Verena'ya ağıtlar yakılarak biçilmişti. Verena'nın cansız bedeni hasatla birlikte toprağa düşerken, hasat sevincini dinmez acıya boğmuştu. (Köy Saatçisi/ Verena) . . 🌾Ali durdu birden. Zaman durdu. Dizlerinin üstünde çöktü kuma. Dalgalar vurdular kıyıya. Ali üşümüştü, tepeden tırnağa ıslanmıştı. Darmadağındı yüreği, perişandı, kalbi kırk yerinden delik deşikti. Su alıyordu yüreği, dibe batıyordu, boğuluyordu. (Koca Meşe) . . 🌾Hangi coşkun okyanusların sularına dayanabilirdi gemim? Senelerce sığ sularda yüzmeye alışmıştım, derin sularda pusulam yön bulabilir miydi? Kimdim ben? Nereden geliyordum, nereye gidiyordum? Ne'ydim? Ne'ciydim? (Mancınıkla Atılmış Gibiyim) . . 🌾Biliyorum seyyahım bu dünyada. Bir ağacın gölgesinde dinlendim ve gidiyorum. Ben hiç gidenleri sevmedim, bitenleri sevmedim, yitenleri sevmedim. . . . ----------------------------------------------- "Köy Saatçisi" Geçmişte yaşanan olayların hüzünlü öykülerine dalıp gidiyorsunuz sayfalar boyunca...Her öykü başka bir hayat, başka bir hüzün saklıyor içinde... Ki bu hüzünlü hava daha ilk öyküde hissettiriyor kendini...Dinleri farklı olsa da gönülleri bir olan iki genç Verena ve Tahsin'in acı dolu, ölüm kokan hikâyesi... Daha sonra bir meşe ağacı için yok olan ve olacak olan hayatlar, bu yok edilen hayatın insanın vicdanında oluşturduğu kocaman bir taşın ağırlığı...Babası mezar kazıcısı olan küçük İdris'in babasıyla olan güzel ilişkisi ve masumluğu...Buna benzer daha birçok öykü yer alıyor kitapta...Çabuk okunan, akıcı fakat insanın ruhunda kekre bir tat bırakan buruk hikâyeler...Öykü okumayı seviyorsanız bu ödüllü öykülere şans verebilirsiniz. . . . . Bu yolculuğa çıkmama vesile olduğun için teşekkür ederim tatlı tebessümüm ( @kitap.aysun ) @salim_nizam emeğinize sağlık 🙏📚 ----------------------------------------------- . . . . #köysaatçisi #salimnizam #şiirkokulukütüphanem📚
salimnizam #salimnizam 
#köysaatcisi .
.
Kalabalık bir gurup ile okuduğumuz @salim_nizam beyefendinin kaleminden dökülenlere konuk olduk. Değerli eserin ulaşmasına vesile olan Aysun'um @kitap.aysun ve eşi @yalcinydm kardeşime sonsuz teşekkür ederim. 🙏
.
Bu kitapta, ödüllü yazar Salim Nizam'ın;Ömer Seyfettin, Orhan Kemal, Mahmut Tunaboylu, 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul, Ümit Kaftancıoğlu hikâye yarışmalarında ödül alan hikâyelere konuk oluyoruz. 
Hikayeler 1970 li yıllardan başlayıp yüzyıllarca geriden gelirken yaşadığımız zamana gelirken aralarındaki bağlantılar bu günkü yaşantının insanların yazgısının değişmediğini gözler önüne sermiş yazarımız.
Birbirinden güzel 12 hikâye den oluşmaktadır. Bunların içinde kitaba ismini veren
Likes: 1349
Posted at: 2020-05-04 14:25:36
#salimnizam #köysaatcisi . . Kalabalık bir gurup ile okuduğumuz @salim_nizam beyefendinin kaleminden dökülenlere konuk olduk. Değerli eserin ulaşmasına vesile olan Aysun'um @kitap.aysun ve eşi @yalcinydm kardeşime sonsuz teşekkür ederim. 🙏 . Bu kitapta, ödüllü yazar Salim Nizam'ın;Ömer Seyfettin, Orhan Kemal, Mahmut Tunaboylu, 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul, Ümit Kaftancıoğlu hikâye yarışmalarında ödül alan hikâyelere konuk oluyoruz. Hikayeler 1970 li yıllardan başlayıp yüzyıllarca geriden gelirken yaşadığımız zamana gelirken aralarındaki bağlantılar bu günkü yaşantının insanların yazgısının değişmediğini gözler önüne sermiş yazarımız. Birbirinden güzel 12 hikâye den oluşmaktadır. Bunların içinde kitaba ismini veren "köy saatcisi" en etkilendiğim hikâye oldu. "Koca Meşe" "Bursa'da bir seyyah ""Minyatür İstanbul " "Köyün mezar kazıcısı "en etkilendiğim hikayeler oldu. Hikâyelerdeki hayatlar, anlatımı değerli kılan tasvirleriyle sade yalın diliyle ardan geçen zamanın bir insanın yazgısını kainatın tüm güzelliklerini gözler önüne seriyor... İçinizi ısıtacak sımsıcak hikâyelere ihtiyacınız var ise hiç kaçırmayın...📖👍 Kaleminize sağlık hocam @salim_nizam 🙏 . . . Huzurlu akşamlar Selam ve dua ile sevgiyle kitapla kalın 🙏📚 . . #bookstagram #turkey #books #instagram #photography #edebiyat #instagood #love #bookworm #reading #instabook #bookshelf #booklover#travel #read #bookblogger #bibliophiler #readrsofinstagram #booknerd #bookflatlay #bookobsessed #bookstafeature #bookstafeatures #kitabhaneminokudukları #kitabhanem_ #kizkızatoplandikokuyoruz
salimnizam #Repost @okuryazarhatun (@get_repost)
・・・
G ü n 🌸 a y d ı n
.
.
Biz kalabalık bir grup ile bu güzel kapaklı hikaye kitabını okuduk 😍
Okurken sık sık kitap kapağına baktığım ve zaman en iyi ilaçtır hatırlatmamı yaptığım doğrudur ✌🏻
Canım meleğim @kitap.aysun ve sevgili eşi abim @yalcinydm önderliğinde sayın @salim_nizam yazarımızın kitaplarını @cinaraltiyayinlari sayesinde okuduk. .
.
#okudumbitti
#salimnizam #köysaatçisi
.
.
Toplamda 12 adet öyküden oluşan Ödüllü Hikayeler serisinin ilk kitabı bu. 
Ramazan ve karantina dönemi nedeniyle evlerde kaldığımız şu dönemde, 160 sayfalık bu kitabı tüm güne yayarak okudum. İki öykü okuyup, uyudum. Kalktım azıcık evde dolandım bir iki öykü daha okudum. Yemeğin pişmesini beklerken bir öykü daha derken bir baktım kitap bitmiş. Oldukça keyif aldığım öyküler var içinde. En sevdiklerim ise;
- Köy Saatçisi
- Koca Meşe
- Köyün Mezar Kazıcısı
- Ters Lale
Yoğun okumalar arasında nefes alacağınız ya da bu dönemde zaten içim şişti hafif bişiler olsa da kafam dağılsa, öyküden öyküye atlasam derseniz bu güzel hikayeler tam size göre. .
.
Rahmet yağan bir haftaya başladık, bereketi bol olsun, tüm hastalıkları alsın götürsün. 💜
Sağlıkla kalın, sizi seviyorum 😘 .
.
#keşfet
.
.
#book #kitap #bookstagram #kitapkurdu #turkey 
#instagram #edebiyat #art #photography #istanbul 
#bookworm #reading #instabook #love #instagood #booklover 
#kitaptavsiyesi #okuryazarhatunkitaplığı #bookshelf 
#okuryazarhatun #kitapaşkı #read #kitapönerisi #kitaplık
Likes: 212
Posted at: 2020-05-04 08:44:53
#Repost @okuryazarhatun (@get_repost) ・・・ G ü n 🌸 a y d ı n . . Biz kalabalık bir grup ile bu güzel kapaklı hikaye kitabını okuduk 😍 Okurken sık sık kitap kapağına baktığım ve zaman en iyi ilaçtır hatırlatmamı yaptığım doğrudur ✌🏻 Canım meleğim @kitap.aysun ve sevgili eşi abim @yalcinydm önderliğinde sayın @salim_nizam yazarımızın kitaplarını @cinaraltiyayinlari sayesinde okuduk. . . #okudumbitti #salimnizam #köysaatçisi . . Toplamda 12 adet öyküden oluşan Ödüllü Hikayeler serisinin ilk kitabı bu. Ramazan ve karantina dönemi nedeniyle evlerde kaldığımız şu dönemde, 160 sayfalık bu kitabı tüm güne yayarak okudum. İki öykü okuyup, uyudum. Kalktım azıcık evde dolandım bir iki öykü daha okudum. Yemeğin pişmesini beklerken bir öykü daha derken bir baktım kitap bitmiş. Oldukça keyif aldığım öyküler var içinde. En sevdiklerim ise; - Köy Saatçisi - Koca Meşe - Köyün Mezar Kazıcısı - Ters Lale Yoğun okumalar arasında nefes alacağınız ya da bu dönemde zaten içim şişti hafif bişiler olsa da kafam dağılsa, öyküden öyküye atlasam derseniz bu güzel hikayeler tam size göre. . . Rahmet yağan bir haftaya başladık, bereketi bol olsun, tüm hastalıkları alsın götürsün. 💜 Sağlıkla kalın, sizi seviyorum 😘 . . #keşfet . . #book #kitap #bookstagram #kitapkurdu #turkey #instagram #edebiyat #art #photography #istanbul #bookworm #reading #instabook #love #instagood #booklover #kitaptavsiyesi #okuryazarhatunkitaplığı #bookshelf #okuryazarhatun #kitapaşkı #read #kitapönerisi #kitaplık
salimnizam G ü n 🌸 a y d ı n
.
.
Biz kalabalık bir grup ile bu güzel kapaklı hikaye kitabını okuduk 😍
Okurken sık sık kitap kapağına baktığım ve zaman en iyi ilaçtır hatırlatmamı yaptığım doğrudur ✌🏻
Canım meleğim @kitap.aysun ve sevgili eşi abim @yalcinydm önderliğinde sayın @salim_nizam yazarımızın kitaplarını @cinaraltiyayinlari sayesinde okuduk. .
.
#okudumbitti
#salimnizam #köysaatçisi
.
.
Toplamda 12 adet öyküden oluşan Ödüllü Hikayeler serisinin ilk kitabı bu. 
Ramazan ve karantina dönemi nedeniyle evlerde kaldığımız şu dönemde, 160 sayfalık bu kitabı tüm güne yayarak okudum. İki öykü okuyup, uyudum. Kalktım azıcık evde dolandım bir iki öykü daha okudum. Yemeğin pişmesini beklerken bir öykü daha derken bir baktım kitap bitmiş. Oldukça keyif aldığım öyküler var içinde. En sevdiklerim ise;
- Köy Saatçisi
- Koca Meşe
- Köyün Mezar Kazıcısı
- Ters Lale
Yoğun okumalar arasında nefes alacağınız ya da bu dönemde zaten içim şişti hafif bişiler olsa da kafam dağılsa, öyküden öyküye atlasam derseniz bu güzel hikayeler tam size göre. .
.
Rahmet yağan bir haftaya başladık, bereketi bol olsun, tüm hastalıkları alsın götürsün. 💜
Sağlıkla kalın, sizi seviyorum 😘 .
.
#keşfet
.
.
#book #kitap #bookstagram #kitapkurdu #turkey 
#instagram #edebiyat #art #photography #istanbul 
#bookworm #reading #instabook #love #instagood #booklover 
#kitaptavsiyesi #okuryazarhatunkitaplığı #bookshelf 
#okuryazarhatun #kitapaşkı #read #kitapönerisi #kitaplık
Likes: 923
Posted at: 2020-05-04 07:00:14
G ü n 🌸 a y d ı n . . Biz kalabalık bir grup ile bu güzel kapaklı hikaye kitabını okuduk 😍 Okurken sık sık kitap kapağına baktığım ve zaman en iyi ilaçtır hatırlatmamı yaptığım doğrudur ✌🏻 Canım meleğim @kitap.aysun ve sevgili eşi abim @yalcinydm önderliğinde sayın @salim_nizam yazarımızın kitaplarını @cinaraltiyayinlari sayesinde okuduk. . . #okudumbitti #salimnizam #köysaatçisi . . Toplamda 12 adet öyküden oluşan Ödüllü Hikayeler serisinin ilk kitabı bu. Ramazan ve karantina dönemi nedeniyle evlerde kaldığımız şu dönemde, 160 sayfalık bu kitabı tüm güne yayarak okudum. İki öykü okuyup, uyudum. Kalktım azıcık evde dolandım bir iki öykü daha okudum. Yemeğin pişmesini beklerken bir öykü daha derken bir baktım kitap bitmiş. Oldukça keyif aldığım öyküler var içinde. En sevdiklerim ise; - Köy Saatçisi - Koca Meşe - Köyün Mezar Kazıcısı - Ters Lale Yoğun okumalar arasında nefes alacağınız ya da bu dönemde zaten içim şişti hafif bişiler olsa da kafam dağılsa, öyküden öyküye atlasam derseniz bu güzel hikayeler tam size göre. . . Rahmet yağan bir haftaya başladık, bereketi bol olsun, tüm hastalıkları alsın götürsün. 💜 Sağlıkla kalın, sizi seviyorum 😘 . . #keşfet . . #book #kitap #bookstagram #kitapkurdu #turkey #instagram #edebiyat #art #photography #istanbul #bookworm #reading #instabook #love #instagood #booklover #kitaptavsiyesi #okuryazarhatunkitaplığı #bookshelf #okuryazarhatun #kitapaşkı #read #kitapönerisi #kitaplık
salimnizam #Repost @nurdaninkitaplari (@get_repost)
・・・
@salim_nizam @cinaraltiyayinlari 
Evet geldik ödüllü 3 muhteşem hikayelerin sonuncusuna 😌
Okurken öyle çok keyif aldım ki!
Ama malesef bitti.
Umarım sevgili @salim_nizam bizlere tekrar böyle muhteşem hikayeler sunar❤️
Ayrıca sevgili yazarıma adıma imzaladığı içinde sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum👏🏻👏🏻🙏🙏 🕰 #köysaatçisi (ZAMAN EN İYİ İLAÇTIR)

Kitaptaki hikâyeler 1970’li yıllardan başlayıp yüzlerce yıl geriye doğru çeşitlenirken, aradaki büyük zaman farkına rağmen aralarındaki bağlantı, iç içe geçmişlik, yüzlerce yıl sonra bile bu topraklarda insanın kaderinin aynı olduğunu fısıldıyor okuyucusuna.
🕰🕰🕰🕰🕰🕰🕰🕰 “Sarıköy ile Üzümlübağ arasındaki sarp sırtlarda, ilkbahar ve sonbahar aylarında sarıçiğdemler açar. 
Köylülerin Çiğdemsırtı olarak nitelendirdikleri yerden hiç kimse çiçek toplamaya cesaret edemez. Oradan çiçek toplayanların kara büyüye tutulacağına inanılır. 
Ve ne zaman bir çiğdem koparılsa Verena’nın mezarında bir mum yandığı söylenir.” Köy Saatçisi 1970 yılında Gönen’de doğan Salim Nizam, hâlâ, çocukluğunu, ilk gençlik yıllarını geçirdiği, dallanıp budaklandığı, kök saldığı Gönen’de yaşıyor. 
Gönen’de tomurcuğa duran ağaç, doğduğu, büyüdüğü ve yaşamaya devam ettiği toprağın, bizi artık ardında bırakan bir zamanın türküsünü söylüyor. 
Gönen’i merkeze alarak çeşitlendirdiği hikâyelerinde, insana ve insanın hüzünlü, trajik hikâyelerine kulak kabartıyor. Hilmi Yavuz’un: “hüzün ki en çok yakışandır bize/belki de en çok anladığımız” dizelerinde dile geldiği gibi, hüzün, Salim Nizam hikâyelerini besleyip büyüten, yaşatan önemli damarlardan biri.

#salimnizam #nurdaninkitaplari 
#çınaraltıyayınları #zaman #saat
(NOT Ben sondan başlamayı severim) 😉
Likes: 183
Posted at: 2020-05-03 18:07:23
#Repost @nurdaninkitaplari (@get_repost) ・・・ @salim_nizam @cinaraltiyayinlari Evet geldik ödüllü 3 muhteşem hikayelerin sonuncusuna 😌 Okurken öyle çok keyif aldım ki! Ama malesef bitti. Umarım sevgili @salim_nizam bizlere tekrar böyle muhteşem hikayeler sunar❤️ Ayrıca sevgili yazarıma adıma imzaladığı içinde sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum👏🏻👏🏻🙏🙏 🕰 #köysaatçisi (ZAMAN EN İYİ İLAÇTIR) Kitaptaki hikâyeler 1970’li yıllardan başlayıp yüzlerce yıl geriye doğru çeşitlenirken, aradaki büyük zaman farkına rağmen aralarındaki bağlantı, iç içe geçmişlik, yüzlerce yıl sonra bile bu topraklarda insanın kaderinin aynı olduğunu fısıldıyor okuyucusuna. 🕰🕰🕰🕰🕰🕰🕰🕰 “Sarıköy ile Üzümlübağ arasındaki sarp sırtlarda, ilkbahar ve sonbahar aylarında sarıçiğdemler açar. Köylülerin Çiğdemsırtı olarak nitelendirdikleri yerden hiç kimse çiçek toplamaya cesaret edemez. Oradan çiçek toplayanların kara büyüye tutulacağına inanılır. Ve ne zaman bir çiğdem koparılsa Verena’nın mezarında bir mum yandığı söylenir.” Köy Saatçisi 1970 yılında Gönen’de doğan Salim Nizam, hâlâ, çocukluğunu, ilk gençlik yıllarını geçirdiği, dallanıp budaklandığı, kök saldığı Gönen’de yaşıyor. Gönen’de tomurcuğa duran ağaç, doğduğu, büyüdüğü ve yaşamaya devam ettiği toprağın, bizi artık ardında bırakan bir zamanın türküsünü söylüyor. Gönen’i merkeze alarak çeşitlendirdiği hikâyelerinde, insana ve insanın hüzünlü, trajik hikâyelerine kulak kabartıyor. Hilmi Yavuz’un: “hüzün ki en çok yakışandır bize/belki de en çok anladığımız” dizelerinde dile geldiği gibi, hüzün, Salim Nizam hikâyelerini besleyip büyüten, yaşatan önemli damarlardan biri. #salimnizam #nurdaninkitaplari #çınaraltıyayınları #zaman #saat (NOT Ben sondan başlamayı severim) 😉
salimnizam @salim_nizam @cinaraltiyayinlari 
Evet geldik ödüllü 3 muhteşem hikayelerin sonuncusuna 😌
Okurken öyle çok keyif aldım ki!
Ama malesef bitti.
Umarım sevgili @salim_nizam bizlere tekrar böyle muhteşem hikayeler sunar❤️
Ayrıca sevgili yazarıma adıma imzaladığı içinde sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum👏🏻👏🏻🙏🙏 🕰 #köysaatçisi (ZAMAN EN İYİ İLAÇTIR)

Kitaptaki hikâyeler 1970’li yıllardan başlayıp yüzlerce yıl geriye doğru çeşitlenirken, aradaki büyük zaman farkına rağmen aralarındaki bağlantı, iç içe geçmişlik, yüzlerce yıl sonra bile bu topraklarda insanın kaderinin aynı olduğunu fısıldıyor okuyucusuna.
🕰🕰🕰🕰🕰🕰🕰🕰 “Sarıköy ile Üzümlübağ arasındaki sarp sırtlarda, ilkbahar ve sonbahar aylarında sarıçiğdemler açar. 
Köylülerin Çiğdemsırtı olarak nitelendirdikleri yerden hiç kimse çiçek toplamaya cesaret edemez. Oradan çiçek toplayanların kara büyüye tutulacağına inanılır. 
Ve ne zaman bir çiğdem koparılsa Verena’nın mezarında bir mum yandığı söylenir.” Köy Saatçisi 1970 yılında Gönen’de doğan Salim Nizam, hâlâ, çocukluğunu, ilk gençlik yıllarını geçirdiği, dallanıp budaklandığı, kök saldığı Gönen’de yaşıyor. 
Gönen’de tomurcuğa duran ağaç, doğduğu, büyüdüğü ve yaşamaya devam ettiği toprağın, bizi artık ardında bırakan bir zamanın türküsünü söylüyor. 
Gönen’i merkeze alarak çeşitlendirdiği hikâyelerinde, insana ve insanın hüzünlü, trajik hikâyelerine kulak kabartıyor. Hilmi Yavuz’un: “hüzün ki en çok yakışandır bize/belki de en çok anladığımız” dizelerinde dile geldiği gibi, hüzün, Salim Nizam hikâyelerini besleyip büyüten, yaşatan önemli damarlardan biri.

#salimnizam #nurdaninkitaplari 
#çınaraltıyayınları #zaman #saat
(NOT Ben sondan başlamayı severim) 😉
Likes: 872
Posted at: 2020-05-03 10:19:45
@salim_nizam @cinaraltiyayinlari Evet geldik ödüllü 3 muhteşem hikayelerin sonuncusuna 😌 Okurken öyle çok keyif aldım ki! Ama malesef bitti. Umarım sevgili @salim_nizam bizlere tekrar böyle muhteşem hikayeler sunar❤️ Ayrıca sevgili yazarıma adıma imzaladığı içinde sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum👏🏻👏🏻🙏🙏 🕰 #köysaatçisi (ZAMAN EN İYİ İLAÇTIR) Kitaptaki hikâyeler 1970’li yıllardan başlayıp yüzlerce yıl geriye doğru çeşitlenirken, aradaki büyük zaman farkına rağmen aralarındaki bağlantı, iç içe geçmişlik, yüzlerce yıl sonra bile bu topraklarda insanın kaderinin aynı olduğunu fısıldıyor okuyucusuna. 🕰🕰🕰🕰🕰🕰🕰🕰 “Sarıköy ile Üzümlübağ arasındaki sarp sırtlarda, ilkbahar ve sonbahar aylarında sarıçiğdemler açar. Köylülerin Çiğdemsırtı olarak nitelendirdikleri yerden hiç kimse çiçek toplamaya cesaret edemez. Oradan çiçek toplayanların kara büyüye tutulacağına inanılır. Ve ne zaman bir çiğdem koparılsa Verena’nın mezarında bir mum yandığı söylenir.” Köy Saatçisi 1970 yılında Gönen’de doğan Salim Nizam, hâlâ, çocukluğunu, ilk gençlik yıllarını geçirdiği, dallanıp budaklandığı, kök saldığı Gönen’de yaşıyor. Gönen’de tomurcuğa duran ağaç, doğduğu, büyüdüğü ve yaşamaya devam ettiği toprağın, bizi artık ardında bırakan bir zamanın türküsünü söylüyor. Gönen’i merkeze alarak çeşitlendirdiği hikâyelerinde, insana ve insanın hüzünlü, trajik hikâyelerine kulak kabartıyor. Hilmi Yavuz’un: “hüzün ki en çok yakışandır bize/belki de en çok anladığımız” dizelerinde dile geldiği gibi, hüzün, Salim Nizam hikâyelerini besleyip büyüten, yaşatan önemli damarlardan biri. #salimnizam #nurdaninkitaplari #çınaraltıyayınları #zaman #saat (NOT Ben sondan başlamayı severim) 😉
salimnizam Merhaba arkadaşlar 🙋‍♀️
Nasilsiniz? Izmir güne biraz yağmurlu, çok bulutlu kapalı bir havayla bizi merhaba dedi. Umarım çokça yağmur yağar, sanki yağmur çok yağınca bütün mikroplar gidecekmiş gibi geliyor; ya da kendimizi buna inandırmak istiyoruz. Güzel düşünelim herşey güzelliğe dönüşsün salgın bitsin insAllah 🤲 çok çok Âminn diyorum 🤲🙏🙏🙏
.
📚Evet arkadaşlar 1.ci fotoğrafta gördüğünüz kitaplar 2 Mayıs 'ta okumaya başladık. Ben bugün başlıyorum geçikmeli olarak 🙈 Canımm Aysunumm ❤ @kitap.aysun ve değerli eşi Yalçın Bey @yalcinydm okumamiza vesile oldukları için çok teşekkür ediyorum.🙏📚 Yazarımız Salim Hoca'nın @salim_nizam okumamiza olanak sağladığı için çok teşekkür ediyorum 🙏📚
.
📚Kitap kapak tasarımlarını çok beğendim @cinaraltiyayinlari 📚😊 belirtmeden geçemiyeceğim ,harika ödüllü öyküler yer almakta , bizler bu güzel öyküleri çok güzel kitap dostları ile okuyoruz. Sizler de kitaplarınızı kapın gelin bekleriz efendim. .
📚Ikinci fotoğrafta bu ay okumayı düşündüğüm kitaplar, pek aylık liste yapmıyordum ama; bu ay böyle bir liste yapmak istedim, açıkçası listeye sadık kalamam diye yapmıyordum. Neyse okunur ümidi ile başladım. Hepimize keyifli okumalar kitap dostlarım.
.
Huzurlu ,sağlıklı pazarlar diliyorum 🙏
 Sevgiler 🤗❤🧚‍♀️🐞
.
📸 @maviyesilsayfalar @cinaraltiyayinlari #çınaraltıyayınları #okumayseviyorum #okumayabaşlıyorum #okumahalleri #okumakgüzeldir #yenikitaplar #yenikitap #kitapdostlugu #kitapseç #kitapseverlerkulubu #kitapseverler #bookpost #bookshelf #booknerd #bookholic #salimnizam #yasarkemal #williamshakespeare #pembefilidüşünme #igbooks #maviyesilsayfalar #maviyesilsayfalar #kütüphanemdekidostlar #kitapsayfası #kimneokudu #kitapvatani #kitapokufotografcek #reader #edebiyat
Likes: 740
Posted at: 2020-05-03 09:24:24
Merhaba arkadaşlar 🙋‍♀️ Nasilsiniz? Izmir güne biraz yağmurlu, çok bulutlu kapalı bir havayla bizi merhaba dedi. Umarım çokça yağmur yağar, sanki yağmur çok yağınca bütün mikroplar gidecekmiş gibi geliyor; ya da kendimizi buna inandırmak istiyoruz. Güzel düşünelim herşey güzelliğe dönüşsün salgın bitsin insAllah 🤲 çok çok Âminn diyorum 🤲🙏🙏🙏 . 📚Evet arkadaşlar 1.ci fotoğrafta gördüğünüz kitaplar 2 Mayıs 'ta okumaya başladık. Ben bugün başlıyorum geçikmeli olarak 🙈 Canımm Aysunumm ❤ @kitap.aysun ve değerli eşi Yalçın Bey @yalcinydm okumamiza vesile oldukları için çok teşekkür ediyorum.🙏📚 Yazarımız Salim Hoca'nın @salim_nizam okumamiza olanak sağladığı için çok teşekkür ediyorum 🙏📚 . 📚Kitap kapak tasarımlarını çok beğendim @cinaraltiyayinlari 📚😊 belirtmeden geçemiyeceğim ,harika ödüllü öyküler yer almakta , bizler bu güzel öyküleri çok güzel kitap dostları ile okuyoruz. Sizler de kitaplarınızı kapın gelin bekleriz efendim. . 📚Ikinci fotoğrafta bu ay okumayı düşündüğüm kitaplar, pek aylık liste yapmıyordum ama; bu ay böyle bir liste yapmak istedim, açıkçası listeye sadık kalamam diye yapmıyordum. Neyse okunur ümidi ile başladım. Hepimize keyifli okumalar kitap dostlarım. . Huzurlu ,sağlıklı pazarlar diliyorum 🙏 Sevgiler 🤗❤🧚‍♀️🐞 . 📸 @maviyesilsayfalar @cinaraltiyayinlari #çınaraltıyayınları #okumayseviyorum #okumayabaşlıyorum #okumahalleri #okumakgüzeldir #yenikitaplar #yenikitap #kitapdostlugu #kitapseç #kitapseverlerkulubu #kitapseverler #bookpost #bookshelf #booknerd #bookholic #salimnizam #yasarkemal #williamshakespeare #pembefilidüşünme #igbooks #maviyesilsayfalar #maviyesilsayfalar #kütüphanemdekidostlar #kitapsayfası #kimneokudu #kitapvatani #kitapokufotografcek #reader #edebiyat
salimnizam #Repost @yalcinydm (@get_repost)
・・・
Merhabalar dostlar...
Bugün çok sevgili dostumuz, değerli yazarımız @salim_nizam 'ın ödüllü öyküleri Köy Saatçisi'ni kalabalık bir arkadaş gurubu ile okumaya başlıyoruz. Her kitabını büyük bir beğeniyle okumuş olduğum Salim hocama sevgi saygılarımı sunuyorum. Yolunuz her daim açık olsun. Tüm bizimle beraber okuduğumuz dostlarıma da keyifli okumalar diliyorum.
.
Likes: 284
Posted at: 2020-05-02 10:30:21
#Repost @yalcinydm (@get_repost) ・・・ Merhabalar dostlar... Bugün çok sevgili dostumuz, değerli yazarımız @salim_nizam 'ın ödüllü öyküleri Köy Saatçisi'ni kalabalık bir arkadaş gurubu ile okumaya başlıyoruz. Her kitabını büyük bir beğeniyle okumuş olduğum Salim hocama sevgi saygılarımı sunuyorum. Yolunuz her daim açık olsun. Tüm bizimle beraber okuduğumuz dostlarıma da keyifli okumalar diliyorum. . "Bu kitapta, ödüllü yazar Salim NİZAM’ın; Ömer Seyfettin, Orhan Kemal, Mahmut Tunaboylu, 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul, Ümit Kaftancıoğlu Hikâye Yarışması gibi çeşitli yarışmalarda elde ettiği ödüllü hikâyeleri yer almaktadır. “Sarıköy ile Üzümlübağ arasındaki sarp sırtlarda, ilkbahar ve sonbahar aylarında sarıçiğdemler açar. Köylülerin Çiğdemsırtı olarak nitelendirdikleri yerden hiç kimse çiçek toplamaya cesaret edemez. Oradan çiçek toplayanların kara büyüye tutulacağına inanılır. Ve ne zaman bir çiğdem koparılsa Verena’nın mezarında bir mum yandığı söylenir.” Köy Saatçisi 1970 yılında Gönen’de doğan Salim Nizam, hâlâ, çocukluğunu, ilk gençlik yıllarını geçirdiği, dallanıp budaklandığı, kök saldığı Gönen’de yaşıyor. Gönen’de tomurcuğa duran ağaç, doğduğu, büyüdüğü ve yaşamaya devam ettiği toprağın, bizi artık ardında bırakan bir zamanın türküsünü söylüyor. Gönen’i merkeze alarak çeşitlendirdiği hikâyelerinde,  insana ve insanın hüzünlü, trajik hikâyelerine kulak kabartıyor. Hilmi Yavuz’un: “hüzün ki en çok yakışandır bize/belki de en çok anladığımız” dizelerinde dile geldiği gibi, hüzün, Salim Nizam hikâyelerini besleyip büyüten, yaşatan önemli damarlardan biri. Kitaptaki hikâyeler 1970’li yıllardan başlayıp yüzlerce yıl geriye doğru çeşitlenirken,  aradaki büyük zaman farkına rağmen aralarındaki bağlantı, iç içe geçmişlik, yüzlerce yıl sonra bile bu topraklarda insanın kaderinin aynı olduğunu fısıldıyor okuyucusuna." . #okuyoruz #salimnizam #köysaatçisi #öykü #ödüllüöyküler #çınaraltıyayınları #okumaknegüzelşey #edebiyat #okumaklazım #evdekalkitapoku #neokuyorum #kitaplayasamak
salimnizam Merhabalar dostlar...
Bugün çok sevgili dostumuz, değerli yazarımız @salim_nizam 'ın ödüllü öyküleri Köy Saatçisi'ni kalabalık bir arkadaş gurubu ile okumaya başlıyoruz. Her kitabını büyük bir beğeniyle okumuş olduğum Salim hocama sevgi saygılarımı sunuyorum. Yolunuz her daim açık olsun. Tüm bizimle beraber okuduğumuz dostlarıma da keyifli okumalar diliyorum.
.
Likes: 163
Posted at: 2020-05-02 09:58:54
Merhabalar dostlar... Bugün çok sevgili dostumuz, değerli yazarımız @salim_nizam 'ın ödüllü öyküleri Köy Saatçisi'ni kalabalık bir arkadaş gurubu ile okumaya başlıyoruz. Her kitabını büyük bir beğeniyle okumuş olduğum Salim hocama sevgi saygılarımı sunuyorum. Yolunuz her daim açık olsun. Tüm bizimle beraber okuduğumuz dostlarıma da keyifli okumalar diliyorum. . "Bu kitapta, ödüllü yazar Salim NİZAM’ın; Ömer Seyfettin, Orhan Kemal, Mahmut Tunaboylu, 2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul, Ümit Kaftancıoğlu Hikâye Yarışması gibi çeşitli yarışmalarda elde ettiği ödüllü hikâyeleri yer almaktadır. “Sarıköy ile Üzümlübağ arasındaki sarp sırtlarda, ilkbahar ve sonbahar aylarında sarıçiğdemler açar. Köylülerin Çiğdemsırtı olarak nitelendirdikleri yerden hiç kimse çiçek toplamaya cesaret edemez. Oradan çiçek toplayanların kara büyüye tutulacağına inanılır. Ve ne zaman bir çiğdem koparılsa Verena’nın mezarında bir mum yandığı söylenir.” Köy Saatçisi 1970 yılında Gönen’de doğan Salim Nizam, hâlâ, çocukluğunu, ilk gençlik yıllarını geçirdiği, dallanıp budaklandığı, kök saldığı Gönen’de yaşıyor. Gönen’de tomurcuğa duran ağaç, doğduğu, büyüdüğü ve yaşamaya devam ettiği toprağın, bizi artık ardında bırakan bir zamanın türküsünü söylüyor. Gönen’i merkeze alarak çeşitlendirdiği hikâyelerinde,  insana ve insanın hüzünlü, trajik hikâyelerine kulak kabartıyor. Hilmi Yavuz’un: “hüzün ki en çok yakışandır bize/belki de en çok anladığımız” dizelerinde dile geldiği gibi, hüzün, Salim Nizam hikâyelerini besleyip büyüten, yaşatan önemli damarlardan biri. Kitaptaki hikâyeler 1970’li yıllardan başlayıp yüzlerce yıl geriye doğru çeşitlenirken,  aradaki büyük zaman farkına rağmen aralarındaki bağlantı, iç içe geçmişlik, yüzlerce yıl sonra bile bu topraklarda insanın kaderinin aynı olduğunu fısıldıyor okuyucusuna." . #okuyoruz #salimnizam #köysaatçisi #öykü #ödüllüöyküler #çınaraltıyayınları #okumaknegüzelşey #edebiyat #okumaklazım #evdekalkitapoku #neokuyorum #kitaplayasamak
salimnizam Günaydın🌾
.
Bugün dostlarla, kıymetli öğretmen, yazar @salim_nizam ın ödüllü hikayelerinden
Likes: 181
Posted at: 2020-05-02 07:56:30
Günaydın🌾 . Bugün dostlarla, kıymetli öğretmen, yazar @salim_nizam ın ödüllü hikayelerinden "Köy Saatçisi" kitabını okuyoruz😍🕒 Hepsi birbirinden güzel kapaklar ve şahane görünüyorlar😇@cinaraltiyayinlari . Yazarın daha önce 'Ömrüm Uzaklarda Azalmasın' kitabını okumuştuk çok güzeldi.🍀 Ben başladım,birkaç bölüm okudum☺️ Tarih kokulu güzel bir yolculuk bizi bekliyor😍❤️ . "Zaman en iyi ilaçtır."🌾 🕒📚🍀 . Sevgili Aysun ablama meleğime bu satırlara ulaşmamıza vesile olduğu için çok teşekkür ederim😍İyiki varsın😘🌼 @kitap.aysun 🌼💙 . Keyifle okuyalım😇 Mutlulukla sağlıkla kalın💙 Sevgiler🌼🍀 . ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ #salimnizam #çınaraltıyayınları #köysaatçisi #kitapsevgisi #kitapaşkı #kitapyurdu #kitapkurdu #kitaplarolmadanolmaz #kitaplarım #kitaplariyikivar #kitap #instabook #instaphoto #instagood #instacoffee #flf #booklover #bookworm #bookoftheday #bookandcoffee #bookstagram #bibliophile #okumahalleri #neokudum
salimnizam #Repost @yaseminbalci (@get_repost)
・・・
...
Biliyorum seyyahım bu dünyada. Bir ağacın gölgesinde dinlendim ve gidiyorum. Ben hiç gidenleri sevmedim, bitenleri sevmedim, yitenleri sevmedim. Hacet uykularından uyanacağım aniden, anne nerdesin?
.
.
@salim_nizam 
#köysaatçisi
.
.
Daha önce #sisligöl kitabını okuduğum yazarın 1970 yıllardan başlayıp çok yıllar öncesine uzanan ödüllü öykülerinin yer aldığı üç kitabın ilkini okudum gün boyunca ve benim için özel olan birgünde yani yitirdiğim değerlerden birinin yokluğunun yıldönümünde okumak hüzün de olsa çok iyi geldi ruhuma, öyküler bendim ben öykülerdeydim her duyguda.. sanki yine bir tevafuk halleriyle; kitap kapağında yazdığı gibi
Likes: 337
Posted at: 2020-05-01 22:36:26
#Repost @yaseminbalci (@get_repost) ・・・ ... Biliyorum seyyahım bu dünyada. Bir ağacın gölgesinde dinlendim ve gidiyorum. Ben hiç gidenleri sevmedim, bitenleri sevmedim, yitenleri sevmedim. Hacet uykularından uyanacağım aniden, anne nerdesin? . . @salim_nizam #köysaatçisi . . Daha önce #sisligöl kitabını okuduğum yazarın 1970 yıllardan başlayıp çok yıllar öncesine uzanan ödüllü öykülerinin yer aldığı üç kitabın ilkini okudum gün boyunca ve benim için özel olan birgünde yani yitirdiğim değerlerden birinin yokluğunun yıldönümünde okumak hüzün de olsa çok iyi geldi ruhuma, öyküler bendim ben öykülerdeydim her duyguda.. sanki yine bir tevafuk halleriyle; kitap kapağında yazdığı gibi "Zaman en iyi ilaçtır.." diyerek sığındım öykülere... Kalemim satırların altını çizerken Bursa, İstanbul, Urfa, Kars.. illerinde köylerinde gezindim.. Saatçi Tahsin Ağa, Hasan ile Ali'nin meşe ağacı davası, Bursa tarihini okurken Hacivat ve Karagöz hakkında öğrendiklerim ve dahası, İstanbul tarihinden kesitleri okurken Osmanlı'nın en pahalı lalesi Mahbup ile Fatih'de Mismarcı Sokağı yangınını ve dahası, kızılgerdan ve Alağbak kuşu, Üç Hayati ile Deli Naciye, Guguş baba ve oğlu İdris, Kızyeter ile Yurduşen'in aşkının da dahil olduğu Çıldır gölü efsaneleri ve de Ünzile anlatamadıklarımın bir kısmı.. uzunca bir zaman etkisinde kalacağım bu öyküleri siz de okuyun pişman olmayacaksınız derim.. diğer iki kitabı da ilk fırsatta okumak dileğiyle huzurlu geceler herkese.. . . . #kitap #oku #okudumbitti #salimnizam #kitaptavsiyesi #kitapkurdu #kitapsevgisi #objektifimden #sunum #book #booklover #bookaddict #booknerd #bookstagram #instagood #instamood
salimnizam ...
Biliyorum seyyahım bu dünyada. Bir ağacın gölgesinde dinlendim ve gidiyorum. Ben hiç gidenleri sevmedim, bitenleri sevmedim, yitenleri sevmedim. Hacet uykularından uyanacağım aniden, anne nerdesin?
.
.
@salim_nizam 
#köysaatçisi
.
.
Daha önce #sisligöl kitabını okuduğum yazarın 1970 yıllardan başlayıp çok yıllar öncesine uzanan ödüllü öykülerinin yer aldığı üç kitabın ilkini okudum gün boyunca ve benim için özel olan birgünde yani yitirdiğim değerlerden birinin yokluğunun yıldönümünde okumak hüzün de olsa çok iyi geldi ruhuma, öyküler bendim ben öykülerdeydim her duyguda.. sanki yine bir tevafuk halleriyle; kitap kapağında yazdığı gibi
Likes: 542
Posted at: 2020-05-01 22:29:35
... Biliyorum seyyahım bu dünyada. Bir ağacın gölgesinde dinlendim ve gidiyorum. Ben hiç gidenleri sevmedim, bitenleri sevmedim, yitenleri sevmedim. Hacet uykularından uyanacağım aniden, anne nerdesin? . . @salim_nizam #köysaatçisi . . Daha önce #sisligöl kitabını okuduğum yazarın 1970 yıllardan başlayıp çok yıllar öncesine uzanan ödüllü öykülerinin yer aldığı üç kitabın ilkini okudum gün boyunca ve benim için özel olan birgünde yani yitirdiğim değerlerden birinin yokluğunun yıldönümünde okumak hüzün de olsa çok iyi geldi ruhuma, öyküler bendim ben öykülerdeydim her duyguda.. sanki yine bir tevafuk halleriyle; kitap kapağında yazdığı gibi "Zaman en iyi ilaçtır.." diyerek sığındım öykülere... Kalemim satırların altını çizerken Bursa, İstanbul, Urfa, Kars.. illerinde köylerinde gezindim.. Saatçi Tahsin Ağa, Hasan ile Ali'nin meşe ağacı davası, Bursa tarihini okurken Hacivat ve Karagöz hakkında öğrendiklerim ve dahası, İstanbul tarihinden kesitleri okurken Osmanlı'nın en pahalı lalesi Mahbup ile Fatih'de Mismarcı Sokağı yangınını ve dahası, kızılgerdan ve Alağbak kuşu, Üç Hayati ile Deli Naciye, Guguş baba ve oğlu İdris, Kızyeter ile Yurduşen'in aşkının da dahil olduğu Çıldır gölü efsaneleri ve de Ünzile anlatamadıklarımın bir kısmı.. uzunca bir zaman etkisinde kalacağım bu öyküleri siz de okuyun pişman olmayacaksınız derim.. diğer iki kitabı da ilk fırsatta okumak dileğiyle huzurlu geceler herkese.. . . . #kitap #oku #okudumbitti #salimnizam #kitaptavsiyesi #kitapkurdu #kitapsevgisi #objektifimden #sunum #book #booklover #bookaddict #booknerd #bookstagram #instagood #instamood
salimnizam #Repost @yagmurkitap1 (@get_repost)
・・・
#kitapyorum #leyleklikonak #salimnizam #çınaraltıyayınları
🔹
Bazen beşyüz sayfalık bir kitabın veremediği duyguyu, onbeş yirmi sayfalık kısacık hikayelerde bulursunuz. Leylekli Konak kitabındaki hikayeler de sizi zamanda yolculuğa çıkarıp duygudan duyguya sürüklüyor.
🔹
İşgal yıllarıyla ilgili bölümü okurken yine, insan insana bu zulmü nasıl yapar diye dehşete düştüm. İstanbul'un tarihi, mimari zenginlikleri ve onların hikayeleri kitaba ayrı bir renk katmış. Ama beni en çok etkileyen hikaye Soğucak İstasyonu oldu. Biliyorum bu etkinin sebebi biraz da yaşanmışlıklar. Çocukken, trenler, otobüsler, uçaklar hep gezmeyi, farklı yerleri görmeyi temsil ederdi benim için. Sanırdım ki içindeki yolcular hep tatile gidiyor. Büyüyünce anladım ki, ulaşım araçları her zaman güzel anıları temsil etmiyor. İçindeki yolcuların her biri ayrı bir hikaye ve bazen bu yolculuklar ayrılık, hüzün, geç kalmışlık anlamına geliyor.
🔹
Çoğunlukla, ahhh nerede o eskiler, doğallık, güven, samimiyet diyoruz ama ulaşım olmadığı için hastaneye yetişemeyenleri, gurbete çalışmaya gidip yıllarca sevdiklerinden habersiz kalanları düşününce teknolojinin de iyi tarafları var diye düşünmeden edemiyorum. Sanırım biz eskinin samimiyetiyle, teknolojinin kolaylıklarını bir araya getirmeyi beceremiyoruz.
🔹
İşte böyle beni onlarca düşünceyle başbaşa bırakan, birbirinden güzel kısa hikayelerin olduğu bir kitap okudum. Hüzünlüydü ve çok düşündürdü. @salim_nizam ın etkili anlatımıyla keyifli bir okuma sunan bu kitabı @pinarinkitapbahcesi vesilesiyle okudum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. 🤗🌷
Likes: 245
Posted at: 2020-04-30 13:50:04
#Repost @yagmurkitap1 (@get_repost) ・・・ #kitapyorum #leyleklikonak #salimnizam #çınaraltıyayınları 🔹 Bazen beşyüz sayfalık bir kitabın veremediği duyguyu, onbeş yirmi sayfalık kısacık hikayelerde bulursunuz. Leylekli Konak kitabındaki hikayeler de sizi zamanda yolculuğa çıkarıp duygudan duyguya sürüklüyor. 🔹 İşgal yıllarıyla ilgili bölümü okurken yine, insan insana bu zulmü nasıl yapar diye dehşete düştüm. İstanbul'un tarihi, mimari zenginlikleri ve onların hikayeleri kitaba ayrı bir renk katmış. Ama beni en çok etkileyen hikaye Soğucak İstasyonu oldu. Biliyorum bu etkinin sebebi biraz da yaşanmışlıklar. Çocukken, trenler, otobüsler, uçaklar hep gezmeyi, farklı yerleri görmeyi temsil ederdi benim için. Sanırdım ki içindeki yolcular hep tatile gidiyor. Büyüyünce anladım ki, ulaşım araçları her zaman güzel anıları temsil etmiyor. İçindeki yolcuların her biri ayrı bir hikaye ve bazen bu yolculuklar ayrılık, hüzün, geç kalmışlık anlamına geliyor. 🔹 Çoğunlukla, ahhh nerede o eskiler, doğallık, güven, samimiyet diyoruz ama ulaşım olmadığı için hastaneye yetişemeyenleri, gurbete çalışmaya gidip yıllarca sevdiklerinden habersiz kalanları düşününce teknolojinin de iyi tarafları var diye düşünmeden edemiyorum. Sanırım biz eskinin samimiyetiyle, teknolojinin kolaylıklarını bir araya getirmeyi beceremiyoruz. 🔹 İşte böyle beni onlarca düşünceyle başbaşa bırakan, birbirinden güzel kısa hikayelerin olduğu bir kitap okudum. Hüzünlüydü ve çok düşündürdü. @salim_nizam ın etkili anlatımıyla keyifli bir okuma sunan bu kitabı @pinarinkitapbahcesi vesilesiyle okudum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. 🤗🌷
salimnizam #kitapyorum #leyleklikonak #salimnizam #çınaraltıyayınları
🔹
Bazen beşyüz sayfalık bir kitabın veremediği duyguyu, onbeş yirmi sayfalık kısacık hikayelerde bulursunuz. Leylekli Konak kitabındaki hikayeler de sizi zamanda yolculuğa çıkarıp duygudan duyguya sürüklüyor.
🔹
İşgal yıllarıyla ilgili bölümü okurken yine, insan insana bu zulmü nasıl yapar diye dehşete düştüm. İstanbul'un tarihi, mimari zenginlikleri ve onların hikayeleri kitaba ayrı bir renk katmış. Ama beni en çok etkileyen hikaye Soğucak İstasyonu oldu. Biliyorum bu etkinin sebebi biraz da yaşanmışlıklar. Çocukken, trenler, otobüsler, uçaklar hep gezmeyi, farklı yerleri görmeyi temsil ederdi benim için. Sanırdım ki içindeki yolcular hep tatile gidiyor. Büyüyünce anladım ki, ulaşım araçları her zaman güzel anıları temsil etmiyor. İçindeki yolcuların her biri ayrı bir hikaye ve bazen bu yolculuklar ayrılık, hüzün, geç kalmışlık anlamına geliyor.
🔹
Çoğunlukla, ahhh nerede o eskiler, doğallık, güven, samimiyet diyoruz ama ulaşım olmadığı için hastaneye yetişemeyenleri, gurbete çalışmaya gidip yıllarca sevdiklerinden habersiz kalanları düşününce teknolojinin de iyi tarafları var diye düşünmeden edemiyorum. Sanırım biz eskinin samimiyetiyle, teknolojinin kolaylıklarını bir araya getirmeyi beceremiyoruz.
🔹
İşte böyle beni onlarca düşünceyle başbaşa bırakan, birbirinden güzel kısa hikayelerin olduğu bir kitap okudum. Hüzünlüydü ve çok düşündürdü. @salim_nizam ın etkili anlatımıyla keyifli bir okuma sunan bu kitabı @pinarinkitapbahcesi vesilesiyle okudum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. 🤗🌷
Likes: 156
Posted at: 2020-04-30 13:36:42
#kitapyorum #leyleklikonak #salimnizam #çınaraltıyayınları 🔹 Bazen beşyüz sayfalık bir kitabın veremediği duyguyu, onbeş yirmi sayfalık kısacık hikayelerde bulursunuz. Leylekli Konak kitabındaki hikayeler de sizi zamanda yolculuğa çıkarıp duygudan duyguya sürüklüyor. 🔹 İşgal yıllarıyla ilgili bölümü okurken yine, insan insana bu zulmü nasıl yapar diye dehşete düştüm. İstanbul'un tarihi, mimari zenginlikleri ve onların hikayeleri kitaba ayrı bir renk katmış. Ama beni en çok etkileyen hikaye Soğucak İstasyonu oldu. Biliyorum bu etkinin sebebi biraz da yaşanmışlıklar. Çocukken, trenler, otobüsler, uçaklar hep gezmeyi, farklı yerleri görmeyi temsil ederdi benim için. Sanırdım ki içindeki yolcular hep tatile gidiyor. Büyüyünce anladım ki, ulaşım araçları her zaman güzel anıları temsil etmiyor. İçindeki yolcuların her biri ayrı bir hikaye ve bazen bu yolculuklar ayrılık, hüzün, geç kalmışlık anlamına geliyor. 🔹 Çoğunlukla, ahhh nerede o eskiler, doğallık, güven, samimiyet diyoruz ama ulaşım olmadığı için hastaneye yetişemeyenleri, gurbete çalışmaya gidip yıllarca sevdiklerinden habersiz kalanları düşününce teknolojinin de iyi tarafları var diye düşünmeden edemiyorum. Sanırım biz eskinin samimiyetiyle, teknolojinin kolaylıklarını bir araya getirmeyi beceremiyoruz. 🔹 İşte böyle beni onlarca düşünceyle başbaşa bırakan, birbirinden güzel kısa hikayelerin olduğu bir kitap okudum. Hüzünlüydü ve çok düşündürdü. @salim_nizam ın etkili anlatımıyla keyifli bir okuma sunan bu kitabı @pinarinkitapbahcesi vesilesiyle okudum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. 🤗🌷
salimnizam #Repost @nurdaninkitaplari (@get_repost)
・・・
💯🏖️ LEYLEKLİ KONAK
@salim_nizam 
@cinaraltiyayinlari 🏠🦩
“Her yaşın ayrı güzelliği var” derler ya,çok doğru derler.
Ama en çok gençliğin kıymetini bilmek gerek.
İstediğini yer,içer.Ayakların seni istediğin yere götürür.
Aklın hâlâ çalışırken,karşındakine mantıklı cevaplar verebilir.
Kafana takılanları kolayca sorabilirsin. *Rumlardan kalma,taştan yapılma iki katlı konağın bir zamanlar;evin hanımı olan 👵🏻Mürüvvet Hanım’ı şimdilerde yaşlanmış ve Alzheimer hastası olmuş ve Hicabiye İsimli bir hanıma emanet edilmiştir. *Dedim ya hani gençliğin kıymetini bilmek lazım diye işte,👵🏻Mürüvvet Hanım şimdilerde çoğu zaman kendi tuvalet ihtiyacını bile karşılayamaz,ilaçlarını kendi içemez,yeri geldiğinde evlatlarını bile hatırlayamaz olmuştur. *Öncelikle şunu belirtmek isterim.
Bu kitapta,ödüllü yazar Salim Nizam’ın; Ömer Seyfettin,Orhan Keman,Mahmut Tunaboylu,2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul,Ümit Kaftancıoğlu Hikaye Yarışması gibi çeşitli yarışmalarda elde ettiği ödüllü hikayeleri yer almaktadır.

Çok şanslıyım ki bu hikayeleri okuma şansı yakaladım.😌 Muhteşem yorum,Mükemmel akıcılık ve birbirinden güzel hikayelerle dolu 3 ödüllü kitap.Kendi yorumumdan sonra birde size arka kapak yorumu bırakıyorum❤️ 🦩🏠 Çatısında leylek yuvası bulunan Rumlardan kalma, taştan yapılma iki katlı tarihi konağın demir tokmaklı kapısının önünde, Süreyya Hanım ve Abdurrahman Bey otomobillerine binip yeni evlerine taşınmadan önce; eskiden evin hanımı olup şimdi kocamış bir çınar ağacı gibi yalnızlığına terk ettikleri Mürüvvet Hanım’ı yeni bakıcılarına teslim ederken sıkı sıkıya tembihlemekteydiler.

#nurdaninkitaplari #salimnizam 
#çınaraltıyayınları #okudumbitti 
#leyleklikonak
Likes: 206
Posted at: 2020-04-30 09:49:12
#Repost @nurdaninkitaplari (@get_repost) ・・・ 💯🏖️ LEYLEKLİ KONAK @salim_nizam @cinaraltiyayinlari 🏠🦩 “Her yaşın ayrı güzelliği var” derler ya,çok doğru derler. Ama en çok gençliğin kıymetini bilmek gerek. İstediğini yer,içer.Ayakların seni istediğin yere götürür. Aklın hâlâ çalışırken,karşındakine mantıklı cevaplar verebilir. Kafana takılanları kolayca sorabilirsin. *Rumlardan kalma,taştan yapılma iki katlı konağın bir zamanlar;evin hanımı olan 👵🏻Mürüvvet Hanım’ı şimdilerde yaşlanmış ve Alzheimer hastası olmuş ve Hicabiye İsimli bir hanıma emanet edilmiştir. *Dedim ya hani gençliğin kıymetini bilmek lazım diye işte,👵🏻Mürüvvet Hanım şimdilerde çoğu zaman kendi tuvalet ihtiyacını bile karşılayamaz,ilaçlarını kendi içemez,yeri geldiğinde evlatlarını bile hatırlayamaz olmuştur. *Öncelikle şunu belirtmek isterim. Bu kitapta,ödüllü yazar Salim Nizam’ın; Ömer Seyfettin,Orhan Keman,Mahmut Tunaboylu,2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul,Ümit Kaftancıoğlu Hikaye Yarışması gibi çeşitli yarışmalarda elde ettiği ödüllü hikayeleri yer almaktadır. Çok şanslıyım ki bu hikayeleri okuma şansı yakaladım.😌 Muhteşem yorum,Mükemmel akıcılık ve birbirinden güzel hikayelerle dolu 3 ödüllü kitap.Kendi yorumumdan sonra birde size arka kapak yorumu bırakıyorum❤️ 🦩🏠 Çatısında leylek yuvası bulunan Rumlardan kalma, taştan yapılma iki katlı tarihi konağın demir tokmaklı kapısının önünde, Süreyya Hanım ve Abdurrahman Bey otomobillerine binip yeni evlerine taşınmadan önce; eskiden evin hanımı olup şimdi kocamış bir çınar ağacı gibi yalnızlığına terk ettikleri Mürüvvet Hanım’ı yeni bakıcılarına teslim ederken sıkı sıkıya tembihlemekteydiler. #nurdaninkitaplari #salimnizam #çınaraltıyayınları #okudumbitti #leyleklikonak
salimnizam 💯👰 LEYLEKLİ KONAK
@salim_nizam 
@cinaraltiyayinlari 🏠🦩
“Her yaşın ayrı güzelliği var” derler ya,çok doğru derler.
Ama en çok gençliğin kıymetini bilmek gerek.
İstediğini yer,içer.Ayakların seni istediğin yere götürür.
Aklın hâlâ çalışırken,karşındakine mantıklı cevaplar verebilir.
Kafana takılanları kolayca sorabilirsin. *Rumlardan kalma,taştan yapılma iki katlı konağın bir zamanlar;evin hanımı olan 👵🏻Mürüvvet Hanım’ı şimdilerde yaşlanmış ve Alzheimer hastası olmuş ve Hicabiye İsimli bir hanıma emanet edilmiştir. *Dedim ya hani gençliğin kıymetini bilmek lazım diye işte,👵🏻Mürüvvet Hanım şimdilerde çoğu zaman kendi tuvalet ihtiyacını bile karşılayamaz,ilaçlarını kendi içemez,yeri geldiğinde evlatlarını bile hatırlayamaz olmuştur. *Öncelikle şunu belirtmek isterim.
Bu kitapta,ödüllü yazar Salim Nizam’ın; Ömer Seyfettin,Orhan Keman,Mahmut Tunaboylu,2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul,Ümit Kaftancıoğlu Hikaye Yarışması gibi çeşitli yarışmalarda elde ettiği ödüllü hikayeleri yer almaktadır.

Çok şanslıyım ki bu hikayeleri okuma şansı yakaladım.😌 Muhteşem yorum,Mükemmel akıcılık ve birbirinden güzel hikayelerle dolu 3 ödüllü kitap.Kendi yorumumdan sonra birde size arka kapak yorumu bırakıyorum❤️ 🦩🏠 Çatısında leylek yuvası bulunan Rumlardan kalma, taştan yapılma iki katlı tarihi konağın demir tokmaklı kapısının önünde, Süreyya Hanım ve Abdurrahman Bey otomobillerine binip yeni evlerine taşınmadan önce; eskiden evin hanımı olup şimdi kocamış bir çınar ağacı gibi yalnızlığına terk ettikleri Mürüvvet Hanım’ı yeni bakıcılarına teslim ederken sıkı sıkıya tembihlemekteydiler.

#nurdaninkitaplari #salimnizam 
#çınaraltıyayınları #okudumbitti 
#leyleklikonak
Likes: 554
Posted at: 2020-04-30 09:43:07
💯👰 LEYLEKLİ KONAK @salim_nizam @cinaraltiyayinlari 🏠🦩 “Her yaşın ayrı güzelliği var” derler ya,çok doğru derler. Ama en çok gençliğin kıymetini bilmek gerek. İstediğini yer,içer.Ayakların seni istediğin yere götürür. Aklın hâlâ çalışırken,karşındakine mantıklı cevaplar verebilir. Kafana takılanları kolayca sorabilirsin. *Rumlardan kalma,taştan yapılma iki katlı konağın bir zamanlar;evin hanımı olan 👵🏻Mürüvvet Hanım’ı şimdilerde yaşlanmış ve Alzheimer hastası olmuş ve Hicabiye İsimli bir hanıma emanet edilmiştir. *Dedim ya hani gençliğin kıymetini bilmek lazım diye işte,👵🏻Mürüvvet Hanım şimdilerde çoğu zaman kendi tuvalet ihtiyacını bile karşılayamaz,ilaçlarını kendi içemez,yeri geldiğinde evlatlarını bile hatırlayamaz olmuştur. *Öncelikle şunu belirtmek isterim. Bu kitapta,ödüllü yazar Salim Nizam’ın; Ömer Seyfettin,Orhan Keman,Mahmut Tunaboylu,2010 Avrupa Kültür Başkenti İstanbul,Ümit Kaftancıoğlu Hikaye Yarışması gibi çeşitli yarışmalarda elde ettiği ödüllü hikayeleri yer almaktadır. Çok şanslıyım ki bu hikayeleri okuma şansı yakaladım.😌 Muhteşem yorum,Mükemmel akıcılık ve birbirinden güzel hikayelerle dolu 3 ödüllü kitap.Kendi yorumumdan sonra birde size arka kapak yorumu bırakıyorum❤️ 🦩🏠 Çatısında leylek yuvası bulunan Rumlardan kalma, taştan yapılma iki katlı tarihi konağın demir tokmaklı kapısının önünde, Süreyya Hanım ve Abdurrahman Bey otomobillerine binip yeni evlerine taşınmadan önce; eskiden evin hanımı olup şimdi kocamış bir çınar ağacı gibi yalnızlığına terk ettikleri Mürüvvet Hanım’ı yeni bakıcılarına teslim ederken sıkı sıkıya tembihlemekteydiler. #nurdaninkitaplari #salimnizam #çınaraltıyayınları #okudumbitti #leyleklikonak
salimnizam #okunacakkitaplarimdan #ömrümuzaklardaazalmasın .
🌺🍀#alinti 🍀🌺
.
Yönünüzü her kaybettiginizde Demirkazık Yıldızı'na bakın. Çünkü o hep kuzeyi gösterir.✨✨💫 .
Bu romanda,
 Zülüce’nin yılanlarıyla yollar kat edecek, on yedi kuyunun suyunun boşaltılmasına ve yıllar önce işlenen bir cinayete tanık olacaksınız…
Büyüye çare, yalnız bir kirpinin bulabileceği yerdedir ancak mevsim sonbahar olunca kirpiotunu bulmak güçleşecektir…
Sansar Sakis’in üzüm bağları, şarap fabrikaları ve kör zindanları…
Levanten Simon’la bozulan ticari ilişkileri ve halkın sömürülmesi…
Savaş, isyan ve yangın…
Küller arasından doğan bir aşk ve aşkların gölgesinde zor bir seçim…
Beklenmeyen bir haber ve göç…
Bandırma Limanı’nda hüzün dolu bir sahne…
Ölülerini bırakıp gidenler ve ömürleri uzaklarda azalan insanlar…
Manoli’nin annesine yazdığı son mektup:
Ömrüm Uzaklarda Azalmasın Anne…
.
✨💫Salim Nizam hocamin @salim_nizam kalemiyle #kırmızıminibüs sayesinde tanışmış ve de cok sevmiştim. Yola şimdi #ömrümuzaklardaazalmasın
İle devam edeceğim👍😎bakalım bu yolculukta beni neler bekliyor ✨💫✨
.
#pinarinetkinligi #ömrümuzaklardaazalmasın #cinaraltiyayinlari #salimnizam
Likes: 40
Posted at: 2020-04-28 14:31:46
#okunacakkitaplarimdan #ömrümuzaklardaazalmasın . 🌺🍀#alinti 🍀🌺 . Yönünüzü her kaybettiginizde Demirkazık Yıldızı'na bakın. Çünkü o hep kuzeyi gösterir.✨✨💫 . Bu romanda,  Zülüce’nin yılanlarıyla yollar kat edecek, on yedi kuyunun suyunun boşaltılmasına ve yıllar önce işlenen bir cinayete tanık olacaksınız… Büyüye çare, yalnız bir kirpinin bulabileceği yerdedir ancak mevsim sonbahar olunca kirpiotunu bulmak güçleşecektir… Sansar Sakis’in üzüm bağları, şarap fabrikaları ve kör zindanları… Levanten Simon’la bozulan ticari ilişkileri ve halkın sömürülmesi… Savaş, isyan ve yangın… Küller arasından doğan bir aşk ve aşkların gölgesinde zor bir seçim… Beklenmeyen bir haber ve göç… Bandırma Limanı’nda hüzün dolu bir sahne… Ölülerini bırakıp gidenler ve ömürleri uzaklarda azalan insanlar… Manoli’nin annesine yazdığı son mektup: Ömrüm Uzaklarda Azalmasın Anne… . ✨💫Salim Nizam hocamin @salim_nizam kalemiyle #kırmızıminibüs sayesinde tanışmış ve de cok sevmiştim. Yola şimdi #ömrümuzaklardaazalmasın İle devam edeceğim👍😎bakalım bu yolculukta beni neler bekliyor ✨💫✨ . #pinarinetkinligi #ömrümuzaklardaazalmasın #cinaraltiyayinlari #salimnizam
salimnizam 💫⏳Merhaba uzun zamandır böyle içten,doğal bir hikaye kitabı okumamıştım. Beni biraz çocukluğuma götürdü😊teşekkürler @salim_nizam ve @cinaraltiyayinlari 🍎 Ana, mor salkımlı evimizin küçük sobasının üzerine, yine elma kabukları koysam, bacamıza elma kuşları gelir belki. Belki de bir tüy düşer kuşların kanatları arasından bahçemizin tam ortasına… 
#nurdaninkitaplari #okudumbitti #çınaraltıyayınları #cinaraltiyayinlari #salimnizam
Likes: 636
Posted at: 2020-04-26 08:53:48
💫⏳Merhaba uzun zamandır böyle içten,doğal bir hikaye kitabı okumamıştım. Beni biraz çocukluğuma götürdü😊teşekkürler @salim_nizam ve @cinaraltiyayinlari 🍎 Ana, mor salkımlı evimizin küçük sobasının üzerine, yine elma kabukları koysam, bacamıza elma kuşları gelir belki. Belki de bir tüy düşer kuşların kanatları arasından bahçemizin tam ortasına… #nurdaninkitaplari #okudumbitti #çınaraltıyayınları #cinaraltiyayinlari #salimnizam
salimnizam #kitapyorum #köysaatcisi #salimnizam #çınaraltıyayınları
🔹
Bazı öykü kitaplarını okurken, ince bir sızı, farkettirmeden sizi saran bir hüzün hissedersiniz. Ama rahatsız etmez,aksine sizi anılara çektiği için güzel gelir o duygular. Köy Saatçisi de öyle bir öykü kitabı oldu benim için.
🔹
Başlarda, yıllardır gidemediğim köyümüze götürdü beni. Annemin anlattığı , yaşanmışlık dolu acı tatlı hayat hikayelerine... Kavuşamayan sevdalılara, bir ağaç için yıllar süren kavgalara. Sonrasında Bursa' nın, İstanbul'un tarihinde bir yolculuğa çıkardı. Sonlara doğru ise kulaklarımda Sezen Aksu'nun sesiyle gözlerim dolu dolu kapattım kitabı.
Likes: 161
Posted at: 2020-04-25 10:38:04
#kitapyorum #köysaatcisi #salimnizam #çınaraltıyayınları 🔹 Bazı öykü kitaplarını okurken, ince bir sızı, farkettirmeden sizi saran bir hüzün hissedersiniz. Ama rahatsız etmez,aksine sizi anılara çektiği için güzel gelir o duygular. Köy Saatçisi de öyle bir öykü kitabı oldu benim için. 🔹 Başlarda, yıllardır gidemediğim köyümüze götürdü beni. Annemin anlattığı , yaşanmışlık dolu acı tatlı hayat hikayelerine... Kavuşamayan sevdalılara, bir ağaç için yıllar süren kavgalara. Sonrasında Bursa' nın, İstanbul'un tarihinde bir yolculuğa çıkardı. Sonlara doğru ise kulaklarımda Sezen Aksu'nun sesiyle gözlerim dolu dolu kapattım kitabı. "Yağmuru kim döküyor? Ünzile kaç koyun ediyor?..." . Her hayat ayrı bir hikayedir ama bazıları insanın yüreğine yer eder ve yıllar yılı dilden dile dolanır. 🔹 Deli Deliden Hoşlanır öyküsü benim için ayrı bir yer tutsa da kitaptaki tüm öyküleri severek okudum. Anlatım bazen şiir gibi ahenkli, bazen de su gibi duruydu. Yazarın kitaplarının kapak çalışmaları da ayrıca dikkat çekiyor bence. @salim_nizam ın bu güzel kitabını @pinarinkitapbahcesi vesilesiyle okudum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. 🌷🌷🌷 🔹 #alıntı "Ümidimi kaybetmeden turnaların peşinden giderken bu şehirden, başka şehirlerde de arayacağım seni. Biliyorum seyyahım bu dünyada. Bir ağacın gölgesinde dinlendim ve gidiyorum. Ben hiç gidenleri sevmedim, bitenleri sevmedim, yitenleri sevmedim. Hacet uykularından uyanacağım aniden, anne neredesin?"
salimnizam Merhaba 🙋🏻‍♀️keyifler yerindedir inşallah 🙏🏻 @okumacemberiolusturalim etkinliğinin 4. kitabı olan Usta Yazar #salimnizam #ömrümuzaklardaazalmasın #okudumbitti 
#salimnizam okumayı çok seviyorum ☺️ okuduğum 5. kitabı ve bir insan bir kitaptan hiç mi sıkılmaz ya da sevmez asla.Bitecek diye ödüm kopuyor bittiğinde yeni kitaba başlayamıyorum Hocam kaleminiz daim olsun inşallah... Elbizlik Köyündeki Zülüce,Kızıl Safer,Manoli,Bedros,Salamis, Bay Yorgi,Bayan Mariya,Sansar Sakis,Greg Helena,Verena,Deli Lali... Onların hayatlarına misafir oldum onların acı,tatlı hikayeleri boğazımda bir yumru oluşturdu... Kiminin hayatı on yedi kuyunun boşaltılmasına,kiminin ise kirpiotuna... Daha fazla para uğruna mahvolan baba ve oğlu,bozulan ticari ilişkiler,savaş,isyan ve yangın...
Yeni bir aşk,beklenmeyen bir haber ve göç.
Ölülerini ve hasta yaşlılarını bırakıp gitmek zorunda olanlar ve ömürleri uzaklarda azalan insanlar... Şiddetle okumanızı tavsiye ederek,huzurlu bir akşam dilerim 🙏🏻😘❤️❤️❤️ #kitapönerisi #kitapokumayıseviyorum #kitapkurdu #kitapokumaköşesi #kitapokur #kitapokumaközgürlüktür #kitapokumasaati #kitapokumaakımı #kitapokumaklazım #kitapokumakeyfi #kitapsevgisi #kitapokuyunveokutturun #kitapokumakgüzeldir #kitapokumahalleri #kitapokumakhuzurverir ❤️
Likes: 122
Posted at: 2020-04-21 14:56:43
Merhaba 🙋🏻‍♀️keyifler yerindedir inşallah 🙏🏻 @okumacemberiolusturalim etkinliğinin 4. kitabı olan Usta Yazar #salimnizam #ömrümuzaklardaazalmasın #okudumbitti #salimnizam okumayı çok seviyorum ☺️ okuduğum 5. kitabı ve bir insan bir kitaptan hiç mi sıkılmaz ya da sevmez asla.Bitecek diye ödüm kopuyor bittiğinde yeni kitaba başlayamıyorum Hocam kaleminiz daim olsun inşallah... Elbizlik Köyündeki Zülüce,Kızıl Safer,Manoli,Bedros,Salamis, Bay Yorgi,Bayan Mariya,Sansar Sakis,Greg Helena,Verena,Deli Lali... Onların hayatlarına misafir oldum onların acı,tatlı hikayeleri boğazımda bir yumru oluşturdu... Kiminin hayatı on yedi kuyunun boşaltılmasına,kiminin ise kirpiotuna... Daha fazla para uğruna mahvolan baba ve oğlu,bozulan ticari ilişkiler,savaş,isyan ve yangın... Yeni bir aşk,beklenmeyen bir haber ve göç. Ölülerini ve hasta yaşlılarını bırakıp gitmek zorunda olanlar ve ömürleri uzaklarda azalan insanlar... Şiddetle okumanızı tavsiye ederek,huzurlu bir akşam dilerim 🙏🏻😘❤️❤️❤️ #kitapönerisi #kitapokumayıseviyorum #kitapkurdu #kitapokumaköşesi #kitapokur #kitapokumaközgürlüktür #kitapokumasaati #kitapokumaakımı #kitapokumaklazım #kitapokumakeyfi #kitapsevgisi #kitapokuyunveokutturun #kitapokumakgüzeldir #kitapokumahalleri #kitapokumakhuzurverir ❤️
salimnizam ✔️ Son Kazak Kocagöl ~ Salim NİZAM ✔️
.
📌 Satır Çizgleri;
.
📍 Kalp ağrımazsa göz yaşatmaz, derler. Katı bir kalp gözyaşı dökmez.
.
📍 Duvarı nem insanı gam yıkarmış.
.
📍 Yanmadan Sönmez insan
.
📍 En derin yaralar bile birgün kapanır.
.
. 📌 Kitap Yorumu;
Şimdi yazar ile tanışma kitabım oldu ve @salim_nizam kendisiyle muhabbet etme şansım da oldu şöyle ki; kitabı sipariş verdim şahsıma ait damgayı bile bastım birkaç gün sonra okumak için elime aldığımda bir baktım ki baskı hatası 33 sayfadan başlıyor yazarımız'a mesaj attım iade etmemi söyledi bende okumak istediğimi belirtince maille pdf olarak sağolsun attı ve o kısma kadar telefonda okudum. Kitaba gelecek olur isek Kazakların yaşamlarına ve hayatlarına dair gerçek kişilerden karakterlerden oluşan bir kasaba köy göreceksiniz ve o köyde kitap bitince şöyle hayal ettim sandalye yi köyün ortasına koymuşsunuz ve bütün köyü ve olayları seyre dalar şekilde buldum kendimi okurken de. Köyde ki karakterler o kadar güzel işlenmiş ki asıl baş kahramanları bile unutturur cinsten nerdeyse herkes baş rol tabiki asıl kişiler Ruslan ve Katya bunların yaşadıkları bir başlarına ruslanın bu köye gelmesi yolculuğu vb. Zangoç Vassi, Nikita, Slaki köyün büyükleri, Kırmızı Minibüsüyle Acer Emin Müslümanlar ile iç içe yaşamaları veya anlaşmaları ama en güzel şekli de bence herşeyin ve her yörenin iyisi kötüsü var. Kazakları birazda Vikinglere benzettim yaşam biçimleriyle okuyunca belki farkına varırsınız veya başka benzetmeleriniz de olabilir Kazaklar için Balık avı, Su, Göl, Akarsu, Deniz ve Şarap hem çalışkanlar hemde eğlenmeyi seviyorlar bazı yerlerinde çizdikleri oldu başka mücadeleleri konusunda okuyunca sizde farkına varacaksınız yazarın kalemi akıcı ve yormuyor ki zaten hikayede sizi içine alıyor kitapla kalın.
Keyifli Okumalar...
Likes: 258
Posted at: 2020-04-19 11:11:15
✔️ Son Kazak Kocagöl ~ Salim NİZAM ✔️ . 📌 Satır Çizgleri; . 📍 Kalp ağrımazsa göz yaşatmaz, derler. Katı bir kalp gözyaşı dökmez. . 📍 Duvarı nem insanı gam yıkarmış. . 📍 Yanmadan Sönmez insan . 📍 En derin yaralar bile birgün kapanır. . . 📌 Kitap Yorumu; Şimdi yazar ile tanışma kitabım oldu ve @salim_nizam kendisiyle muhabbet etme şansım da oldu şöyle ki; kitabı sipariş verdim şahsıma ait damgayı bile bastım birkaç gün sonra okumak için elime aldığımda bir baktım ki baskı hatası 33 sayfadan başlıyor yazarımız'a mesaj attım iade etmemi söyledi bende okumak istediğimi belirtince maille pdf olarak sağolsun attı ve o kısma kadar telefonda okudum. Kitaba gelecek olur isek Kazakların yaşamlarına ve hayatlarına dair gerçek kişilerden karakterlerden oluşan bir kasaba köy göreceksiniz ve o köyde kitap bitince şöyle hayal ettim sandalye yi köyün ortasına koymuşsunuz ve bütün köyü ve olayları seyre dalar şekilde buldum kendimi okurken de. Köyde ki karakterler o kadar güzel işlenmiş ki asıl baş kahramanları bile unutturur cinsten nerdeyse herkes baş rol tabiki asıl kişiler Ruslan ve Katya bunların yaşadıkları bir başlarına ruslanın bu köye gelmesi yolculuğu vb. Zangoç Vassi, Nikita, Slaki köyün büyükleri, Kırmızı Minibüsüyle Acer Emin Müslümanlar ile iç içe yaşamaları veya anlaşmaları ama en güzel şekli de bence herşeyin ve her yörenin iyisi kötüsü var. Kazakları birazda Vikinglere benzettim yaşam biçimleriyle okuyunca belki farkına varırsınız veya başka benzetmeleriniz de olabilir Kazaklar için Balık avı, Su, Göl, Akarsu, Deniz ve Şarap hem çalışkanlar hemde eğlenmeyi seviyorlar bazı yerlerinde çizdikleri oldu başka mücadeleleri konusunda okuyunca sizde farkına varacaksınız yazarın kalemi akıcı ve yormuyor ki zaten hikayede sizi içine alıyor kitapla kalın. Keyifli Okumalar...
salimnizam 📙✒️ #ahmetaydemi̇r #söz #sözler #yazar #yazarlar #life #lifestyle #instagram #instagood #yazanadam #salimnizam #kahvedükkanıgönen #kozapark #anlamlısözler #çocuk #balıkesir #gönen #buğdaylı #şiirsokakta #şiir #hashtag #instafood #insta #instalikes #instadaily
Likes: 10
Posted at: 2020-04-12 16:54:33
📙✒️ #ahmetaydemi̇r #söz #sözler #yazar #yazarlar #life #lifestyle #instagram #instagood #yazanadam #salimnizam #kahvedükkanıgönen #kozapark #anlamlısözler #çocuk #balıkesir #gönen #buğdaylı #şiirsokakta #şiir #hashtag #instafood #insta #instalikes #instadaily
salimnizam KIRMIZI MİNİBÜS adlı romanımızın yazarı @salim_nizam ; “Kitap okumak demek leyleklerin kanadına tutunup uzak diyarlara gitmek demektir.”
📚😷📖
#evdekal #evdekaltürkiye #evdekalki̇tapoku #hayatevesığar #okumaközgürlüktür #salimnizam #salimnizamkitapları #kırmızıminibüs
Likes: 18
Posted at: 2020-04-09 08:11:39
KIRMIZI MİNİBÜS adlı romanımızın yazarı @salim_nizam ; “Kitap okumak demek leyleklerin kanadına tutunup uzak diyarlara gitmek demektir.” 📚😷📖 #evdekal #evdekaltürkiye #evdekalki̇tapoku #hayatevesığar #okumaközgürlüktür #salimnizam #salimnizamkitapları #kırmızıminibüs
salimnizam #roman#seniniçinenginarsakladım #salimnizam #oreo #çay #kitapönerisi #okumayıseviyorum #kitaplık#kitapsunumu #kitapkurdu#bookstagram #books#okumaaski#okumakeyfi#okumalık #kitapsski#kitapkeyfi##bookstagramturkey#book #bookphotography #edebiyat#booklover#instabook #instabooks
Likes: 26
Posted at: 2020-04-06 09:40:15
#roman#seniniçinenginarsakladım #salimnizam #oreo #çay #kitapönerisi #okumayıseviyorum #kitaplık#kitapsunumu #kitapkurdu#bookstagram #books#okumaaski#okumakeyfi#okumalık #kitapsski#kitapkeyfi##bookstagramturkey#book #bookphotography #edebiyat#booklover#instabook #instabooks
salimnizam ⚠️tavsiye Kitap
#SalimNizam #Seniniçinenginarsakladım
@salim_nizam
.
.
. ↪️Senin için enginar sakladım.↩️
Likes: 32
Posted at: 2020-04-05 17:02:15
⚠️tavsiye Kitap #SalimNizam #Seniniçinenginarsakladım @salim_nizam . . . ↪️Senin için enginar sakladım.↩️ "Bu kitabı okuduğunuz da hayatınızı sorgulayacak ve ailenize sımsıkı sarılacaksınız... Senin için enginar sakladım Yazı mı ,Tura mı? Bir gün hayatınız pamuk ipliğine bağlı olursa ve zor bir seçim yapmak zorun da kalırsanız gönül pusulanız neyi gösterir? Yaşam mı ölüm mü? Silah hemen hayat hem ölüm olursa ve üzerince ecelin gölgesi düşerse... AŞK mesefeleri sever mi? Yükselme tutkusu,kopan ilişkiler ,aldatmalar ve aldanışlar ... Rüzğarın önünde sürüklenen bir aile ....İzmir'den ağrı Dağı'na uzanan bir hikaye...Bir gün hayatınızı devedikenleri kaplarsa ve hayatınız bir yapboz oyununa dönerse... Yine de herkesin sevdikleri için buzdolabında sakladığı bir şeyler vardır. Senin için enginar sakladım,Ödüllü Yazar Salim Nizam'ın Kaleminden unutamayacağımız bir roman.Bundan böyle enginar yediğiniz de ağzınıza buruk bir tat kalacak ve ailenize sımsıkı sarılacaksınız... #evdekalkitapoku #karantinadaokuyoruz #karantinadaokuduklarım #evdekaltürkiye
salimnizam ♡Merhabaa. İşte Mart ayı okuduklarım.
Kısa öykünün büyük ustaları 5/5🌟
Kendine hoş geldin 5/5🌟
Pembe fili düşünme 4/5⭐
Bilinmeyen bir kadının mektubu 4/4🌟
Portakal kabukları 5/5🌟
Kürk mantolu madonna 5/5🌟 Ben bu kadar okuyabildim. peki siz ne kadar kitap okudunuz? Yorumlara yazın ♡♡♡ @miracagri @z.zeynepselvilicarmikli @salim_nizam 
#okudumbitti#martayıokunanlar#yenikitapzamani#salimnizam#miraccagriaktas #zeynepselviliçarmıklı#stefanzweigbilinmeyenbirkadınınmektubu#sabahattinali
Likes: 185
Posted at: 2020-04-01 13:52:58
♡Merhabaa. İşte Mart ayı okuduklarım. Kısa öykünün büyük ustaları 5/5🌟 Kendine hoş geldin 5/5🌟 Pembe fili düşünme 4/5⭐ Bilinmeyen bir kadının mektubu 4/4🌟 Portakal kabukları 5/5🌟 Kürk mantolu madonna 5/5🌟 Ben bu kadar okuyabildim. peki siz ne kadar kitap okudunuz? Yorumlara yazın ♡♡♡ @miracagri @z.zeynepselvilicarmikli @salim_nizam #okudumbitti#martayıokunanlar#yenikitapzamani#salimnizam#miraccagriaktas #zeynepselviliçarmıklı#stefanzweigbilinmeyenbirkadınınmektubu#sabahattinali
salimnizam #hayatevesığar 
İşe gittiğim günler hariç evde geçirdiğim bu günlerde en güzel etkinlik kitap okumak oldu benim için. 
Gelelim konusuna Bandırma 'ya bağlı bir köy bu köyde Rumlar ve Türkler beraber yaşıyorlar. Bu köy öyle bir köy kara büyüler olaylar hiç eksilmiyor. Zülüce isimli yılanları ile birlikte yaşayan bir büyücü ile yollar kat edip yollar yürüyüp yıllar önce işlenen cinayete tanıklık ettim.

Yazardan okuduğum ikinci kitap yazarın kalemini bu kitap ile daha çok sevdim.
Tavsiye ederim 
#okuma #kitap #omrumuzaklardaazalmasin #cinaraltiyayinlari #salimnizam #kitapyorumum #mübadele #köy #bandırma #bandırma
Likes: 120
Posted at: 2020-03-30 06:54:55
#hayatevesığar İşe gittiğim günler hariç evde geçirdiğim bu günlerde en güzel etkinlik kitap okumak oldu benim için. Gelelim konusuna Bandırma 'ya bağlı bir köy bu köyde Rumlar ve Türkler beraber yaşıyorlar. Bu köy öyle bir köy kara büyüler olaylar hiç eksilmiyor. Zülüce isimli yılanları ile birlikte yaşayan bir büyücü ile yollar kat edip yollar yürüyüp yıllar önce işlenen cinayete tanıklık ettim. Yazardan okuduğum ikinci kitap yazarın kalemini bu kitap ile daha çok sevdim. Tavsiye ederim #okuma #kitap #omrumuzaklardaazalmasin #cinaraltiyayinlari #salimnizam #kitapyorumum #mübadele #köy #bandırma #bandırma
salimnizam #ahmetaydemi̇r #söz #sözler #yazar #yazarlar #life #lifestyle #instagram #instagood #yazanadam #salimnizam #kahvedükkanıgönen #kozapark #anlamlısözler #çocuk #balıkesir #gönen #buğdaylı #şiirsokakta #şiir #hashtag #instafood #insta #instalikes #instadaily
Likes: 29
Posted at: 2020-03-29 15:45:51
#ahmetaydemi̇r #söz #sözler #yazar #yazarlar #life #lifestyle #instagram #instagood #yazanadam #salimnizam #kahvedükkanıgönen #kozapark #anlamlısözler #çocuk #balıkesir #gönen #buğdaylı #şiirsokakta #şiir #hashtag #instafood #insta #instalikes #instadaily
salimnizam 📔✒️✔️#ahmetaydemi̇r #söz #sözler #yazar #yazarlar #life #lifestyle #instagram #instagood #yazanadam #salimnizam #kahvedükkanıgönen #kozapark #anlamlısözler #çocuk #balıkesir #gönen #buğdaylı #şiirsokakta #şiir #hashtag #kahramantazeoğlu #kitap #kitaplar #inşallah #aile #insta #instalikes #instadaily #instamood
Likes: 20
Posted at: 2020-03-24 12:02:05
📔✒️✔️#ahmetaydemi̇r #söz #sözler #yazar #yazarlar #life #lifestyle #instagram #instagood #yazanadam #salimnizam #kahvedükkanıgönen #kozapark #anlamlısözler #çocuk #balıkesir #gönen #buğdaylı #şiirsokakta #şiir #hashtag #kahramantazeoğlu #kitap #kitaplar #inşallah #aile #insta #instalikes #instadaily #instamood
salimnizam #ahmetaydemi̇r #söz #sözler #yazar #yazarlar #life #lifestyle #instagram #instagood #yazanadam #salimnizam #kahvedükkanıgönen #kozapark #anlamlısözler #çocuk #balıkesir #gönen #buğdaylı #şiirsokakta #şiir #hashtag #kahramantazeoğlu #kitap #kitaplar #inşallah #aile #insta #instalikes #instadaily #instamood
Likes: 18
Posted at: 2020-03-14 13:00:59
#ahmetaydemi̇r #söz #sözler #yazar #yazarlar #life #lifestyle #instagram #instagood #yazanadam #salimnizam #kahvedükkanıgönen #kozapark #anlamlısözler #çocuk #balıkesir #gönen #buğdaylı #şiirsokakta #şiir #hashtag #kahramantazeoğlu #kitap #kitaplar #inşallah #aile #insta #instalikes #instadaily #instamood
salimnizam Cesaretin varsa, esaretin geçicidir.
📒✒️
#ahmetaydemi̇r #söz #sözler #yazar #yazarlar #life #lifestyle #instagram #instagood #yazanadam #salimnizam #kahvedükkanıgönen #kozapark #anlamlısözler #çocuk #balıkesir #gönen #buğdaylı #şiirsokakta #şiir #hashtag #instafood #insta #instalikes #instadaily #instamood #kahvedükkanıgönen #keşfet
#villaportgönen
Likes: 33
Posted at: 2020-03-03 20:20:24
Cesaretin varsa, esaretin geçicidir. 📒✒️ #ahmetaydemi̇r #söz #sözler #yazar #yazarlar #life #lifestyle #instagram #instagood #yazanadam #salimnizam #kahvedükkanıgönen #kozapark #anlamlısözler #çocuk #balıkesir #gönen #buğdaylı #şiirsokakta #şiir #hashtag #instafood #insta #instalikes #instadaily #instamood #kahvedükkanıgönen #keşfet #villaportgönen
salimnizam #Repost @kitap_delisifatma @download.ins
---
Selamlar...
Yine güzel bir kitap yorumu ile sizlerleyim.
Yazarın kalemi ile bu kitap sayesinde tanıştım. Oku oku sitesinde ki indirimden aldım. Okuduktan sonra iyi ki almışım dedim. Diğer kitaplarını da mutlaka temin edip okumaya karar verdim.
Kitabın konusuna gelince, çekirdek bir ailemiz var. Olasılıklarla yaşayan , maceraperest, başarılı bir mimar, gezmeyi, tozmayı seven çapkın mı çapkın babamız... Annemiz ise, klasik film tutkunu, eşine sadık, seven , herşeyin aslında farkında olan ama göz yuman, her zaman beklemeye hazır bir eş. Ama en yakın arkadaşı ile kocasını kendi yataklarında yakalayana kadar. Bu ihaneti yutmak mümkün değil. Ve ayrılık. Kuşbilimci olmak isteyen, bu peşmekeşin arasında büyüyen oğul. 
Ve tam 18 yıl sonra annemiz Gülnara eski eşine bir mesaj atıp İstanbul'a çağırıyor. Meraklanan Yalçın gidiyor. Yalçın gidiyor gitmesine ama bulduğu Gülnara bıraktığı Gülnara değil. 
İzmir, İstanbul ve Ağrı Dağı arasında gelişen olaylar başlıyor.
Aşk, ihanet, pişmanlık ve bolca hüzün doluydu kitap. 
Ben çok nadir ağlayan insanım. Sona doğru boğazındaki düğüm arttı. Az kalsın ağlıyordum 🥴
Demek istediğim okurken bolca hüzünleneceğiniz sizi güzel bir maceraya sürükleyecek bu kitap.
İyi okumalar.
Kitapla kalın 🤗
#okudumbitti #okumakgüzeldir #okumak #kitap #kitapseverler #kitaptanıtımı #kitaptavsiyesi #books #bookstagram #fenomenkitaplar #salimnizam #salimnizamkitapları #edebiyat #kesfet
Likes: 34
Posted at: 2020-03-02 18:06:49
#Repost @kitap_delisifatma @download.ins --- Selamlar... Yine güzel bir kitap yorumu ile sizlerleyim. Yazarın kalemi ile bu kitap sayesinde tanıştım. Oku oku sitesinde ki indirimden aldım. Okuduktan sonra iyi ki almışım dedim. Diğer kitaplarını da mutlaka temin edip okumaya karar verdim. Kitabın konusuna gelince, çekirdek bir ailemiz var. Olasılıklarla yaşayan , maceraperest, başarılı bir mimar, gezmeyi, tozmayı seven çapkın mı çapkın babamız... Annemiz ise, klasik film tutkunu, eşine sadık, seven , herşeyin aslında farkında olan ama göz yuman, her zaman beklemeye hazır bir eş. Ama en yakın arkadaşı ile kocasını kendi yataklarında yakalayana kadar. Bu ihaneti yutmak mümkün değil. Ve ayrılık. Kuşbilimci olmak isteyen, bu peşmekeşin arasında büyüyen oğul. Ve tam 18 yıl sonra annemiz Gülnara eski eşine bir mesaj atıp İstanbul'a çağırıyor. Meraklanan Yalçın gidiyor. Yalçın gidiyor gitmesine ama bulduğu Gülnara bıraktığı Gülnara değil. İzmir, İstanbul ve Ağrı Dağı arasında gelişen olaylar başlıyor. Aşk, ihanet, pişmanlık ve bolca hüzün doluydu kitap. Ben çok nadir ağlayan insanım. Sona doğru boğazındaki düğüm arttı. Az kalsın ağlıyordum 🥴 Demek istediğim okurken bolca hüzünleneceğiniz sizi güzel bir maceraya sürükleyecek bu kitap. İyi okumalar. Kitapla kalın 🤗 #okudumbitti #okumakgüzeldir #okumak #kitap #kitapseverler #kitaptanıtımı #kitaptavsiyesi #books #bookstagram #fenomenkitaplar #salimnizam #salimnizamkitapları #edebiyat #kesfet
salimnizam ÖMRÜM UZAKLARDA KALMASIN
Salim Nizam
Roman Yönünüzü her kaybettiğinizde Demirkazık Yıldızı'na bakın...
Çünkü o hep kuzeyi gösterir. Bu romanda zülücenin yılanlarıyla yollar kat edecek, kuyunun suyunun boşaltılmasına ve yıllar önce işlenen bir cinayete tanık olacaksınız.

#repost #cinaralti #cinaraltiyayinlari #cinarltindayiz #roman #salimnizam #yenikitap #okuryazarbuluşması #kitapokumakgüzeldir #romanyazarı
Likes: 31
Posted at: 2020-02-24 16:15:43
ÖMRÜM UZAKLARDA KALMASIN Salim Nizam Roman Yönünüzü her kaybettiğinizde Demirkazık Yıldızı'na bakın... Çünkü o hep kuzeyi gösterir. Bu romanda zülücenin yılanlarıyla yollar kat edecek, kuyunun suyunun boşaltılmasına ve yıllar önce işlenen bir cinayete tanık olacaksınız. #repost #cinaralti #cinaraltiyayinlari #cinarltindayiz #roman #salimnizam #yenikitap #okuryazarbuluşması #kitapokumakgüzeldir #romanyazarı

Famous / Popular results for salimnizam

Twitter Search Results for salimnizam

Log in Sign up You are on Twitter Mobile because you are using an old version of Firefox. Learn more here Search Refresh Enter a topic, @name, or fullname kultursever @kultursever 28 Jan 16 #Repost @salimniz with repostapp ・・・ #ömrümuzaklardaazalmasın #salimnizam #kitap #kitaplar… instagram.com/p/BBGOSi1mv7M/ View details · Derya Sezgin @dryszgn May 4 #köysaatcisi #salimnizam #okudumbitti Günaydın dostlar, harika bir grupla canım Aysunummm kitap.aysun ve eşi Yalçın kardeşim yalcinydm sayesinde kalemini ve duygusunu çok sevdiğim salim_nizam hocamın #ödüllüöyküler… instagram.com/p/B_y5zWFpiPU/… View location · 1OL @Biroluz Mar 6 Replying to @ivrizikastamonu Bana da o zaman #SalimNizam'ın #ÖmerSeyfettin Biografisindeki #inebolu ile ilgili bölümleri paylaşmak düşer. 17. Bölüm : facebook.com/salimniz/posts… View conversation · Köln Kütüphane @KolnKutuphane Jan 30 Sevgililer Günü'nde sevdiğinize bir kitap alın! O'nda ömür boyu bir iz bırakın🎁💝 👉kolnkutuphane.de/omrum-uzaklard… (Kampanya 31 Ocak 2020 saat 00:00'a kadar geçerlidir) 🇪🇺#AvrupaOkusunDiye #kölnkütüphane #sevgililergünü #14şubat #kitap #kitapkurdu #kitapcenneti #neokuyorum #salimnizam pic.twitter.com/JjjX0ap8iO View photo · @plrnszkhrmn @srknbnm Dec 9 Replying to @SalimNizam @salimniz @salimniz View conversation · @plrnszkhrmn @srknbnm Dec 9 ?KIRMIZI MİNİBÜS? HIZ KESMİYOR - SANAL BASIN #kırmızı minibüs# @salimnizam #çınaraltıyayınları sanalbasin.com/kirmizi-minibu… View summary · Derya Sezgin @dryszgn 2 Jul 18 Mutlu ve huzurlu haftalar canlarrr, güzel bir gün olsun 🤗📚💐💕💕💕💜💜💜 . #saçlarımakınayakbaba #salimnizam #okudumbitti (02/07/2018) . . 24 #ödüllü #hikayeden oluşan kitap okuduğum ikinci… instagram.com/p/BkuqrjfnZ-H/… View location · İsim Olmadan Asla @dinmeyen 2 Jun 18 #salimnizam instagram.com/p/BjcmSnGHanC/… View details · Adem GENÇ Ⓜ️Ⓜ️ @ademgenc 27 Nov 17 Ömründe bir defa deniz kızı gören hiçkimseyi görmez olur... #SonKazakKocagöl #SalimNizam #fenomenkitaplar pic.twitter.com/qEEaeJPskE View photo · Notet Kirtasiye @notetkirtasiye 31 May 16 Notet Kırtasiye Kitap Tanıtım İmza Günü #salimnizam #seninicinenginarsakladim @notetkirtasiye #notetkirtasiye pic.twitter.com/sWfHVeJFt5 View photo · ECENUR TEK @Ecee_tek 28 Oct 14 Ömrüm uzaklarda azalmasın.. #salimnizam View location · Gülçer Yılmaz Aydın @GulcerAydin 7 Aug 12 @salimnizam tesekkurler View details · Saiful Nizam Salim @SalimNizam SalimNizam @SalimNizam6 salim_nizam @salimnizam8 View more people Load older Tweets Back to top · Turn images off

Voticle Trending & Popular Articles
Probate is the lawful procedure of passing on your resources to your beneficiaries. Depending on which state you are living in, the size of the state to be transferred has its specific limit, and that can be exchanged essentially without a probate. In a few states, the limit is as low as a few thousand dollars but in others, it can go sky...
Looking to strike it rich fast? Well, now is your time to become a millionaire overnight. Another Powerball drawing failed to produce a winner on Saturday after reaching a staggering $900 million jackpot earlier in the day -- by far the largest ever.  Now lottery officials estimate the jackpot is already at $1.3 billion ahead of the next...
There are so many things which could land you in a position where you realize that you have to take care of the kids alone. Maybe the father to your kids died, or just left. The fact is, with over 80% of split marriages and relationships with kids involved, the children stay with their mother while their father moves on to start another family...

What is the meaning/definition of the letters in salimnizam?

Meaning of salimnizam by its letters

salimnizam acronym or abbreviation means:

S: Meaning of S in salimnizam. You appreciate liberality. Ability is awesome, however don't misrepresent. Seek after most noteworthy ability and fortunes is next to you. Skilled, you bring joy into lives of others. Charming identity, help other people toward thriving and in addition yourself. Valor and adaptability bring marvelous vocation, accommodate seniority. Try not to dream about improbable objectives, be viable and cut out a profession. Awesome vision, don't neglect what is now accomplished. Creativity, don't dissipate vitality or ability imprudently. Lucid, disordered and mean, look for guidance in all exchanges.

For you, it is business before delight. On the off chance that you are in any capacity irritated via vocation, business, or cash concerns, you think that its difficult to unwind and get into the disposition. You can be impractically hopeful to a blame and are able to do much exotic nature. Yet, you never lose control of your feelings. You are extremely watchful and mindful before you give your heart away-and your body, so far as that is concerned. When you make the dedication, however, you stick like paste.

A: Meaning of A in salimnizam.

L: Meaning of L in salimnizam. It is hard for you to understand why individuals carry on senseless once in a while. Balance and insightfulness advance ability. Insider facts of enchantment and puzzle are yours in the event that you fancy. Control sexual desire to keep away from obnoxious circumstances and connections. Evade the powerful, it has nothing to offer. To make progress and satisfaction, first beat contempt and desire. Profound studies helpful. Open air occupations profit.

You can be exceptionally sentimental, connected to the fabulousness of adoration. Having an accomplice is of fundamental significance to you. You are free in your appearance of adoration and will take risks, attempt new sexual encounters and accomplices, gave it's all in great taste. Brains turn you on. You should feel that your accomplice is mentally empowering, else you will think that its hard to support the relationship. You require adoring, nestling, wining, and eating to realize that you're being valued.

I: Meaning of I in salimnizam.

M: Meaning of M in salimnizam. Achievement comes effectively to you. Physical solace and riches matter most. Over liberality and negative behavior patterns are your demise. Regard and religion brings true serenity. Keep away from dangers, they pulverize security. Monitor funds or they make emotional sickness.

You can be extremely sentimental, connected to the allure of affection. Having an accomplice is of foremost significance to you. You are free in your appearance of adoration and will take risks, attempt new sexual encounters and accomplices, gave it's all in great taste. Brains turn you on. You should feel that your accomplice is mentally animating, else you will think that its hard to manage the relationship. You require adoring, nestling, wining, and eating to realize that you're being valued.

N: Meaning of N in salimnizam. You get a kick out of the chance to work, however you generally need a break. Hesitation most noticeably bad adversary, no one but you can overcome. Defeat natural feelings of dread without anyone else's input advancement and idle ability. Indiscreet nature could get you into genuine inconvenience. Conquer propensity to unconventionality and crabbiness, them numerous companions and success. Fanciful issues could overpower, remain in the at this very moment.

You may seem honest, unassuming, and bashful; yet we realize that appearances can lie. With regards to sex, you are no tenderfoot however something of a gifted specialist. You can without much of a stretch go to extremes however, running the range from unquenchability to fatigue with the entire thought of sex. You can be very reproachful of you mate, looking for flawlessness in both of you. It is difficult to discover somebody who can meet your guidelines. You experience issues communicating feelings and gravitating toward to significant others.

Z: Meaning of Z in salimnizam. You like to arrange instead of battle. An optimist, however ascertaining. How far to go? No one but you can choose. Pride does not permit concessions. Capacity to assess circumstances precisely brings achievement. Regard for others negligible, you know your capacity eclipses them. Apply vanity to home and environment, so no mischief happens to it. Abstain from bragging, do the unforeseen, keep standards and accomplish objectives.

You are extremely sentimental, optimistic, and by one means or another you trust that to love intends to endure. You end up serving your mate or drawing in individuals who have irregular inconveniences. You consider yourself to be your darling's rescuer. You are true, enthusiastic, scurrilous, and marvelous. You can't help becoming hopelessly enamored. You fantasize and get turned on by motion pictures and magazines. You don't divulge others of this mystery life, nor of your sexual dreams. You are effortlessly excited sexually.

What does salimnizam mean or stand for ?

This page explains the astronumerology analysis of the abbreviation salimnizam. Below, you also find the detailed meaning of each letter in the salimnizam acronym.

Astrological Analysis and meaning of salimnizam

salimnizam has a life path of 9. salimnizam means: Your exceptional affectability makes you to an incredible degree responsive to people and delicate to the effects of the air, music and insights of nature, tones, differing characters. Each one of these things are working up your insight and exciting the excitement to the encapsulation of things, that are gotten away from the fresh looks and especially to the gathered subtle, the baffling sciences. Society with life way 9 are particularly pulled in by enchantment and feel an overwhelming need to go into this secret data and to check without any other individual's information, whether there is something beneficial or not. You furthermore have the gift of the extrasensory insight, and may do bioenergy and diverse things especially well.

Unhindered chance to meander - is your most noticeable dream. Shackles of property or wealth are simply obstructing your change, so you need to fathom that there comes a period when it is best to quit everything. Moreover, not just a material wealth. It is critical to wander through the typical associations also. You can without a lot of an extend transform into a setback to a wistful relationship, for this circumstance you ought to renounce the allurement to change yourself just to fulfill the individual you love. Nothing will help, and at last your relationship will make both of you beset. You should act normally and assume that you will find fulfillment that is wanted to you in a manner of speaking. Make an effort not to agree for whatever else, and a short time later you will find decisively what you're looking for.

The Life Path 9 demonstrates that veneration is so basic to you, that you can love meanwhile a couple people and value the delight of warmth in each one of its shades and tints. The nostalgic everlasting love - is not your fate. Hop into a delight, then plunge into misery, and expanding the experience, find the new love. Moreover, at precisely that point you will find a whole satisfaction in your life.

Name Meaning of salimnizam

salimnizam

More meanings / definitions of salimnizam or words, sentences containing salimnizam?

This product uses the Instagram API but is not endorsed or certified by Instagram. All InstagramTM logos and trademarks displayed on this application are property of Instagram. .